Там, де в робочих і виробничих умовах можуть виникати вибухонебезпечні газові та пилові атмосфери, до електрообладнання висуваються особливо високі вимоги. Всі установки, які використовуються в потенційно вибухонебезпечних робочих зонах, повинні відповідати Європейській директиві 2014/34/EU, також відомій як Директива щодо продукції ATEX.

Якщо під час роботи та технічного обслуговування виділяються горючі гази або рідини, або ж в процесі роботи утворюються горючі тверді частинки у вигляді пилу, не можна виключити утворення вибухонебезпечної атмосфери. Для потенційно вибухонебезпечних середовищ правила ЄС, відомі як ATEX, визначають, серед іншого, як мінімізувати небезпеку займання. Наприклад, необхідно уникати електростатичного заряду, обмежувати температуру поверхні та захищати компоненти від потрапляння горючого та струмопровідного пилу.

Більшість усіх електроустановок у вибухонебезпечних зонах розташовані у вибухонебезпечній Зоні 2 для газів і парів та у вибухонебезпечній Зоні 22 для пилу. Як і у випадку з будь-якими іншими установками, щоденними проблемами на будівельному майданчику є, окрім іншого, короткострокові перенесення термінів власниками будівель або зміненими умовами.

Зокрема, кабельні розподільчі коробки часто доводиться адаптувати до незапланованих, змінених вимог на місці монтажу - наприклад, тому що в корпусі потрібно більше кабельних вводів, але попередньо змонтованих кабельних вводів недостатньо. Або тому, що на один полюс потрібно під'єднати більше кабелів, але в клемі не вистачає місця.

У багатьох випадках електрикам доводиться витрачати час та кошти на пошук і придбання альтернативного продукту. Для цих особливих вимог компанія HENSEL розробила нові зручні кабельні розподільчі коробки серії KX для вибухонебезпечних зон і відповідні додаткові кабельні вводи, сертифіковані згідно з Європейською директивою 2014/34/EU.

Новинка від HENSEL забезпечує особливо високу зручність у вибухонебезпечних Зонах 2 і 22 як для різних індивідуальних застосувань, так і швидкозмінних вимог до монтажу на будівельних майданчиках, у виробничих умовах тощо. Якщо встановлюються нові верстати або потрібні додаткові розетки, електроживлення подається дуже просто і швидко через кабельні розподільні коробки серії KX.

Залежно від вимог, лінії та кабелі можуть вводитися і закріплюватися по-різному і, таким чином, у кожному конкретному випадку займають оптимальне положення. Для цього в гладких бічних стінках розподільних коробок серії KX можна просвердлити окремі отвори для введення кабелю. Попередньо нанесені мітки спрощують позиціювання свердла. Залежно від розміру корпусу можна виготовити від семи до десяти кабельних вводів у довільному порядку. Включаючи відповідні додаткові кабельні вводи, системне рішення забезпечує сертифіковану безпеку у вибухонебезпечних Зонах 2 і 22.

Клема в корпусі може бути розташована відповідно до положення кабельного вводу. До того ж клема піднята, аби забезпечити простору для проводки навіть при максимальному розміщенні провідників. Сучасна технологія з двома точками затиску на полюс також дає змогу об'єднувати різні перетини та типи провідників в одному полюсі.

Розподільні коробки монтуються легко і точно за допомогою вставних зовнішніх кріплень з прорізаними отворами. Це гарантує ідеальне вирівнювання корпусів на стіні.

Вони виготовлені зі спеціально розробленого, надзвичайно міцного полікарбонату і захищені від корозії та ультрафіолетового випромінювання.

Новий асортимент серії KX для вибухонебезпечних зон включає розподільні коробки з клемами для провідників перетином від 0,75 до 10 мм² або з 14 клемними колодками.

Незабаром розподільні коробки HENSEL серії KX для вибухонебезпечних зон, так само як і коробки ENYCASE будуть доступні на складі MARDAL CABLES. Звертайтесь, ми завжди готові допомогти обрати найкраще рішення для ваших застосувань.

Більше про нашого партнера компанію HENSEL читайте за цим посиланням.

Довідка:

Вибухонебезпечна зона класу 2 – простір, в якому вибухонебезпечне середовище за нормальних умов експлуатації відсутнє, а якщо воно виникає, то рідко і триває недовго. У цих випадках можливі аварії катастрофічних розмірів (розрив трубопроводів високого тиску або резервуарів значної місткості) не повинні розглядатися під час проєктування електроустановок.

Частоту виникнення і тривалість вибухонебезпечного газо-пароповітряного середовища визначають за правилами (нормами) відповідних галузей промисловості.

Приклад вибухонебезпечної зони класу 2: фарбувальне приміщення за наявності основного та резервного вентиляційних агрегатів.

Вибухонебезпечна зона класу 22 – простір, в якому вибухонебезпечний пил у завислому стані може з’являтися нечасто й існувати недовго або в якому шари вибухонебезпечного пилу можуть існувати й утворювати вибухонебезпечні суміші в разі аварії. Ця зона може включати простір поблизу обладнання, що містить пил, який може вивільнюватися шляхом витоку і формувати пилові утворення.

Приклад вибухонебезпечної зони класу 22: виробничі приміщення млина.