Nexans виграли тендер від Swissgrid, національної компанії, що відповідає за мережу електропередачі Швейцарії. Проєкт, на суму 25 мільйонів євро, передбачає прокладання повітряних ліній електропередач дуже високої напруги уздовж південної сторони аеропорту Женева-Куантрен. Заміна повітряних кабелів на підземні дозволить звільнити великі ділянки землі, призначені для міської забудови великої частини Женеви.

Nexans було обрано для цього контракту «під ключ» завдячуючи здатності компанії виробляти та монтувати кабелі високої напруги та пропонувати інженерні послуги, а також за досвід керування складними проєктами.

Проєкт Swissgrid є частиною програм розвитку «Axe Stratégique Réseau» в кантоні Женева та «Реконструкція розв’язки автомагістралі Grand-Saconnex» Федерального управління автомобільних доріг Швейцарії. У проєкті розміщення повітряної лінії електропередач, винятковому за своєю складністю (як технічною, так і організаційною), Nexans відповідатиме за певні інженерні послуги, а також за демонтаж і заміну чинної елегазової лінії надвисокої напруги.

Окрім виробництва та встановлення майже 30 км підземних кабелів високої напруги (220 кВ) між електричними станціями Foretaille та Renfile, Nexans також встановить два 144-жильних волоконно-оптичних з’єднання та вбудує функцію моніторингу температури в кабельну систему.

«Ми вітаємо можливість продовжити нашу роботу зі Swissgrid над цим амбітним і престижним проєктом, покладаючись на численні та різноманітні навички команд Nexans – від проєктування до будівельних робіт, а також включаючи виробництво та встановлення мереж дуже високої напруги», - Марко Спінеллі, СЕО NEXANS SWITZERLAND

Як лідер на ринку дуже високої напруги у Швейцарії, Nexans вже успішно очолював кілька міських проєктів у Базелі, Лозанні, Женеві, Берні та Цюриху. Nexans Switzerland також було довірено виконання складних проєктів з підключення кабелів високої напруги, таких як підключення гідроакумулювальних електростанцій Nant de Drance (2018) і Linth-Limmern (2016) до національної мережі та підземне кабельне з’єднання Ла Батіаз – Ле Верні (2022).