Віднедавна в нашому асортименті зʼявилися кабелі H07RN-F TITANEX та H07RN-F TITANEX PREMIUM виробництва NEXANS (Франція). Ці кабелі зарекомендували себе в усьому світі як “золотий стандарт” гумових кабелів для найсуворіших сфер застосування, адже їх характеристики набагато кращі, ніж прописано стандартами для кабелів цього типу. Отже, нумо розбиратися, завдяки чому вони заслужили таку репутацію.

Для початку хочеться кілька слів сказати про саму компанію NEXANS. Це глобальний гравець з дуже широким асортиментом кабельно-провідникової продукції та багатьма заводами, що спеціалізуються на виготовленні продукції для певних сфер застосування. Виробничі потужності, що спеціалізуються на виробництві кабелів з гумових матеріалів, розташовані саме у Франції, де також знаходить штаб-квартира цієї публічної групи компаній.

В цілому, серед асортименту гумових кабелів типу H07RN-F ви знайдете три лінійки продуктів:

 • NEXANS H07RN-F
 • NEXANS H07RN-F TITANEX та
 • NEXANS H07RN-F TITANEX PRIMIUM.

Перша лінійка була представлена в нашому асортименті й раніше. Це кабель, який якраз відповідає усім вимогам стандартів для типу H07RN-F. Він має чудові характеристики, але, в цілому, мало чим відрізняється від кабелів типу H07RN-F інших виробників.

А ось TITANEX в назві кабелю змінює все кардинально.

TITANEX® - MADE TO SURVIVE. (Зроблений, щоб виживати)

Асортимент гнучких гумових кабелів TITANEX® пропонує виняткову продуктивність і розроблений, щоб звільнити вас від усіх ваших обмежень. Міцний, але гнучкий, TITANEX® простий у використанні та витримує найсуворіші умови, такі як важкі ситуації, екстремальні температури та більшість хімічних речовин.

Вже понад 50 років характеристики лінійки кабелів TITANEX® визнані найкращим вибором для всіх мобільних і стаціонарних установок у промислових середовищах, таких як будівельні майданчики, крани, верстати, генератори тощо.

TITANEX® також підходить для громадських місць і тимчасових заходів, таких як фестивалі або спортивні змагання, де кабель часто прокладають прямо на землі без захисту.

Але наскільки хороший TITANEX?

 • Гнучкий та зручний в роботі

Цей кабель має 5 клас гнучкості та ізоляцію і зовнішню оболонку з еластомеру. З TITANEX® легко працювати навіть у великих поперечних перерізах. Ви можете вибрати від 1 до 36 жил і від 1 до 630 мм² поперечного перерізу. Кабелі TITANEX® підходять для всіх мобільних і стаціонарних установок.

 • Витримує ультрафіолетове випромінення

Ці кабелі можна прокладати в кабельних лотках та каналах, або кріпити до стін. Але завдяки стійкості до UV-променів вони чудово себе почувають і на відкритому повітрі без додаткового захисту.

 • Стійкий до механічного впливу

TITANEX® є одним із найнадійніших* гумових кабелів у галузі для використання як усередині, так і на вулиці. Випробування показали чудову стійкість до вібрації та стирання.

*Протестовано на витримку в 5 разів більш як 30 000 безперервних циклів, що вимагається стандартом (специфікація AG3).

 • Стійкий до мастил

Більшість промислових мастил не створять жодних проблем для цих кабелів, тому можна не лякатися використовувати цей тип кабелю навіть на самих забруднених промислових майданчиках.

 • Стійкий до води

Також вони чудово демонструють стійкість до непостійного впливу води та витримують роботу у вологих середовищах.

 • Стійкий до хімікатів

Цей кабель демонструє чудову стійкість до різноманітних груп хімікатів.

 • Максимальна температура на жилі

Цей кабель, на відміну від стандартних вимог, витримує високу робочу температуру до +90°C і робочу напругу до 1 кВ у стаціонарних і захищених установках. Номінальна напруга: 450/750 В

Максимальні робочі температури:

 • Стаціонарний та захищений монтаж: +90°C
 • Рухомий монтаж: +60°C
 • При короткому замиканні: +250°C

Варто зазначити й підвищену стійкість маркування задля зручної ідентифікації поперечного перерізу з першого погляду. Маркування TITANEX® H07RN-F зберігається в 4 рази довше порівняно з галузевими стандартами, гарантуючи, що кабель можна використовувати знову і знову. Для зручності монтажу компанія збільшила й розмір маркування із зазначенням кількості жил та перетину.

TITANEX® PREMIUM - що може бутит краще?Чи можна зробити гумовий кабель ще кращім ніж TITANEX? Так, це кабель TITANEX PREMIUM. Ось що вирізняє його від “звичайної” версії TITANEX:

 • не містить галогенів і безпечний у разі виникнення пожежі;
 • він також включає властивості кабелів H07RN8-F щодо стійкості до занурення у воду (AD8)
 • його температурні властивості розширені до характеристик кабелів типу H07BN4-F - допустима температура на жилі при будь-якому типу монтажу +90˚C
 • а також він має властивости кабелів H07BB-F для використання в екстремальних холодних умовах (до -50˚C).

Комбінація ізоляції зі спеціального зшитого каучуку та каучукової оболонки з високими механічними властивостями забезпечують чудову гнучкість і міцність, тож кабель рекомендується використовувати для портових кранів, мобільних машин на громадських будівельних майданчиках, професійних портативних інструментах, холодильних установках, а також для тривалих важких умовах експлуатації в портах, на кораблях, морських платформах. Окрім цього можливе застосування на всіх громадських об’єктах і будівлях, що містять електронне обладнання, як от центральні диспетчерські пункти, аеропорти, залізничні станції, дорожні тунелі, освітлювальне обладнання тощо.

TITANEX® PREMIUM можна прокласти на відкритому повітрі або в землі, але з додатковим механічним захистом.

Ось весь перелік його технічних характеристик:

 • Стійкість до занурення: AD8. Тобто, кабель можна постійно занурювати під воду на глибину до 10 м. Він також може використовуватися інтенсивно у присутності води, особливо прісної – до 40°C. (Випробувано на поведінку матеріалу протягом 100 днів під водою при +50°C, згідно з HD 22.16 Annex B2 & B3)
 • Відсутність їдких або забруднювальних речовин: AF3
 • Стійкість до ударів: AG2
 • LSOH: У разі пожежі оболонка кабелю забезпечує низькі виділення диму та немає їдких газів. Полегшує евакуацію людей і знижує ризик корозії обладнання.
 • Вогнестійкий: NF C 32070 C2; IEC 60332-1
 • Межа використання при низьких температурах: -50˚C (фіксовано), -40˚C (рухомо). Випробування на холодне згинання та випробування на еластичність матеріалу при -50°C відповідно до стандарту EN 60811-1.4.
 • Номінальна напруга: 450/750 В
 • Для стаціонарного захищеного використання допустимий клас напруги 0,6/1 кВ.

TITANEX® PREMIUM придатний для вибухонебезпечної атмосфери (ATEX) за певних умов.

Ми вже описували різні типи гумових кабелів від різних виробників в нашому асортименті. Тепер наша лінійка та можливості постачання стають ще ширшими. Іншими словами: ми можемо поставити буквально будь-який кабель типу H07RN-F, що буде відповідати вашим умовам експлуатації та вашим очікуванням. Звертайтеся й оцініть наші можливості та експертизу.