Основне призначення кабельних вводів – введення кабелю в корпус, його надійна фіксація та герметизація з'єднання для забезпечення необхідного ступеня захисту від несприятливих факторів зовнішнього середовища. А от в чому особливість вентиляційних вводів? Нумо з'ясовувати!

Коли мова йде про вентиляційні вводи, слід пам'ятати, що ми говоримо про елементи вирівнювання тиску (Pressure Balance Elements, PBE), головна функція яких полягає у вирівнюванні тиску всередині та зовні корпусу. Іншими словами, вони використовуються для підтримки перепаду тиску ΔP = 0 між внутрішньою та зовнішньою атмосферою корпусу.

Максимальна температура корпусу залежить від:

 • Умов навколишнього середовища
 • Розсіюваної потужності (електронних) компонентів усередині
 • Конструкції корпусу
 • Конструкції тепловідводу/радіатору тощо.

Отже, елементи вирівнювання тиску можуть лише допомогти якнайшвидше досягти балансу вищезгаданих параметрів. Зменшити максимальну температуру системи можна лише внаслідок удосконалення тепловідводів або примусового охолодження завдяки активним системам охолодження, як от вентилятори або елементи Пельтьє (Peltier elements).

Важливо також відзначити, що елементи вирівнювання тиску не дають таких ефектів, як:

 • Постійна циркуляція повітря у корпусі.
 • Охолодження корпусу.
 • Дегідратація закритого повітря.

Навіщо ж тоді використовувати вентиляційні вводи?

По-перше, вони врівноважують різницю тисків усередині та зовні корпусу та знижують навантаження на ущільнення та прокладки, тим самим продовжуючи термін служби всієї системи.

По-друге, попри газопроникність, ступінь захисту буде IP 66 або IP 67.

По-третє, завдяки газопроникності вентиляційні вводи запобігають корозії та конденсації води всередині корпусу.

Як використовувати вентиляційні вводи?

Існують два параметри, які визначають продуктивність - це витрата повітря (Air Flow Rate, AFR) та тиск проникнення води (Water Intrusion Pressure, WIP). Обидва параметри залежать один від одного, а також від мембрани та конструкції елемента вирівнювання тиску.

Елемент вирівнювання тиску має показувати високий AFR та максимально можливий WIP. Як правило, AFR визначають при перепаді тиску P=70 мбар (гПа). Це дорівнює P = 70 мбар = 1 PSI (фунти на квадратний дюйм; 1 Па = 1 Н/м2).

Збільшення показника витрат повітря AFR означає одночасне зменшення тиску проникнення води WIP – при використанні такого самого типу елемента вирівнювання тиску. Тобто тиск проникнення води нижче для мембран, що демонструють вищі швидкості повітряного потоку. Внаслідок цього тиск проникнення води обмежує ступінь захисту корпусу при використанні елемента вирівнювання тиску.

Цей факт необхідно враховувати при проєктуванні системи: перепад тиску ΔP не повинен перевищувати значення WIP – принаймні не в процесі охолодження (після вимикання системи) – оскільки в корпус може потрапити вода разом із повітрям зовні.

Нині одним з основних виробників вентиляційної та дренажної продукції є наш партнер - компанія BIMED. Пропонуємо ближче познайомитися з їх асортиментом саме вентиляційних вводів та вентиляційних заглушок.

Вентиляційні сальники з поліаміду

Пропонують переваги кабельного вводу та елемента вирівнювання тиску в одному продукті.

 • Вирівнюють різницю тиску між внутрішнім корпусом і зовнішнім середовищем.
 • Запобігають пошкодженням через різницю тиску.
 • Запобігають утворенню водяного конденсату в щільно закритих стандартних корпусах.
 • Високоякісне розвантаження та ущільнення, надійна робота для стандартних промислових застосувань.
 • Легкий монтаж.
 • Сучасні міжнародні схвалення.


До того ж гідрофобні та олеофобні властивості вентиляційної мембрани залишаються незмінними незалежно від діаметра кабелю та крутного моменту.

Вентиляційні сальники з латуні

Призначені для стандартного промислового застосування в суворих умовах.

Вирівнюють різницю тиску між внутрішнім корпусом і зовнішнім середовищем, а також запобігають утворенню конденсату та пошкодженням через різницю тиску. Легко монтуються та мають міжнародні схвалення.

Вентиляційні вводи та EMC сальники для вибухонебезпечних зон EX

Спеціально розроблені захисні вентиляційні та EMC вводи для надійної роботи при небезпечних застосуваннях у суворих умовах.

Окрім вже згаданих вище загальних характеристик, мають свою особливість - забезпечують тривалий контакт екрана кабелю та вводу завдяки контактній пружині.

Говорячи про вентиляційну та дренажну продукцію від BIMED варто згадати й про такі елементи вирівнювання тиску як вентиляційні заглушки. Це мембранні пристрої, що є проникними для повітря, газів і пар та непроникні або майже непроникні для води, рідин і пилу. Ступінь проникності для рідин залежить від розміру пор та структури мембрани всередині таких пристроїв.

Для промислового застосування BIMED пропонує вентиляційні заглушки з поліаміду, а також металічні - для суворих умов застосування.

Заглушки запобігають утворенню водяного конденсату в щільно закритих стандартних корпусах та пошкодженням через різницю тиску. А також вирівнюють тиск між внутрішнім корпусом і зовнішнім середовищем. Мембрана заглушок має гідрофобні та олеофобні властивості.

Також в асортименті й металеві вентиляційні заглушки для вибухонебезпечних зон EX-e. Розроблені для використання у вибухонебезпечних Зонах II та III (газ і пил) - Ex-d і Ex-e. Можуть застосовуватися у вибухозахищених ланцюгах Ex-i.

MARDAL CABLES має чималий асортимент кабельних вводів, переглянути, обрати й замовити потрібні можна в нашому веб-шопі. Що ж стосується вентиляційних вводів та заглушок - ми можемо поставити їх під замовлення. Тож якщо маєте потребу - звертайтесь, будемо раді допомогти!