Новини продукції

Мистецтво скручування

Процес скручування або, як його ще називають, звивання – це процес об’єднання всіх елементів, для отримання круглого та гнучкого кабелю.

Це може здатися простою справою, але чому кабелі зазвичай кручені та круглі, а не пласкі? Чи має значення, якщо крок звивання довгий чи короткий? А як щодо напрямку ... чи справді важливо, щоб скрутка жил відбувалася в одному напрямку?


Чому відбувається скручування


Найкращий спосіб зробити круглий кабель – це надати йому гнучкість у всіх напрямках. Пласкі кабелі також чудові, але за умови, що кабель буде згинатися лише в одному напрямку. Окрім цього пласкі кабелі мають набагато меншу «висоту» у порівнянні з діаметром круглого кабелю, що дозволяє набагато менший радіус вигину. Проблема полягає в тому, що, хоча «висота» кабелю може бути менше, його «ширина» буде набагато більшою, тож набагато важче здійснити згинання кабелю по осі ширини. При поєднанні складових елементів в круглий формат, кабель отримує можливість рівномірно згинатися у всіх напрямках.

Жорсткий або пружний кабель?


Саме довжина пролягання (відстань, яку жила проходить вздовж, коли вона обертається на 360˚ навколо центральної вісі кабелю) визначає такі властивості, як гнучкість. Чим коротша довжина звивання, тим більше кабель поводитиметься як спіральна пружина, здатна легко згинатися в будь-якому напрямку. Короткі довжини прокладки також набагато краще утримують жили разом і зазвичай використовуються для неекранованих кабелів. Однак це вимагає додаткових фінансових витрат, оскільки виготовлення кабелів з короткою довжиною прокладки займає набагато більше часу.

Створення кабелів з довгою довжиною прокладки жил дозволяє виробництву працювати набагато швидше, але як наслідок, кабель є жорсткішим та має короткий термін експлуатації при гнучкому застосуванні. Водночас довгий крок прокладки має певні переваги для кабелів парної скрутки; пари щільніше прилягають одна до одної, таким чином загальний діаметр кабелю зменшується.

Скрутка в одному напрямку - чи ні?


При виготовленні кабелю важливо, щоб елементи, що скручуються, рухалися в змінному напрямку, це робить кабель рівномірно збалансованим. Якщо всі складові будуть обертатися в одному напрямку, кабель у бухтах сама по собі буде скручуватися. Це може бути ідеальним варіантом, якщо є завдання зробити пружний кабель для намотування, який повертатиметься до своєї форми. Скрутка елементів почергово вліво та вправо, покращує здатність кабелю згинатися в різні боки.
Статті