Не всі оболонки кабелю однакові. Насправді існує багато матеріалів, з яких виготовляють оболонку промислових кабелів, і всі вони мають різні переваги залежно від застосування. Отже, чому важлива оболонка кабелю? Без оболонки кабелі були б беззахисними перед зовнішнім впливом, хімічними речовинами, стиранням, екстремальними температурами тощо. Нумо розберімо це.

Що таке кабельна оболонка?

Це зовнішня оболонка, яка утримує разом внутрішні компоненти кабелю. Оболонка кабелю захищає внутрішню ізоляцію та провідники від несприятливих зовнішніх умов.

Особливості та переваги оболонки кабелю

Існує багато різних властивостей кабельних оболонок, але нижче наведено деякі загальні характеристики та переваги, які вони пропонують.

Стійкість до стирання. Будь-яке пошкодження матеріалу оболонки кабелю під час його руху по шорсткій поверхні вважається стиранням. Стійка до стирання оболонка кабелю захистить провідники вашого кабелю.

Гнучкість – допоможе визначити те, скільки рухів може витримати кабель і наскільки кабель зручний під час встановлення. Оболонка кабелю також може визначати термін служби кабелю та його здатність витримувати безперервне згинання в застосуванні без пошкодження.

Гнучкість при низьких температурах. Матеріали оболонки кабелю повинні витримувати екстремальні низькі температури без розтріскування. Ця перевага стосується арктичного або зимового клімату та середовищ, де кабелі піддаються впливу екстремальних низьких температур, наприклад морозильних камер.

Стійкість до хімічних речовин. Кабель, який піддається впливу хімічних речовин, охолоджувальних рідин або масел, може спричинити розбухання, розтріскування або затвердіння оболонки. Хімічна стійкість визначатиме очікувану тривалість життя під час впливу цих хімікатів.

Термостійкість – зменшує вихід кабелю з ладу та скорочує час простою в середовищі з високою температурою.

Колір. Для ідентифікації, безпеки та зовнішнього вигляду використовуються різні кольори оболонки кабелю.

Матеріали оболонки кабелю

ПВХ (полівінілхлорид, PVC) є недорогою ізоляцією, яка має гарну вогнестійкість і хорошу гнучкість. Вважається оболонкою загального призначення.

TPR/TPV (термопластичний каучук/еластомер) мають чудову хімічну стійкість, хороші при низьких температурах, а також підходять для застосування в медицині. Матеріали TPR/TPV чудово підходять для низькотемпературних застосувань, таких як промислові морозильні камери, а також для середовищ з різними розчинники (наприклад, Skydrol).

Фторполімери мають виняткову хімічну стійкість до кислот і лугів і можуть використовуватися в місцях, де температура досягає 200°C. Більше про особливості цього матеріалу у нашій публікації ETFE, PTFE, FEP та PFA: у чому різниця? 

Поліуретанова оболонка відмінно підходить для абразивних застосувань, таких як рух по бетону, скелям і каменям, залишаючись при цьому гнучкою.

Кабелі з поліетиленовими оболонками в основному використовуються у разі прокладання у землі.

Кабелі з гумовими оболонками використовуються в зонах механічного впливу та абразивних умов. Вони також обвуглюються замість того, щоб плавитися під впливом полум’я та високої температури. Більше про Гумовий кабель: виробники та характеристики 

Зшиті поліолефіни використовуються в приміщеннях, де потрібне середовище з низьким рівнем диму та нульовим вмістом галогенів, наприклад у тунелях, транспортних системах і поїздах.

Зшиті фтореластомери чудово підходять для приміщень, які витримують температуру до 200 °C, і забезпечують чудову хімічну стійкість із тривалим терміном служби при гнучкості.

Який матеріал оболонки кабелю найкраще підходить для вашого середовища?

Вибір правильного типу кабельної оболонки допоможе зменшити кількість відмов, а також час простою та витрати. Кожне середовище чи обставини різні, тому вибір правильної оболонки кабелю є вкрай важливим. Якщо сумніваєтеся, покладіться на допомогу досвідченого експерта, наприклад, MARDAL CABLES.