Доволі часто терміни "fittings" та "glands" використовуються як синоніми. Одначе між ними є суттєва відмінність. Glands або ж вводи (чи сальники) використовуються для герметизації кінців кабелів і кріплення їх до штекерів, клем, корпусів або різного роду електричного обладнання. Вони забезпечують необхідну герметичність, або мають інші харакетристики, наприклад захист кабелю від перегинання.

Що ж стосується фітингів (fittings) - вони призначені введення або з'єднання захисних рукавів, труб водопостачання, каналізації чи газових труб, позаяк у більшості випадків тільки вони можуть з'єднати труби різних типів.

Фітингами називають невеликі деталі з різьбленням або без нього, один бік яких вводиться в щит, корпус тощо, а інший фіксує трубу, для якої він призначений. Саме слово "фітинг" походить від англійського fit – припасування за розмірами.

Усі фітинги умовно можна класифікувати залежно від місця використання:

  • Сполучні фітинги - використовуються для приєднання різних пристроїв та додаткових труб. Вони можуть бути прямими так і мати вигин під певним кутом.
  • Перехідні фітинги - використовуються для з'єднання труб різних діаметрів та вузлів.


Докладніше про те, які промислові задачі здатні вирішити фітинги, розповідаємо у цій нашій публікації.

Виготовляються фітинги з міді, сталі, чавуну, бронзи та інших кольорових сплавів, а також з різноманітних пластичних матеріалів як полібутилен, поліпропілен, полівінілхлорид та поліамід.

Наш партнер, німецька компанія REIKU, виробляє широкий асортимент фітингів для гофротруб саме з поліаміду. Вони підходять для підʼєднання різного виду полімерних і металопластикових труб, мають досить тривалий термін експлуатації та економічні за ціною.

Розгляньмо лише деяких з найбільш поширених типів.

VP G R G та VP G R B - це фітинги з багатокомпонентного поліаміду у сірому (G) або чорному (B) кольорі із вбудованим ущільненням та зовнішньою різьбою (метрична, PG, газова або NPT). Ступінь захисту на трубі до IP67. Найкраще герметичне рішення для захисних гофротруб REIKU серії PARE та PARN, які ми підтримуємо по складу. Основна перевага цих фітингів в тому, що гофротруба фіксується у фітингу дуже просто - вставив, почув клік і готово!

PA G O G та PA G O B - це фітинги з поліаміду із зовнішньою метричною або PG-різьбою зі ступенем захисту IP54. Мають такий самий принцип роботи як і фітинги VP G R, швидкий монтаж.

Описані вище фітинги мають також версії під різними кутами, наприклад 90 градусів:

VP B R G та VP B R B - кутові фітинги під 90˚ зі ступенем захисту IP67 сірого або чорного кольору з різними типами зовнішньої зʼєднувальної різьби.

PA B O G та PA B O B - кутові фітинги під 90˚ зі ступенем захисту IP54 сірого або чорного кольору з різними типами зовнішньої зʼєднувальної різьби.

Як бачимо, REIKU має чималий асортимент фітингів, який включає як повністю пластикові вироби (маркуються абревіатурами VP та PA), так і фітинги комбінованого типу, де основу корпусу складає поліамід, а різьба виконана з металу (це типи VM та MP). І ті й інші можуть бути як з внутрішньою різьбою (т. з. female thread), так і з більш типовою зовнішньою (вона ж male thread).

Повний асортимент фітингів можна побачити в каталозі REIKU за посиланням.

В цілому, якщо уважно прочитати артикул фітинга, можна отримати повне представлення про його характеристики.

Наприклад, VPGRB-17M25:
VP - фітинг повністю з поліаміду (у випадку металевої різьби було б зазначено VM)
G - прямий фітинг (маркування B - означало б кутовий під 90˚, W - кутовий, але такий, що вільно прокручується)
R - з ущільненням з боку труби
B - чорного кольору (сірий колір маркується літерою G)
17 - номінальний розмір труби (NW17)
M25 - метрична різьба М25х1,5

Або ж VMBRB-12M16:
 - фітинг з поліаміду, але з металевою різьбою
B - кутовий під 90˚
R - з ущільненням з боку труби
B - чорного кольору
12 - номінальний розмір труби (NW12)
M16 - метрична різьба М16х1,5

І ще один приклад, PAGOG-07P11:
PA - фітинг повністю виготовлений з поліаміду
G - прямий
O - без ущільнення
G - сірого кольору
07 - номінальний розмір труби (NW07)
P11 - PG-різьба 11

Якщо ви розгубилися у всьому різноманітті фітингів і вагаєтесь, який же обрати, звертайтесь! Ми у MARDAL CABLES завжди готові допомогти обрати продукт, що якнайкраще відповідатиме вашому застосуванню.

А ознайомитися з асортиментом фітингів REIKU можна в нашому веб-шопі. Також зверніть увагу, позиції, яких наразі немає в наявності по складу, ми постачаємо під замовлення із нашою фірмовою доставкою з Європи в Україну - до 2-х тижнів у разі наявності на складі постачальника.