Вам часто доводиться ремонтувати кабелі та дроти вашого обладнання через вплив високих температур, агресивні хімічні речовини, стирання або удари? А як щодо труднощів з переміщенням або управлінням кабелями через їхню вагу, жорсткість або гнучкість в умовах обмеженого простору?

Ми маємо пропозицію щодо спеціальних промислових кабелів та аксесуарів, щоб зменшити час простою і збільшити термін служби кабелів.

Чому варто обрати високотемпературні промислові кабелі?

Високотемпературні кабелі, як правило, виготовляються з високоякісних матеріалів і мають передові характеристики, як от спеціальні оболонки зі скляного обплетення, просочені стійкими до стирання фінішними складами, силіконову ізоляцію, нікельовані мідні жили, безґнотовий наповнювач і обплетення з нержавіючої сталі. Ці кабелі мають галузеві рейтинги та високі експлуатаційні характеристики, що гарантує довговічність у суворих умовах, з якими стикається ваше обладнання.

Термостійкі кабелі – для роботи при високих температурах

Коли температура навколишнього середовища перевищує допустимі показники для звичайних кабелів, до роботи приступають термостійкі кабелі. Вони спеціально створені, аби витримувати постійні температури до +750˚C.

Популярним видом термостійких кабелів є силіконовий кабель. Він був розроблений саме тих для випадків застосування, коли ізоляція піддається впливу високих температур. Однак, зверніть увагу, за умови недостатнього надходження повітря при температурі вище +100°C механічні властивості силіконових кабелів зменшуються. Для їх підтримання слід забезпечити вентиляцію повітря.

До термостійких кабелів зокрема відносять безгалогеновий силіконовий кабель SiHF, силіконовий гармонізований кабель H05SS-F / H05SS-F (UL), гнучкий силіконовий провід SiD / SiF / SiF/GL / 2GTL, безгалогеновий термостійкий кабель та провід FABER THERM 145, термостійкий провід FABER® THERM 750, термостійкий кабель Livz6YYw та інші.

У цій публікації розповідаємо про найбільш популярні термостійкі кабелі з діапазоном температур від -80°C до +750˚C та їх можливості.

ANAMET: Термозахисні рішення Hiprojacket

Захист електричних кабелів від іскор, гарячих бризок, високого теплового випромінювання та відкритого полум'я є щоденним завданням у таких галузях, як аерокосмічна, ливарна, скляна, автомобільна та керамічна промисловість. Люди, що працюють біля гарячих поверхонь, як от парові труби, також потребують захисту від опіків.

Спеціально для таких застосувань ANAMET пропонує асортимент термозахисних виробів Hiprojacket, що представлений серіями Aero та Industrial. Продукти призначені для захисту від відкритого полум'я, розплавленої сталі, алюмінію та скла при температурі до 1650°C. При більш високих температурах покриття з силіконової гуми перетворюється на вогнетривкий шар діоксиду кремнію (SiO2).

ANAMET Hyprojacket Aero забезпечує максимальний захист кабелів і проводів. Продукція цієї серії має міцну оболонку з плетеного скловолокна, виготовлену відповідно до аерокосмічного стандарту SAE AS1072 і покриту товстим силіконовим каучуковим покриттям (відповідно до стандарту AS1055). Забезпечує чудовий короткочасний захист від полум'я зі зниженням температури, витримує вплив розплавлених бризок, відкритого полум'я і теплового випромінювання, а також мінімізує втрати енергії в трубах і шлангах.

Серія Hiprojacket Industrial - захисний рукав промислового класу має менш щільну структуру зі скловолокна, вкриту товстим кремнієвим шаром. Розроблений для короткочасного захисту від полум'я зі зниженням температури. Як і серія Aero, Hiprojacket Industrial стійкий до гідравлічних рідин, мастил і палива та забезпечує чудовий захист від розплавлених бризок, полум'я і теплового випромінювання. Він також дуже ефективно захищає працівників від опіків, гарячих поверхонь і тепловтрат в трубах і шлангах.

Більше про термозахисні рішення від ANAMET дізнайтеся з цієї публікації.

Компоненти для термозахисту з асортименту REIKU

Наш інший партнер, компанія REIKU, яка спеціалізується на системах захисту кабелю, також пропонує два типи продуктів для захисту від теплового впливу: GLASO.A та GLASIL.A, які можна застосовувати в місцях, де електропроводку та компоненти потрібно захищати від високих температур: до +350°C / +650°C / +800°C.

GLASO.A - це стійкий до мастил та палива матеріал. Виготовляється він з жорсткої, але еластичної скляної тканини. Зовнішня поверхня матеріалу вкрита однорідним шаром алюмінієвого покриття, що відбиває до 90% випромінюваного тепла.

GLASIL.A виготовляється з еластичної кремнієвої тканини (аморфний діоксид кремнію), одна сторона якого ламінована алюмінієм. Ця кремнієва тканина відштовхує мастило й кислоти, а отже, має практично необмежені варіанти промислового застосування. До того ж матеріал виготовлений без використання азбесту.

Залежно від сфери застосування REIKU постачає термозахисний матеріал у вигляді тканини, смуг, труб або у формі, що найбільше відповідає потребам замовника.

Одягти та зняти цей захисний матеріал під час експлуатації можливо за допомогою спеціальної фіксаційної стрічки-липучки (для GLASO.A та GLASIL.A ) або за допомогою кнопок (лише для GLASO.A).

Захисні кабельні стрічки

У випадках, коли захисний рукав не може бути використаний, наприклад, у вже чинних установках, що не дозволяють використовувати рукави на кабельному джгуті або гнучкому шланговому / жорсткому трубопроводі, можливою альтернативою є захисні кабельні стрічки. Це можуть бути вулканізовані ізоляційні стрічки без клейової основи, як от ANAMET Hiprotape або Hiprosil, щоб протистояти маслу, воді та іншим забрудненням. Або ж високотемпературна кремнеземна стрічка, яка захистить від променевого тепла та полум'я. Стрічку можна просто обернути навколо чинних кабелів або шлангів/труб, не відключаючи їх.

Термостійкі наконечники ELPRESS

Не стоїть осторонь потреб в надійних продуктах, які потребують більшої стійкості до теплового впливу, й компанія ELPRESS.

Підвищений попит на високотемпературні рішення спонукав виробника розширити стандартне затвердження при безперервній максимальній температурі +90ºC, що випливає зі стандарту IEC 61238-1, до рівня +150ºC.

Результатом оновлень та тестувань компанії стала інноваційна та безпечна система мідних наконечників. А також система інструментів DUAL для обтиску гнучких мідних силових кабелів, що розрахована на максимальну безперервну температуру +150ºC та охоплює діапазон перетинів від 95 до 240 мм².

MARDAL CABLES готові запропонувати своїм клієнтам широкий асортимент продукції різних виробників для особливих високотемпературних задач. Якщо наявних продуктів буде не достатньо - можемо виготовити відповідний кабель або інший продукт під замовлення. Звертайтеся, будемо раді допомогти!