Під час розробки кабелів та проводів HELUKABEL ретельно випробовує кожен продукт у власних випробувальних лабораторіях аби забезпечити якомога вищу якість. Ми розпочинаємо серію дописів, присвячену тому, як продукція HELUKABEL випробовується на міцність. І у першій частині розкажемо про випробування на скручування.

Кабелі та дроти в промислових роботах та інших рухомих частинах машин часто повинні витримувати екстремальні навантаження, спричинені скручуванням. Постійні повторювані рухи піддають матеріали значному навантаженню. Водночас оператори очікують, що компоненти будуть функціонувати бездоганно і надійно протягом усього терміну служби, щоб уникнути збоїв, перебоїв і загроз безпеці.

Саме тому HELUKABEL моделюють інтенсивні й безперервні напруження при крученні в реалістичних умовах за допомогою високотехнологічного випробувального обладнання у Віндсбаху, Франконія. Компанія має кілька типів обладнання для цього, оскільки деякі клієнти, наприклад, з автомобільної промисловості, мають дуже точні специфікації щодо проведення випробувань на скручування. Випробування показують, що кабелі та проводи HELUKABEL витримують швидкість до 1 000°/с, прискорення до 2 000°/с² і кути скручування до 720°. Таким чином, виробник гарантує, що кожен продукт завжди відповідає високим стандартам клієнтів, і вони отримають бездоганну якість, яку справедливо очікують від HELUKABEL як провідного постачальника кабелів, проводів та аксесуарів протягом більш як 40 років.

Що таке кручення?

Скручування відбувається, коли кабель скручується вздовж своєї поздовжньої осі. Це часто трапляється в робототехніці, машинобудуванні, а також на вітрових електростанціях. Утворюваний крутний момент викликає деформацію кабелю. Це явище можна порівняти з віджиманням мокрого рушника. Дріт в одних місцях розтягується, а в інших - зминається, і ці сили постійно змінюються. Деформація скручування лінійно зростає від центру кабелю до поверхні оболонки, де деформація і напруження є найбільшими. Щоб забезпечити стійкість кабелів і проводів до скручування, вони повинні мати спеціальну конструкцію з використанням відповідних матеріалів.

Запитаймо експерта

Гюнтер Майєр (Günter Meyer), керівник відділу динамічних випробувань на заводі HELUKABEL у Віндсбаху

Як з часом проявляється вплив скручування?

Постійне скручування значно прискорює старіння кабелів і проводів. Наприклад, зовнішня оболонка зношується швидше. І досить помітно, коли використовуються дешеві гумові оболонки на відміну від оболонок з високоякісних матеріалів, таких як модифікований ПВХ або поліуретан.

На мідні дроти всередині кабелю також діють різні сили, які з часом можуть призвести до їхнього розриву. Точки кріплення кабелю також важливі: наприклад, прості затискачі не можуть легко пропускати сили скручування і тому піддаються високим силам зсуву. Ці сили паралельні одна одній, але спрямовані в протилежні боки, і вони можуть призвести до розриву кабелю.

Якщо для кращої електромагнітної сумісності (ЕМС) потрібні екрановані кабелі для роботів, розробники продуктів вибирають спеціальне екранування, яке називається D-екран. У чому різниця між С-екраном і D-екраном?

С-екран - це обплетення з декількох мідних дротів, покладених поруч один з одним. Це найпопулярніший тип екранування при виробництві кабелів, який використовується, серед іншого, для кабелів, що волочаться. С-екран підходить для застосувань з напруженням на вигин, але не для застосувань з напруженням на скручування. Це пов'язано з тим, що обплетенню дуже важко повернутися до початкового стану після скручування вздовж поздовжньої осі.

Ось чому ми використовуємо так званий обгорнутий екран або D-екран для кабелів, стійких до скручування. Цей тип мідної обгортки є особливо гнучким, оскільки дроти не перетинаються один з одним. Здатність кабелю пропускати сили скручування покращується, і кабель можна скручувати вздовж його поздовжньої осі без пошкоджень.

Ось таким чином HELUKABEL тестують свої кабелі на вплив скручування. В наступній публікації ми розповімо про випробування кабелів на вигин, а поки завітайте до нашого вебшопа, аби познайомитися з асортиментом HELUKABEL.