Кабельний світ має багато різних типів продуктів, які застосовують в усіх аспектах електротехнічної промисловості. Однією із характеристик, яка важлива для кабелю є водонепроникність. Саме ця характеристика часто використовується для розрізнення гумових кабелів типу H07RN-F. Водонепроникність - досить складна характеристика, оскільки з різними типами води, температурами, обрати правильний тип водонепроникного або водостійкого кабелю може бути досить складно.

На разі кабельна промисловість використовує ряд різних термінів для опису дроту чи кабелю, які можуть працювати у вологих або морських умовах:

 • Водоблоковий кабель / Waterblock cable
 • Водонепроникний кабель / Waterproof cable
 • Водостійкий кабель / Water-resistant cable
 • Водонепроникний кабель / Watertight cable
 • Занурювальний кабель / Submersible cable

Водонепроникні кабелі повинні працювати в таких середовищах, як прісна чи морська вода та навіть хлоровані басейни. Ці кабелі можуть бути розроблені для виживання в повністю занурених середовищах і налаштовані для роботи на різних глибинах.

Найчастіше водонепроникні/водостійкі кабелі використовуються для:

 • Систем пожежної сигналізації;
 • Обладнання датчиків тиску;
 • Конвеєрів та автонавантажувачів;
 • Промислових ПК;
 • Вуличних телевізорів;
 • Аудіо-візуального обладнання та GPS;
 • Морських комунікацій;
 • Нафтогазових заводів;
 • Військової промисловості тощо.

Нині снує широкий вибір водостійких кабелів. Тип водонепроникної проводки, який потрібен, залежить від ступеня впливу води, якій кабелі будуть піддаватися у вашому цільовому застосуванні. Стандарт UNE 20460-3:1996 визначає ступінь захисту води (AD), тобто до якої міри електричний кабель може бути підданий впливу вологи.


Класифікація водостійких кабелів за захистом від води:

AD1: Ймовірність перебування у воді незначна. Місце, де на стінах зазвичай немає слідів води, але вони можуть з’являтися у невеликих проміжках часу, наприклад, у вигляді пари, яка швидко висихає завдяки хорошій вентиляції.

AD2: Можливість падіння вертикальних крапель води. Водяна пара іноді конденсується у вигляді водяних крапель або коли водяна пара може бути іноді присутня.

AD3: Можливість падіння крапель води під кутом понад 60º до вертикалі. Місце, де водяна пара з’являється у вигляді суцільної плівки на стінах та/або підлозі.

AD4: Можливість струменів води у всіх напрямках. Місце, де на обладнання може потрапляти вода; стосується, наприклад, певних світильників або шаф, встановлених на вулиці.

AD5: Можливість струменів води в будь-якому напрямку. Місце, де регулярно використовуються шланги з водою (тераси, автомийки тощо).

AD6: Можливість водяних хвиль. Місця, розташовані на березі моря, наприклад пляжі, доки тощо.

Гумовий кабель NEXANS TITANEX має характеристику AD6 і демонструє чудову стійкість до непостійного впливу води та витримує роботу у вологих середовищах.

AD7: Можливість періодичного, часткового або повного затоплення водою. У місцях чутливих до затоплення, та/або де вода може сягати максимум 150 мм над найвищою точкою обладнання, найнижча частина обладнання може бути більш ніж на один метр нижче поверхні води.

Прикладом такого кабелю є гнучкий броньований кабель RVMAV-K Cable від ELAND CABLES, який допускає часткове або повне занурення у воду.

AD8: Можливість постійного та повного затоплення водою. У таких місцях, як плавальні басейни, де електрообладнання повністю покрите водою та постійно перебуває під тиском понад 1 бар.

Прикладом кабелю із захистом AD8 є H07RN-8-F, що являє собою гумовий силовий кабель та кабель керування, який допускається використовувати як підводний для тимчасового використання на глибині до 10 м. Кабелі NEXANS TITANEX PREMIUM та GENERAL CAVI H07RN-F мають властивості H07RN-8-F щодо стійкості до занурення у воду.

Також кабель PRYSMIAN H07RN-F FLEXTREME MAX можна безпечно занурювати у прісну або морську воду на глибину до 100 метрів (10 бар), що відповідає ступеню захисту AD8.

Гнучкий кабель живлення (N)SHTOU теж має AD8, тож його можна постійно занурювати у прісну, солону, зливову й масляну воду, а також воду, забруднену стоками, на глибину до 100 метрів

Які б не були умови застосування, MARDAL CABLES, як експерти кабельного ринку, завжди готові допомогти вам обрати саме той кабель, що якнайкраще відповідатиме вашим потребам. Звертайтеся!