Новини

Фітинги – які промислові задачі вони здатні вирішити?

Без такої деталі як фітинг не обійдеться монтаж будь-яких трубопроводів та захисту для кабелю. Термін англійського походження від слова "fitting" – "з'єднувати", "прилаштовувати" – позначає деталі з різьбою і з зовнішньої, і з внутрішньої сторін.

Потрібно з'єднати труби різних діаметрів, створити розгалуження чи повернути систему? Для цього й існують різні типи фітингів. Прямі для з'єднання ідентичних за формою і перетином труб. Перехідні - для елементів різних за діаметром і формою.


Золотим правилом вибору фітингів є відповідність їх матеріалу до матеріалу, з якого зроблені трубопроводи, на які вони будуть встановлюватися. Фітинги з кольорового металу можна встановлювати на труби зі сталі чи металу, відповідно вироби з поліаміду чи поліпропілену до труб з такого ж матеріалу.

Найбільш популярними вважаються фітинги з оцинкованого металу або з латуні вкритої нікелем. Вони міцніші, і термін експлуатації значно довший. І внутрішня, і зовнішня частини фітинга покриваються цинком або нікелем – це захищає деталі від корозії.

До прикладу, Anamet виготовляє фітинги будь-яких розмірів та з різноманітних матеріалів з прямим, кутовим під 45° або 90° виконанням. Фітинги від Anamet бувають будь-якого спеціального дизайну для гарантування ступеню захисту системи від IP 40 до IP 69.

Фітинги із поліаміду є не менш популярними, вони підходять для з'єднання різного виду полімерних і металопластикових труб. У таких вводів достатньо довгий термін експлуатації, а коштують вони недорого. Німецька компанія REIKU виробляє системи для захисту кабелю з поліаміду для статичного та динамічного застосування.

Важливою сферою застосування фітингів є гігієнічна – у харчовій та фармацевтичній промисловості. Наприклад, Anamet розробив інноваційний асортимент фітингів, які відповідають вищим гігієнічним стандартам, що не містять хімікатів, які можуть викликати забруднення. Такі фітинги розроблені з закругленими кутами, щоб мінімізувати ризик накопичення бактерій, їх легко чистити.

Для чого ж випускається така велика різноманітність фітингів?

Відповідь одна – різноманітні фітинги потрібні для безлічі різних задач. Для кожного типу труби потрібно обирати свій повний набір фітингів, які будуть відповідати формі та матеріалу труби.

Як ми сьогодні вияснили, фітинг – це універсальне рішення для безлічі завдань. Завдяки простоті встановлення та високому захисту систем він допомагає без зусиль вирішувати складні промислові завдання.

Отже, спочатку, оберіть необхідну систему захисту кабелю, а потім підберіть вводи відповідно до задач.
Статті REIKU ANAMET EUROPE