Захист від замерзання є проблемою практично у всіх галузях промисловості. Так, мороз впливає майже на всі труби, що несуть рідину, а якщо мова йде про водопровід, то мінусові температури можуть призвести до пошкодження труб або навіть їх розриву. Подібні ситуації коштують дорого і становлять ризик як для бізнесу, так і для безпеки.

Ризик пошкодження труб морозом можна знешкодити завдяки системам обігріву, що оснащені саморегульовними нагрівальними кабелями.

Тож пропонуємо познайомитися з нашим асортиментом продуктів для нагрівання, аби ваші трубопроводи, резервуари та інші об'єкти були захищені від пошкоджень при замерзанні.

Саморегульовані нагрівальні кабелі

Нагрівальний кабель, що саморегулюється, захищає трубопровід від замерзання, перешкоджає зледенінню і забезпечує танення снігу на ділянках, де це необхідно (ґанок, покрівля, вуличні майданчики тощо).

Принципова відмінність цього виробу від звичайного (резистивного) шнура в тому, що саме регулює ступінь нагріву. Цей ефект виникає завдяки полімеру, що знаходиться всередині шнура між провідниками. Після підключення до мережі він нагрівається, розширюється та збільшує опір. Чим вищий опір, тим менше споживається струму і нижче інтенсивність нагріву.

Кожна ділянка саморегулюється незалежно від інших. Це обумовлено навколишньою температурою, наявністю тепловтрат та якістю теплоізоляції в окремих зонах.

Відповідно, саморегульований нагрівальний кабель не вимагає установки додаткових деталей (датчиків температури, термореле) і регулювання з боку людини. Це його основна відмінність від резистивних моделей.

Де застосовуються?

 • На трубопроводах, що проходять в різних температурних зонах, де потрібна неоднакова інтенсивність обігріву по всій довжині.
 • Для обігріву труб, які мають змінне заповнення (порожня-повна).
 • У жолобах, розжолобках та на покрівлі у разі, коли існує висока ймовірність засмічення листям та резистивний кабель може перегріватися.
 • При внутрішньому розташуванні кабелю у трубопроводі, коли є ймовірність його перехрещування, що є неприпустимим для резистивної моделі.

Як працюють нагрівальні кабелі для захисту від замерзання?

Система обігріву для захисту від замерзання складається з нагрівального кабелю або саморегульованої нагрівальної стрічки. За допомогою термостата (або аналогічного пристрою) ці компоненти можуть спрацьовувати, коли температура навколишнього середовища опускається нижче 5°C. Крім того, користувачі можуть керувати захистом від замерзання за допомогою терморегулятора в поєднанні з датчиком температури труби. В обох випадках після активації нагрівальний кабель нагрівається і запобігає замерзанню труби. Саморегульовані теплопровідники також регулюють кількість тепла, що виділяється, залежно від умов навколишнього середовища.

Переваги саморегульованих нагрівальних кабелів:

 • Економія електроенергії — якщо температура повітря висока, а втрати невеликі, то й витрати на обігрів будуть мінімальні.
 • Можна використовувати кабель будь-якої довжини без обмежень.
 • Пожежобезпечність - не перегорають навіть при самоперетині або зіткненні з іншими об'єктами.
 • Моделі з екранованим захистом більш стійкі до низьких температур, агресивних середовищ, ультрафіолету.

Дізнатися більше про особливості саморегульованого нагрівального кабелю, його принцип роботи та класифікацію можна з цієї нашої публікації.

В асортименті MARDAL CABLES ми маємо наступні види нагрівальних кабелів для захисту від замерзання чи підтримання температури в низькотемпературних промислових застосуваннях.

Нагрівальні кабелі німецької компанії eltherm:

 • ELSR-N-BO 80°C - універсальний кабель, що використовується в промисловості для захисту від замерзання та підтримки температур на низькому рівні. Він також має допуск до застосування у небезпечних зонах.
 • ELSR-H-BOT 210°C - це високотемпературний нагрівальний кабель для підтримки температури в промислових процесах та застосування в небезпечних зонах.
 • ELSR-M-AF 65°C - цей кабель призначений для захисту від замерзання в трубах та трубопроводах, що піддаються сезонним атмосферним впливам. Типовими сферами застосування є системи водопостачання та санітарно-технічні споруди на будівельних майданчиках, заходи на відкритому повітрі, зимові ринки тощо.

Нагрівальні кабелі FABER:

 • FABER Heat Regular - FHR 85°C - використовується для захисту від замерзання або підтримання температури до 85ºC.
 • FABER Heat Snowmelt - FHSM 40°C - застосовують для захисту від утворення снігу та льоду на дорогах, пандусах, тротуарах та сходах, ґратах. Також можна використовувати на сходах, решітках пішохідних доріжок або навантажувальних майданчиках.

А щоб ви могли створити повноцінну електричну систему обігріву ми також пропонуємо супровідні компоненти та аксесуари, як от терморегулятори, монтажні коробки та матеріали тощо. Розглянемо детальніше:

 • Електронний регулятор температури FABER ELTC 05-Frostcontrol - призначений для використання як кімнатний чи поверхневий термостат з виносним датчиком.

Пристрій поставляється у захищеному від атмосферних впливів пластиковому корпусі для настінного монтажу, з сірою кришкою. Для підключення живлення виробником передбачені кабельні вводи та клеми.

У разі використання приладу як регулятора температури навколишнього середовища, кабель датчика вкорочують, щоб можна було закріпити гільзу датчика у втулці M12. Гільза у такому разі повинна виступати приблизно на 15 мм.

Зверніть увагу, при використанні на відкритому повітрі контролер повинен бути захищений від прямих сонячних променів.

Аксесуари для підключення або встановлення системи обігріву:

 • З'єднувальні комплекти для швидкого та простого підключення саморегульованих нагрівальних кабелів eltherm® ELVB.
 • Комплекти для кінцевої заділки кабелю доступні в різних версіях, кожна з яких підходить для як для низькотемпературних, так і середньотемпературних нагрівальних кабелів. Кінцевий комплект EL-ECMF для нагрівального кабелю ELSR-M-10-BF сертифікований KTW і може використовуватися всередині трубопроводів питної води.
 • Латунний Y-подібний перехідник для монтажу в ПЕ-трубах із зовнішнім діаметром 32 мм до макс. 12 бар. Має кабельний ввід для ELSR-M-AF/BF.
 • Латунний кабельний ввід Ex-d. Підходить для Y-образного з'єднувача. Придатний для нагрівального кабелю серії ELSR-N, -H.
 • Ізоляційні втулки eltherm® ELISD з алюмінію різних розмірів.
 • З'єднувальні коробки eltherm® ELAK.
 • Самоклейна скловолоконна стрічка та алюмінієва фольга eltherm® ELB.

Правильно змонтовані системи обігріву забезпечують безперебійну роботу ваших приладів та об'єктів в усіх галузях промисловості, навіть при мінусових температурах. Ми ж в MARDAL CABLES завжди готові підібрати та порекомендувати саме ті продукти та кабельні рішення, що якнайкраще відповідатимуть вашим вимогам та потребам. Звертайтесь! І, звісно ж, ласкаво просимо до нашого веб-шопу!