+Що означає суфікс «R» після артикулу розʼєму MENNEKES серії PowerTOP Xtra?
5-полюсні вилки та розетки серії PowerTOP Xtra на 16 А доступні у варіанті PowerTOP Xtra R. "R" означає міцні (від англ. Robust), високотермостійкі контактні носії та нікельовані штекерні та роз’ємні контакти. Таким чином, вилка і розетка особливо захищені від високої вологості та агресивних речовин.
+Чи перевірено та схвалено комбінації розеток від MENNEKES інститутом VDE (або еквівалентним органом)?
Комбінації розеток від MENNEKES можуть відповідати різним стандартам. Зазвичай MENNEKES виробляє серії продуктів відповідно до стандартів IEC 61439, IEC 60309 і VDE 0620.
+До якої напруги відносяться низьковольтні кабелі?
Кабелі низької напруги використовуються для передачі енергії від підстанцій або трансформаторних станцій до кінцевих споживачів. Тому постачальники електроенергії або комунальні служби є сферою застосування низьковольтної електропроводки. Трансформаторні станції перетворюють струм середньої напруги в низьку, тобто на напругу від 0,6 до 1кВ.
+Скільки окремих дротів у жилі 5-го чи 6-го класу гнучкості?
Гнучкий та особливо гнучкий кабель має жили, що складаються з певної кількості окремих дротів у кожній жилі певного перетину. Іх кількість та максимальний діаметр кожного дроту регламентована стандартами IEC 60228 / VDE 0295. Таблицю цих значень ви знайдете за посиланням у розділі «Терміни та стандарти»
+Яка різниця між артикулами MENNEKES 1128A та 1128P?
Артикули 1128A та 1128P (Розетка панельна з гвинтовим контактом) є практично ідентичними продуктами. Однак артикул 1128P має пілотний контакт, який можна використовувати для додаткової сигналізації/контролю.
+Чи пропонуєте ви силові розʼєми на 125A та вище?
Звичайно, ми пропонуємо силові розʼєми на 200, 250 і 400 ампер від МЕННЕКЕС, як правило, з алюмінію. А також ми можемо запропонувати однополюсні розʼєми POWER SYNTAX на струм 480 та 750 Ампер. Весь асортимент ви можете переглянути у розділі Силові розʼєми.
+Що означає кольоровий код HELUKABEL-JB?
Кольоровий код HELUKABEL-JB використовується для маркування жил контрольних кабелів типу JB і SY-JB що мають жовто-зелений захисний провідник.

Комбінація ідентифікації кольорів до 102 жил складається з 11 основних кольорів. Для 12 жил і більше на основну фарбу наноситься одне або два додаткових кольорових кільця або поздовжні смуги. Ширина кільця приблизно 2 мм.

Якщо кабель має від 3 до 5 жил, то кольорова ідентифікація жил відповідає стандарту VDE 0293 та BS для гнучких кабелів, а саме:
3 жили = жовто-зелена / коричнева / синя
4 жили = жовто-зелена / чорна / синя / коричнева
5 жил = жовто-зелена / чорна / синя / коричнева / чорна

Для кабелів з 6-ма жилами та більше кольорову ідентифікацію ви можете знайти у таблиці за посиланням.
+Що означає кольоровий код HELUKABEL-OB?
Кольоровий код HELUKABEL-OB використовується для маркування жил контрольних кабелів типу OB і SY-OB що не мають жовто-зеленого захисного провідника.

Комбінація ідентифікації кольорів до 101 жил складається з 11 основних кольорів. Для 12 жил і більше на основну фарбу наноситься одне або два додаткових кольорових кільця або поздовжні смуги. Ширина кільця приблизно 2 мм.

