Пошкоджені кабелі на виході датчика внаслідок механічного впливу…Знайома проблема? У цифровому світі датчики незамінні, адже контролюють чимало процесів та умов, щоб все працювало чітко та безпечно. Тому дуже важливо переконатися, що датчики продовжують працювати належним чином, оскільки їх збій може мати далекосяжні наслідки, як от простої системи, проблеми з безпекою та додаткові витрати.

Більшість датчиків встановлюються для роботи в статичних некритичних середовищах, де ймовірність пошкодження кабелю датчика відносно низька. Однак існують ситуації, коли кабелі чутливих датчиків піддаються важким і жорстким умовам експлуатації, що може призвести до їх пошкодження та необхідності передчасної заміни. Окрім механічних навантажень, чутливі кабелі, які залишаються незахищеними та піддаються впливу агресивних хімічних речовин, високих температур, динамічного руху та інших складних умов, мають більшу ймовірність пошкодитися, що призведе до збою системи. Пам’ятаючи про це, дослідницько-конструкторські групи Anamet Europe та Pepperl+Fuchs об’єднали зусилля, щоб розробити надійну систему захисту кабелю датчика, яка здатна працювати в найскладніших умовах експлуатації та забезпечувати безперервну передачу даних і безкомпромісну безпеку системи. Вона складається з датчика, адаптера датчика, гнучкої металевої труби та фітинга кабельного шланга та забезпечує повністю інтегровану систему захисту кабелю датчика високої цілісності.

Залежно від вимог застосування, гнучкий металевий шланг може постачатися у виконанні з нержавіючої сталі без покриття (тип UI) з класом захисту IP40. Або ж у версії з оцинкованої сталі з поліуретановим покриттям (тип HFX, клас захисту IP 67/IP66) для додаткового захисту від мастил, жирів, хімікатів тощо.

Вибір адаптера датчика залежить від розміру різьби датчика. Доступні два варіанти: стандартна версія виготовлена з нікельованої латуні, та версія з нержавіючої сталі - доступна на замовлення. Адаптер датчика діє як інтерфейс, що з’єднує трубопровід із циліндричним датчиком, тоді як фітинг кабельного шланга гарантує герметичність IP68 з боку корпусу.
 

 

Механічний захист з металевим шлангом без покриття Anacoda Multiflex (IP40)

 

 

Хімічний захист за допомогою металевого шланга з покриттям Anaconda Sealtite PU (IP67)


Адаптер датчика доступний у розмірах M8x1 мм, M12x1 мм, M14x1 мм, M18x1 мм та M30x1,5 мм і використовується для підключення датчика до гнучкої труби. Для підключення гнучкої металевої труби до клемної (з’єднувальної) коробки або корпусу використовується відповідний нікельований латунний кабельний шланг. Внутрішнє затискне ущільнення фітинга кабельного шланга запобігає проникненню вологи та пилу в розподільну коробку, що забезпечує клас захисту IP68. Цей спосіб захисту кабелю широко використовується в машино- та верстатобудуванні, хімічній та нафтохімічній промисловості.

Переваги систем захисту кабелю для важких умов:

  • Оптимальний асортимент продукції для всіх стандартних типів датчиків, що складається з адаптера з різьбою для фіксації датчика, гнучкої металевої труби та фітингу для кабельного шланга.
  • Надійне рішення з високоякісних матеріалів для захисту обладнання від механічних і хімічних впливів.
  • Надійне пило- та рідинне ущільнення (IP 68) для захисту розподільної коробки.
  • Максимальна зручність використання навіть у середовищах з екстремальними температурами та/або у застосуваннях із рухомими частинами.
  • Легка збірка та монтаж.


 Навіть коли датчик попередньо зібраний, його можна відрегулювати в потрібному положенні. Якщо для захисту вузла необхідний додатковий термозахист, можна використовувати захисний рукав ANAMET Hiprojacket. Це надасть додатковий захист від контактного випромінювання, бризок рідкого металу (1640°C – на короткий час), іскор і радіаційного тепла (тривалість залежить від теплоізоляції у поєднанні з властивостями кабелю). Крім того, для ізоляції торців можна використовувати самозварювальну стрічку ANAMET Hiprosiltape.
 


Anamet Europe є провідним світовим фахівцем із захисту кабелів й розробки індивідуальних рішень для будь-якого застосування. Якщо ви шукаєте рішення для захисту кабелю для свого конкретного застосування, оберіть його у нашому eShop