Ваш кабель вийшов з ладу?! Ваша діяльність зупинилась, і кожна хвилина простою коштує вам ресурсів. Навіть якщо ви не можете повернути час назад, ви можете допомогти уникнути коштовного простою у майбутньому, розуміючи причини виходу з ладу вашого кабелю.

Вибір відповідного кабелю для вашого промислового середовища має вирішальне значення для вашої діяльності. Розгляньмо шість найпоширеніших випадків виходу кабелю з ладу.

1. Випадки виходу з ладу провідника кабелю

Розрив провідника. Провідники можуть перерізатися або ламатися, що призводить до втрати континуїтету. Причинами можуть бути повторне згинання під гострим радіусом або рух в стилі "годинникової стрілки", неправильний або занадто малий радіус згину або надмірна напруга на кабелі.

Високий опір провідника. Перед розривом провідника ймовірно спостерігатиметься поетапне перерізання окремих дротів усередині багатодротового провідника. Переривання окремих дротів збільшує опір провідника. Це може призвести до двох можливих варіантів виходу з ладу: 1) дроти будуть продовжувати ламатися, поки не відбудеться повний розрив, або 2) високий опір почне створювати додаткове тепло, що в кінцевому підсумку спричинить місцеве горіння, що призведе до розриву провідника.

2. Випадки виходу з ладу ізоляції

Тріщини / Перфорації. Випадки виходу ізоляції можуть включати тріщини або пробоїни ізоляційного матеріалу. Тріщини у матеріалі ізоляції можуть виникати через постійне згинання під гострим радіусом. Матеріал ізоляції втомлюється та врешті-решт зламується. Пробивання матеріалу ізоляції може відбуватися, якщо пряди провідника почнуть ламатися або перерізатися і проб'ють стінку ізоляції.

3. Випадки виходу з ладу екрана

Екрани з фольги. Екрани з фольги поступово руйнуються з часом при повторному згинанні. Екрани з фольги починають тріскатися, що призводить до втрати їх функціональності всередині кабелю.

Мідний плетений екран. Мідний екран-обплетення може зазнавати механічної втоми, особливо при торцевому або крутильному русі.

4. Випадки виходу з ладу оболонки.

Оболонка захищає внутрішні провідники та компоненти кабелю від зовнішнього середовища. Вона найбільше піддається механічному впливу, хімічним речовинам та погодним умовам.

Набухання / Тріщини. Взаємодія з певними оліями, хімічними речовинами або рідинами може спричинити негативну реакцію оболонки. Залежно від хімічної речовини, це може призвести до набухання оболонки та вона може стати м'якою і легко рватися, або до її затвердіння та крихкості з подальшими тріщинами.

Стирання. Випадки виходу з ладу зовнішньої оболонки через абразію виникають, коли зовнішня оболонка зношується, відкриваючи кабельну структуру. Такі випадки виникають, коли кабель тягнуть по землі, використовують в умовах постійно тертя або під час неправильного монтажу на обладнанні.

Розрізи / Прорізи. Удар або контакт з гострими предметами може призвести до розрізів на оболонці. Незначні розрізи, що знаходяться лише на поверхні оболонки, зазвичай не впливають на роботу кабелю. Розрізи, які пошкоджують функціональність оболонки або проникають до екрану або жил кабелю, є причиною для ремонту або заміни кабелю.

5. Випадки косоходження (спіралізація кабелю)

Надмірна напруга. Надмірна напруга на кабелі може спричинити виходження провідників з їх "шарів". Як тільки провідники виходять зі свого положення, вони більше не належним чином розташовуються всередині кабелю, і кабель починає косоходити (спіралізуватися). Це може призвести до виходу кабельної серцевини через оболонку назовні.

Радіус вигину. Занадто гострий радіус вигину кабелю призводить до косоходження кабелю. Важливо дотримуватися рекомендацій виробників кабелів щодо мінімального радіуса вигину.

Недостатньо вільного простору у буксованих кабельних ланцюгах (енерголанцюгах). Встановлення кабелів без належного просторового розташування в рухомих кабельних каналах може призвести до косоходження кабелів. Якщо кабелі не мають достатнього простору для вільного руху всередині каналу, може статися косоходження.

Вирівнювання кабелю. Якщо кабель не вирівнюється належним чином всередині обладнання, наприклад, використовуючи кілька шківів, це може призвести до деформації кабелю.

6. Електричні збої

Обрив або втрата безперервності. Розрив провідника (або втрата безперервності) провідника призведе до втрати живлення або даних сигналу.

Коротке замикання. Може виникнути коротке замикання, якщо жили провідника розриваються, перфорують ізоляційну стінку та контактують з екраном або жилами інших зламаних провідників. Коротке замикання може виникнути між провідником і провідником або між провідником і екраном. Залежно від місця короткого замикання та застосунку це може призвести до втрати сигналу чи даних або короткочасного надлишкового струму, що призведе до пошкодження провідника чи кабелю.

Втрати на екрані/проблеми з електромагнітними перешкодами та радіочастотними перешкодами. Якщо екран із фольги та/або плетіння буде пошкоджено, кабель може стати більш чутливим до проблем із завадами електромагнітних та радіочастотних перешкод. Це може призвести до втрати або пошкодження даних.

Перевантаження по струму. Якщо напруга не врахована належним чином, кабель може перегрітися в провіднику. Це може призвести до сильного нагрівання, що порушить цілісність ізоляційного матеріалу та матеріалу оболонки. В екстремальних випадках кабель може загорітися та стати легкозаймистим.

Експлуатаційні умови. Навколишнє середовище, в якому працює кабель, може впливати на його тривалість служби. Екстремальна температура, вологість, вплив хімічних речовин або інших агресивних факторів можуть призвести до виходу кабелю з ладу.

Механічні пошкодження. Удари, натягування, стиснення або вплив гострих предметів можуть пошкодити кабель. Механічні пошкодження можуть призвести до розриву провідників, тріщин в ізоляції або оболонці, або зламу екрана.

Дозвольте нашій команді експертів допомогти вам вибрати правильний кабель для вашого застосування. MARDAL CABLES тісно співпрацює зі своїми клієнтами та виробниками кабельної продукції, щоб надати конкретні рішення для проводів і кабелів, включаючи кабелі, що розроблені на замовлення. Зверніться до нас і ми підберемо для вас найкраще кабельне рішення!