Якщо кабель має від 3 до 5 жил, то кольорова ідентифікація жил відповідає стандарту VDE 0293 та BS для гнучких кабелів, а саме:
2 жили = коричнева / синя
3 жили = чорна / синя / коричнева
4 жили = чорна / синя / коричнева / чорна
5 жил = чорна / синя / коричнева / чорна / чорна

Для кабелів з 6-ма жилами та більше кольорову ідентифікацію ви можете знайти у таблиці за посиланням.
+Для чого використовується пін (контакт) у 63 та 125 амперних розʼємів MENNEKES?
Додатковий штифт називається пілотним контактом і його можна використовувати для керування додатковими сигналами (наприклад, чи вставлена вилка в розетку / активація сигналу).
+Що означає позиція 6 годин у силових розʼємах MENNEKES?
Положення годинника вказує на положення контакту провідника захисного заземлення (PE) у штекері чи вилки. Більше інформації можна знайти за посиланням.
+Що означає стандарт DIN EN / IEC 60309?
Стандарт DIN EN/IEC 60309 — це міжнародний стандарт для вилок і розеток, електричних з’єднувачів і з’єднувачів для пристроїв, які в основному призначені для промислового використання (з номінальною робочою напругою до 1000 В, 500 Гц і номінальним струмом до 125 А). Частина 1 стандарту описує загальні вимоги до всіх промислових з’єднувачів. Частина 2 визначає серію з’єднувачів із круглими корпусами з різною кількістю та розташуванням контактних штирів для різних застосувань. Вилки та розетки CEE від MENNEKES виготовляються відповідно до цього стандарту.
+Для чого використовуються 7-ми полюсні розʼєми?
7-контактні вилки та розетки можна використовувати, наприклад, для регулювання, контролю та моніторингу пристроїв у промисловості, сільському господарстві та торгівлі. Деякі з цих виробів ви можете знайти за посиланням.
+Для чого використовуються розʼєми-фазоінвертори (розʼєми зміни порядку фаз)?
Якщо трифазний двигун працює в неправильному напрямку, наші фазоінверторні продукти вирішують проблему швидко та безпечно. За допомогою викрутки звільніть замок і поверніть ізоляційну секцію з двома фазними штифтами - тепер двигун буде працювати в протилежному напрямку. Деякі з цих продуктів ви знайдете за посиланням.
+У чому полягає основна різниця між екранованими та неекранованими кабелями?
✅ Екрановані кабелі, на відміну від неекранованих, мають додатковий шар екранувального матеріалу, як от алюмінієва фольга або мідне обплетення, який допомагає захистити кабель від електромагнітних перешкод (EMI), спричинених сусіднім електричним обладнанням.

✅ Найпоширеніші види екранування: металеве обплетення з чистої, лудженої, посрібленої або нікельованої міді; фольгове з алюмінію або майлару; стрічкові екрани з міді, алюмінію або бронзи; спіральні мідні екрани; комбіноване екранування (обплетення+фольга).

✅ Кабелі з екраном можуть допомогти зменшити рівень шуму або перешкод у сигналі, що передається, підвищуючи якість і надійність сигналу. Неекрановані - більш чутливі до перешкод, які можуть спричинити спотворення сигналу або навіть його повну втрату.

✅ Водночас неекрановані кабелі зазвичай більш гнучкі, що полегшує їх установку та маневрування у вузьких місцях.

✅ А от екрановані, як правило, більш міцні та стійкі до вологи, температури та стирання. Неекрановані ж можуть бути більш чутливими до пошкоджень.

І не менш важливий фактор, екрановані кабелі, як правило, дорожчі через додаткові матеріали та виробничі процеси, необхідні для створення екранувального шару.

Сумніваєтесь, який саме кабель найкраще підійде до ваших потреб? Звертайтесь, будемо раді допомогти з вибором!
+Що означає стандарт DESINA?

DESINA - це абревіатура від DistributEd and Standardised INstAllation technology.

Це технологія розподіленого та стандартизованого монтажу для верстатів та виробничих систем, яка є специфікацією для стандартизації електричних, гідравлічних та пневматичних компонентів та їх взаємозв'язку на одній загальній платформі для побудови машин, приводів та систем управління.

Стандарт DESINA був створений членами Німецької асоціації будівельників верстатів (VDW) спільно з ключовими виробниками та постачальниками автомобілів. Мета полягала у зменшенні різноманітності компонентів, спрощенні конструкції та уникненні помилок при монтажі.


