У порівнянні з наявними рішеннями з двома або чотирма повитими парами проводів, Single Pair Ethernet (SPE) використовує лише одну повиту пару. У майбутньому це призведе до порівняно легкого інфраструктурного рішення для програм IIoT та Industrie 4.0.

Технологія SPE також забезпечує одночасну передачу даних та живлення на рівень датчиків. Там, де раніше було необхідно перемикнутися на протоколи BUS з відповідним програмним та апаратним забезпеченням, тепер SPE підключає кожен датчик безпосередньо до мереж Ethernet вищого рівня, закриваючи колишній Ethernet-пробіл над польовим рівнем. За потреби в режимі реального часу та з помітно розширеним набором функцій. Тож завдяки орієнтованій на майбутнє технології Single Pair Ethernet більше не потрібна складна параметризація різних систем.

Очевидно, як абсолютно новий фізичний рівень, Single Pair Ethernet потребує власної екосистеми кабелів, роз'ємів, пасивних компонентів та активних пристроїв.

Компанія ESCHA також врахувала цю тенденцію та розробила литі роз'єми M8 та M12 на основі промислового інтерфейсу T1 відповідно до IEC 63171-6. Роз'єми відповідають ринковим вимогам щодо герметичності (ІР67), а тому особливо підходять для використання в жорстких промислових умовах.

Нова лінійка, яка для початку складатиметься з кабелів з роз'ємами з одної або з двох сторін (штекерна версія), буде доступна на початку 2024 року.