Силові кабелі є як основними, так і важливими компонентами будь-якої електричної системи. На ринку доступні різні типи кабелів, конкретний же обирається залежно від застосування. Часто найпоширенішими факторами для вибору можуть бути спосіб монтажу кабелю, його конструкція, робота (напруга та струм), розмір і вимоги до екранування тощо.
Оскільки всі ми доволі довго використовуємо електрику й у різних застосуваннях, то більш-менш розуміємо особливості та властивості силових кабелів. Проте є речі, які потрібно вивчити та краще зрозуміти, щоб уникнути будь-яких несподіваних ситуацій під час монтажу кабелю.
Ось деякі незвичайні факти про кабелі:
1. Мідь не завжди краще проводить електрику, ніж алюміній.
Багато хто вважає, що мідь завжди є кращим провідником електрики, ніж алюміній. Але це не правильно. Є багато факторів, які необхідно брати до уваги, порівнюючи електропровідність цих двох металів. Це не завжди просто міра опору між міддю та алюмінієм, а радше комбінація розміру та типу ізоляції, яка використовується в кабелі. Коли вам потрібно перенести струм високої напруги на великі відстані, алюміній виграє. Мідні кабелі в такому застосуванні були б непомірно дорогими.
2. На ефективність кабелю з часом впливають різні фактори.
У всіх є загальне розуміння того, що ємність кабелю з часом залишається стабільною. За іронією долі, це поширене помилкове уявлення про електричні кабелі, якого дотримуються люди. Річ у тому, що потужність кабелю по струму змінюється з часом і не залишається стабільною протягом усього терміну експлуатації. Це пов’язано з багатьма факторами, такими як постійна температура ґрунту чи повітря, фактична споруда, у якій проводилася прокладка, і глибина, на якій прокладалися кабелі.
3. Нові кабелі живлення не завжди служать належним чином.
Існує кілька причин та факторів (як от виробник, середовище встановлення тощо), які впливають на термін служби кабелю. Оскільки існує багато виробників електричних кабелів, дуже малоймовірно, що всі кабелі живлення, які ви встановлюєте, прослужать протягом певного періоду часу. А іноді вони можуть почати працювати погано набагато раніше, ніж закінчиться їх термін служби. Як згадувалося вище, погано виконаний монтаж може значно скоротити термін служби кабелю.
4. Кабельна броня призначена для захисту кабелю від фізичних пошкоджень.
Слід зазначити, що бронювання, що використовується в кабелі, не призначене для захисту кабелю від будь-яких фізичних впливів. А силові кабелі піддаються будь-якому фізичному впливу. Тож цілком можливо, що пошкодження кабелю від удару, ймовірно, буде посилюватись бронюванням. Зазвичай броню виготовляють зі сталевої стрічки або сталевого дроту для збільшення міцності кабелів на розрив, а не для захисту їх від механічних впливів.
5. Кабельне бронювання не може захистити кабелі від вологи.
Багато людей вважають, що наявність броні в кабелі дає можливість використовувати кабелі у вологих приміщеннях. Але, як згадувалося раніше, бронювання покращує міцність кабелю на розрив, але не захищає кабель від води. Тому потрапляння води на броньовані кабелі може зіпсувати броню та з часом призвести до оголення самих кабелів.
Остання, але важлива річ – безпека. Слід пам’ятати, що неправильне встановлення є небезпечним і може призвести до нещасних випадків. Тому, перш ніж виконувати будь-який проєкт з електромонтажу, рекомендується проконсультуватися з досвідченим інженером-електриком, який може налаштувати електричну архітектуру вашої установки та порекомендувати відповідні типи кабелів, необхідні для різних застосувань.
Крім того, ви знайдете багато постачальників і гуртових продавців електричних кабелів, але вибрати того, кому ви можете довіряти, є важким завданням. Якщо ви шукаєте постачальника електричних проводів і кабелів для будь-яких промислових, комерційних або житлових установ ми в MARDAL CABLES завжди готові допомогти обрати найкраще рішення. Звертайтеся!