Стандарт передбачає наступне кольорове кодування для кабелів, що застосовуються на промислових машинах, установках та обладнанні:

Екрановані кабелі:
ПОМАРАНЧЕВИЙ, RAL 2003, для серво застосування
ЗЕЛЕНИЙ, RAL 6018, для вимірювальних систем та систем зворотнього зв'язку
ФІОЛЕТОВИЙ, RAL 4001, для кабелів польових (Fieldbus) та гібридних кабелів

Неекрановані кабелі:
ЖОВТИЙ, RAL 1021, для датчиків
ЧОРНИЙ, RAL 9005, для вимірювальних систем та систем зворотнього зв'язку
СІРИЙ, RAL 7040, для кабелів управління

+Що означає позначення HFFR на кабелі?
HFFR - це абревіатура від англійської "Halogen Free Flame Retardant", що означає що кабель не містить гелогенів та не поширює полумʼя. Ізоляція та оболонка таких кабелів виготовляються з полімерних композицій, до складу яких не входять галогени. Таким чином при горінні кабель виділяє знижену кількість газу та диму: в процесі ендотермічної реакції, що виникає під впливом полум'я, безгалогенний склад забезпечує розкладання гідратів, під час якого виділяється вода, що ізолює кабель від впливу кисню.
Безгалогенний кабель здатний функціонувати в умовах виникнення пожежі не менше півтори години, він екологічно абсолютно безпечний і не вимагає спеціальних заходів щодо утилізації. До того ж, використання інноваційних полімерних матеріалів дозволяє зменшити діаметр і масу кабелю при можливості високого струмового навантаження.
Ці властивості дозволяють використовувати безгалогенні кабелі на самих небезпечних об'єктах: АЕС, шахтах з вибухонебезпечними умовами, електростанціях, в системах пожежної безпеки.
+Що означає позначення LSZH або LS0H на кабелі?
LSZH - це абревіатура від англійської "Low Smoke Zero Halogen", що означає що кабель не містить гелогенів та виділяє низьку контцентрацію диму у випадку пожежі. Кабелі в оболонці з маркуванням LSZH (Low Smoke Zero Halogen) під час нагрівання, дії інфрачервоного випромінювання або відкритого вогню не виділяють галогеновмісні продукти горіння, які становлять загрозу життю і здоров'ю людей. На об'єктах з масовим перебуванням людей або з встановленим дорогим обладнанням застосування кабелів в оболонці LSOH або LSZH є обов'язковою вимогою.
+Що означає 5 клас гнучкості у кабелю?
Клас гнучкості кабеля визначає ступінь сили вигину дроту та його стійкості до подібних деформацій.

Велике значення для конструкції жили має максимальний діаметр коремого дроту і їх кількість у кожному провіднику. Кабелі 5-го класу гнукості за звичай використовують для вільного руху без примусової сили або для стаціонарного монтажу. Також деякі типи кабелів 5-го класу дозволено використовувати у буксованих ланцюгах при умові невеликої швидкості та прискорення, малої довжини переміщення та невеликої кількості циклів руху.

Взагалі, у Європейській та міжнародній класифікації розрізняють 6 класів гнучкості:
Жили класів 1 і 2 призначені для кабельних виробів стаціонарної прокладки. Жили класів 3, 4, 5 і 6 призначені для гнучких кабельних виробів, але можуть також використовуватися для кабельних виробів стаціонарної прокладки (класи гнучкості 3 та 4 фактично не використовуються на практиці).

Класи гнукості згідно IEC 60228 / VDE 0295:
1: однодротова жила;
2: багатодротова (7 провідників);
3: багатодротова з гнучкістю більше ніж гнучкість класу 2;
4: багатодротова з гнучкістю більше ніж гнучкість класу 3;
5: багатодротова, з тонких мідних дротів;
6: багатодротова з надтонких мідних дротів.

