Багато споживачів промислових кабелів звикли до локального маркування кабелів, таких як КГ, КГНВ, КРПТ та ін. Спробуємо розібратися у цих типах та яким європейським аналогам відповідають.

Маркуванням КГ позначають силовий гнучкий кабель ("К" - кабель; "Г" - гнучкий) з мідними струмопровідними жилами, з ізоляцією та оболонкою з гуми без захисних покривів (броні).

Кабелі КГ можуть мати від однієї до п'яти жил перетином від 0,75 мм2 до 120 мм2. Однак найбільш поширені кабелі КГ у звичайному виконанні з однією, двома або трьома основними жилами, а також трьома основними жилами та жилою заземленнями (так звані «три з плюсом»).

До позначення кабелів з нульовою жилою додається мала літера «н» (КГн). Літера «в» (мала) в абревіатурі КГв означає, що в даному кабелі є допоміжні жили (крім жил заземлення та нульової).

Великі літери «ХЛ» в абревіатурі КГ-ХЛ означають клас кліматичного виконання кабелю КГ - експлуатація в районах з холодним кліматом.

Якщо ж на місці цих літер стоїть літера "Т" (велика) - експлуатація в районах з тропічним кліматом (КГ-Т)

Велика літера «Н» в абревіатурі КГН позначає, що кабель виготовлений зі спеціальної гумової олійно-стійкої оболонки, яка не поширює горіння.

Наприклад: КГн-ХЛ 2х25+1х16 – це гнучкий кабель з нульовою жилою у виконанні «ХЛ» із двома основними жилами перетином 25 мм2.

Також існують такі модифікації КГ, як:

КГЕ - кабель має екранування з мідного обплетення.

КГнг - кабель характеризується покращеним складом гуми для забезпечення нерозповсюдження горіння в пучках.

Європейським аналогом кабелів КГ, КГ-ХЛ, КГН є гумовий кабель H07RN-F. Про особливості якого ми розповідали у публікації "Гумовий кабель: виробники та характеристики".

Дуже часто, як альтернативу кабелю типу КГНВ пропонують гумовий кабель типу H07RN-F, але це не зовсім пряма альтернатива, оскільки кабель КГНВ має ПВХ оболонку та ізоляцію, а не гумову.

Кабель КГНВ - це мідний силовий гнучкий кабель, призначений для роботи в умовах частих вигинів. Струмопровідні жили провідника відносяться до високого, п'ятого класу гнучкості та розраховані на номінальну напругу 660 В частотою до 50 Гц. Ізоляція – високоякісний ПВХ-пластикат, а зовнішня оболонка – полівінілхлоридний пластикат, що не підтримує горіння та призначений для використання назовні.

Літерне маркування розшифровується наступним чином:

К – кабель

Г – гнучкий

Н - для нестаціонарного монтажу

В - ізоляція та оболонка з полівінілхлоридного пластикату

Тобто це не гумові кабелі, а кабелі з ізоляцією та оболонкою ПВХ. Європейський аналог - це кабелі типу YSLY 600 з чорною оболонкою, що розраховані на напругу 0,6/1 кВ та мають захист від УФ-випромінення (для використання назовні).

Але, дійсно, інколи кращою заміною КНГВ є кабелі типу H07RN-F, адже вони мають кращі механічні характеристики у порівнянні з кабелями з ПВХ.

Ще один тип кабелю, що належить до гумових кабелів - це кабель КРПТ.

Літерне маркування описує загальні властивості виробу цього типу кабелів:

К (кабель) - вказує на те, що йдеться про виріб із загальною захисною оболонкою.

Р (гума) - характеризує матеріал, який використаний як ізоляція та оболонка.

П (переносний) - відзначає можливість штатного нестаціонарного використання продукту при поточній експлуатації.

Т (важкий) - визначає фокусну сферу застосування у складі силових ланцюгів.

Застосовується кабель для внутрішнього та зовнішнього монтажу, а також для підключення нестаціонарних електроприладів, електромеханізмів та іншого обладнання, наприклад, зварювальних апаратів та різних рухомих пристроїв типу мостових кранів. Для подачі на них напруги необхідний кабель, який відрізняється від звичайних продуктів переважно покращеними згинальними параметрами й забезпечує необхідний для нестаціонарних застосувань рівень опору ізоляції. Всім цим вимогам цей кабель повністю відповідає.

На сьогодні такий продукт, як КРПТ кабель, вважається застарілим, та знятий з виробництва. Його практично повним функціональним аналогом вважається кабель типу КГ або ж H07RN-F.

Питання порівняння локального маркування кабельної продукції та аналогічних європейських продуктів дуже розлоге, тож ми обов'язково повернемося до нього у наших майбутніх публікаціях. На разі ж хочемо нагадати, що маємо широкий асортимент кабелів, супутньої продукції та кабельних аксесуарів і завжди готові підібрати найкраще рішення для ваших умов застосування.