Виробник алюмінію Trimet та компанія NEXANS заклали основу для покращення екологічного балансу силових кабелів. У спільному інноваційному проєкті компанії розробили матеріал, що містить перероблений алюміній, для виробництва стрижнів, які використовується при виробництві електричних кабелів.

Trimet і NEXANS розробили новий продукт, здатний відповідати високим технічним вимогам до механічних властивостей і електропровідності сплаву, одночасно зменшуючи вуглецевий слід продукту. Досі силові кабелі виготовлялися виключно на основі первинного алюмінію.

Розплавлення та перероблення алюмінієвого брухту вимагає лише частки енергії, необхідної для виробництва первинного алюмінію. Однак перероблений алюміній містить домішки, які негативно впливають на специфічні властивості матеріалу. Спільний проєкт NEXANS і Trimet був спрямований на координацію оптимізованого постачання сировини та розробку інноваційних матеріалів. Наприклад, NEXANS удосконалили сортування алюмінієвого брухту на своїх виробничих підприємствах у Європі через RecyCâbles (спільне підприємство Nexans-Suez), одночасно спрямовуючи відсортований алюмінієвий брухт на перероблення для електричних кабелів. Trimet замкнув цикл виробництва матеріалу за допомогою своєї концепції перероблення та використав отриманий брухт для розробки високоякісного сплаву, який відповідає повному спектру вимог до якості, механічних та електричних характеристик.

«Наш проєкт показує, що перероблення має величезний потенціал для зменшення викидів CO2. Я пишаюся тим, що Nexans тепер може запропонувати своїм клієнтам продукт, який поєднує в собі найвищу якість і забезпечує вищий рівень циклічної економіки. Таким чином Nexans дотримується своєї стратегії постійного пошуку нових джерел цінності для своїх клієнтів», - Вінсент Дессаль (Vincent Dessale), Головний операційний директор NEXANS

«Для нас перероблення є важливою складовою сталого виробництва алюмінію. Значний внесок у цей процес робить розробка високоякісних сплавів з мінімально можливим вуглецевим слідом», - Філіп Шлютер (Philipp Schlüter), Генеральний директор TRIMET ALUMINUM SE, президент TRIMET FRANCE SAS

У 2023 році NEXANS планує максимізувати використання алюмінієвого стрижня з переробленого алюмінію. Це дозволить глобальній компанії задовольнити зростальний попит своїх клієнтів на продукти зі сприятливим екологічним балансом. Trimet, зі свого боку, розширює асортимент перероблених продуктів у секторі алюмінієвого дроту. Таким чином, фахівець з матеріалів спирається на своє зобов’язання декарбонізувати виробництво, роблячи подальший внесок в перехід до циклічної економіки.

Більше про екологічне енергетичне майбутнє дізнавайтеся з нашої серії публікацій про екологічне електричне майбутнє.