Хочете дізнатися більше про будову жил кабелів 5-го та 6-го класу гнічкості, детальніше за посиланням.
+Що таке адресна шина?
Адресна шина - це комп'ютерна шина, призначена для передачі адресної інформації. Вона може являти собою сукупність провідників (контактів), які фізично відокремлені від інших аналогічних шин, або підмножину провідників системної шини.
Як правило, число провідників адресної шини відповідає максимально допустимому числу розрядів.
Адресна шина використовується центральним процесором або пристроями, здатними ініціювати сеанси прямого доступу до пам'яті для вказівки фізичної адреси слова ОЗП (або початку блоку слів), до якого пристрій може звернутися для проведення операції читання або запису.
+Що таке адгезія у кабелів?
Прилипання, склеювання, зчеплення зовнішньої оболонки кабелю називається адгезією. Для кабелів важлива стійкість до адгезії, наприклад, при застосуванні декількох кабелів у буксованому кабельному ланцюзі, не можна допускати склеювання кабелів між собою.
+Чим займається організація ECHA?
ECHA (European Chemicals Agency = Європейска хімічна агенція) - агенція Європейського союзу, яка адмініструє виконання регламенту Європейського союзу про реєстрацію, оцінку та дозвіл на хімікати, також відомої як REACH.ECHA займається розробкою законодавчих актів, пов'язаних з обігом хімічних речовин і продуктів, моніторить безпечне використання хімікатів, поширює інформацію і допомагає компаніям діяти відповідно до законодавства. Штаб-квартира агентства розташована в Гельсінкі. Агентство діє з 1 червня 2007 року.

Речовини які можуть чинити серйозний вплив на здоров'я людини й навколишнє середовище, визначаються як речовини дуже високої проблематичності (SVHC). В основному це речовини які викликають рак, мутації або є токсичними, а також речовини які накопичуються в організмі або навколишньому середовищу. Інші речовини, які розглядаються як SVHC, включають хімічні речовини які руйнують ендокринну систему. Компанії, що виробляють або імпортують вироби, що містять ці речовини в концентрації вище 0,1% ваги, несуть юридичні зобов'язання. Вони зобов'язані інформувати користувачів про наявність небезпечних речовин і отже про те як безпечно їх використовувати. Споживачі мають право запитати у продавця, чи присутні ці небезпечні речовини в продуктах, які вони купують.
+Аналогами яких вітчизняних кабелів є кабель H07RN-F?
Кабелі H07RN-F часто використовують на заміну кабелів КГ, КГНГ та КГНВ локального виробництва.
+Що означає абревіатура кабелю типу H07RN-F?
Знання значення кожного з компонентів у абревіатурі типу допоможе вам одразу зрозуміти велику кількість базової інформації про конкретний тип кабелю.
Буква "H" означає, що це гармонізований кабель, "07" означає клас напруги кабелю H07RN-F, який підходить для номінальної напруги 450 В між провідником та землею, та для номінальної напруги 750 В між провідниками в кабелі. Літера "R" означає що кабель має гумову ізоляцію жил, та літерою "N" позначається гумова оболонка кабелю. Позначення "-F" говорить нам, що кабель має багатодротові гнучкі жили.

Приклад специфікації кабелю H07RN-F 5G4 та H07RN-F 5X4
H: гармонізований кабель (HAR)
07: дозволене струмове навантаження 450 В та 750 В
R: гумова ізоляція жил
N: гумова оболонка
F: багатодротові жили
5: кількість жил
G: одна з жил жовто-зеленого кольору
X: без жовто-зеленої жили
4: перетин кожної жили в мм2
+Який тип пакування використовується для проводів типу H05V-K та H07V-K?
Гнучкі проводи типу H05V-K та H07V-K ми постачаємо у коробках по 100 м та у бухтах. Провід перетином від 0,5 до 4 мм2 включно йде виключно у картонних коробках по 100 метрів і ми не нарізаємо його іншої довжини. Провід 6 мм2 може йти як у картоних коробках по 100 м, так і на барабанах чи бухтах. Провід перетином 10 мм2 і вище йде виключно у бухтах або на баранах. Провід який постачається у бухтах чи на барабанах (від 6 мм2 та вище) ми можемо постачати довільної довжини під замовлення, або робимо відріз необхідної довжини безпосередньо у нас на складі.