Гумовий кабель, кабель типу КГ, кабель H07RN-F - у цього продукту досить багато назв, але що стоїть за цими назвами та чи всі кабелі типу H07RN-F однакові. Спробуймо розібратися разом.

Ми не будемо повертатися у минуле та розглядати характеристики кабелів КГ, що вироблялися колись та, можливо, продовжують вироблятися ще у нас в країні зараз. Давайте краще перейдемо до його Європейського аналогу, яки дуже сильно поширився світом та використовуються вже давно за межами обʼєднаної Європи.

Отже, кабелі типу H07RN-F. Це позначення використовують для маркування майже всіх типів кабелів що мають 5 клас гнучкості, гумову ізоляцію та гумову оболонку, й призначенні для рухомого підключення різноманітних пристроїв та обладнання в самих різних сферах - від електричного інструменту в побуті до підключення промислового обладнання навіть при використанні у воді.

Подивимося на маркування. Бо за кожною літерою та цифрою стоїть певний параметр.

H - від англійського терміну “harmonized”, тобто гармонізований, означає, що цей кабель відповідає усім локальним європейським стандартам окремих країн, бо коли Європа обʼєднувалася, йшов процес гармонізації - тобто “вирівнювання” локальних стандартів до загальноприйнятих. А отже “гармонізований” кабель означає, що його використання дозволено в усіх країнах Європейського Союзу. Інколи ще можна зустріти таке позначення на почату як “(H)” (Н у дужках) або “Х” (замість H). Це свідчить про те, що стандартом описаний, наприклад, максимальний перетин жили у 25 мм², у той час я виробний пропонує кабель, що в цілому відповідає цьому гармонізованому стандарту, але має більший перетин жил.

07 - ці дві цифри відповідають за клас напруги. Так, наприклад, цифри 05 відповідають класу напруги у 300/500В, а 07 - 450/750В. І ці цифри в позначені часто не відповідають реальному класу, а клас напруги може бути значно вищим, наприклад 600/1000В, про що як правило кожен виробний пише додатково.

R - це позначення типу ізоляції жил. В цьому випадку, це натуральна або синтетична гума (англ. rubber), з температурою до +60°C

N - наступна літера описує матеріал зовнішньої оболонки. У нашому випадку “N” відповідає поліхлоропреновій гумі з температурою до +60°C.

-F - це позначення типу та конструкції жили: багатодротові жили (5 клас гнучкості) для рухомого застосування.

Отже, всі кабелі, що позначені такою абревіатурою як H07RN-F мають відповідати зазначеним вище параметрам. Але реальність та розвиток виробництва кабелів та матеріалів призвели до того, що кожен виробник намагався покращити характеристики своїх гумових кабелів, при тому, що тип, яким позначався такий кабель, залишався незмінним - H07RN-F. Тому зараз, на ринку, є велика кількість схожих продуктів, які мають однакове маркування, але дуже сильно відрізняються своїми характеристиками. Деякі з виробників навіть у своїх лінійках продукції мають декілька родин гумових кабелів. Так, наприклад, найбільші у світі виробники кабелів - PRYSMIAN та NEXANS - мають як звичайні кабелі H07RN-F з мінімально достатніми характеристиками для цього типу кабелю, так і родини кабелів з характеристиками набагато кращими, ніж прописано стандартами (наприклад, для використання у воді (клас AD8), або з розширеним температурним діапазоном), як H07RN-F FLEXTREME MAX (від PRYSMAIN) та H07RN-F TITANEX PREMIUM (від NEXANS).

На Європейському ринку кількість виробників гумових кабелів набагато менша від кількості компаній, що його пропонують. А тому, очікування клієнтів часом одні, й вони бажають бачити назву того бренду, який цей кабель постачає, поряд з типом кабелю, в той час, як отримуючи кабель, вони бачать зовсім іншу назву в маркуванні кабелю безпосередньо його виробника.

Ми, MARDAL CABLES, як експерт кабельного ринку, звичайно знаємо про цю ситуацію, а отже, коли пропонуємо та постачаємо кабель типу H07RN-F також зазначаємо хто саме його виробляє не залежно від того, від через які канали постачання його отримуємо. А отже можемо вам чітко сказати які саме характеристики буде мати та чи інша партія товару, той чи інший барабан кабелю.

Більшість гумових кабелів ми закуповуємо через нашого партнера-постачальника, компанію KLAUS FABER AG. У своєму асортименті FABER KABEL, стандартно, має гумові кабелі типу H07RN-F виробництва NEXANS (Франція) (кабель з базовими характеристиками H07RN-F), виробництва PRYSMIAN (завод розташований також у Франції) (це кабелі з кращими характеристиками типу H07RN-F FLEXTREME MAX) та кабелі виробництва GENERAL CAVI (виробництво в Італії) (кабелі з найкращими характеристиками для такого типу кабелю). Для деяких типорозмірів цього кабелю виробником може бути завод TF (Польща) (наприклад кабель 3х1 мм²) або KABTEC (Туреччина) (наприклад, кабель 7х1,5 мм²). Крім того, ми маємо прямий контракт з заводом ARISTON CAVI (Італія), який спеціалізується на гумових кранових кабелях, але в тому числі має в асортименті простіші типи, як H07RN-F.

Отже, якщо ви вибираєте кабель для свого застосування і хочете аби він точно відповідав вашим умовам експлуатації, - порадьтеся з кабельним спеціалістом, який правильно підбере для вас кабель з відповідними характеристиками, розрахує відповідне струмове навантаження (адже сила струму кабелю залежить не тільки від його перерізу, а від типу прокладання та від температури, яку може витримувати ізоляція жил). Деякі кабелі типу H07RN-F можуть витримувати до +90˚C, в той час, як інші, лише +60˚C, а це значить що ви зможете навіть зекономити в окремих випадках, якщо вірно підберете відповідний продукт.

І ще одна річ! З цього моменту, завдяки підтримці наших партнерів-постачальників та оптимізації закупівельної ціни, ми знижуємо ціну продажу гумових кабелів для наших клієнтів в Україні! Гумові кабелі наразі є дуже затребуваним товаром, як ближче до фронту, так і в тилу, у відновленні зруйнованої інфраструктури, а також для тимчасового енергозабезпечення від мобільних джерел живлення, а отже, ми вважаємо, що цей крок по зниженню ціни є дуже своєчасним. Наші складські залишки та доставка з Німеччини протягом 14 днів забезпечить будь-які потреби у гумовому кабелі якнайшвидше.