Сьогодні поговоримо про кабелі для систем BUS, а саме для шини СAN.
Controller Area Network, (CAN) (локальна мережа контролерів, він же CAN-Bus або інтерфейс CAN) — стандарт, призначений для організації високонадійних та недорогих каналів комунікації у розподілених системах керування.
Інтерфейс CAN розроблений компанією Robert Bosch GmbH в середині 1980-х і знайшов застосування у промисловій автоматизації, технологіях «розумного будинку», автомобільній промисловості та інших галузях. Найчастіше CAN-інтерфейс використовується як зв'язна ланка між головною магістраллю та багатьма допоміжними датчиками, механізмами і т. д., підключення яких до центральної магістралі не завжди доцільне.
CAN є послідовною шиною, що підтримує одночасну роботу багатьох ведучих пристроїв. Це означає, що всі вузли CAN-мережі мають можливість передавати дані і декілька вузлів одночасно можуть давати запит на шину.
На ринку CAN присутній у двох версіях: версія 2.0А задає 11-бітову ідентифікацію повідомлень (тобто в системі може бути 2048 учасників), версія 2.0B — 29-бітову (536 млн учасників).
Магістраль CAN використовує двопровідникову виту пару і працює з максимальною швидкістю трансляції 1 Мбіт/с на довжині до 40 м. Із збільшенням відстані зменшується максимальна швидкість трансляції (напр. 250 кбіт/с до 250 м).
Шина CAN повинна бути окінцьована. Оконечні резистори потрібні для придушення віддзеркалень, а також для повернення шини в рецесивний або неактивний стан. У високошвидкісній шині CAN використовується резистор 120 Ом на кожному кінці лінійної шини, тому кабелі, що використовують для шин CAN шин мають характеристичний опір саме 120 Ом.
В нашому асортименті представлені різні види кабелів CAN-шини, які відрізняються переважно сферою застосування:
✅ Кабель CAN-BUS PVC для стаціонарного монтажу
Призначений для стаціонарної прокладки та обмежено рухомого застосування. Мідні жили мають 5 клас гнучкості (7 дротова жила). Екранування з алюмінієвої фольги та мідне луджене обплетення забезпечують захист від електромагнітних завад. Оболонка з ПВХ дає можливість використовувати кабель як всередині приміщень, так і назовні.
✅ Кабель CAN-BUS EFK PUR для постійного руху
Розроблений для постійного руху в буксованих кабельних ланцюгах. Жили мають 6 клас гнучкості. Оболонка з поліуретану забезпечує високу стійкість до механічних навантажень, мастил та УФ-випромінювання.
Обидві версії кабелів мають наступні варіанти виконання:
- перетин жил 0,22 (0,25); 0,34; 0,5 або 0,75 мм² (перетин 0,75 мм² тільки для фіксованого монтажу)
- одна або дві пари жил.
Замовити кабель, що вас зацікавить або підібрати необхідний тип можна за посиланням.