Новини продукції

Як правильно обрати провідник?

Провідник – це основний компонент кабелю, який дозволяє електричному струму рухатися в тому чи іншому напрямку. Металевий дріт являє собою звичайний електричний провідник.

Національні та міжнародні стандарти визначають типи та розміри провідників. Хоча в багатьох випадках саме призначення кабелю визначає який тип провідника буде використано.


Ось деякі з прикладів застосування, які можуть впливати на вибір матеріалу для провідника:
1. передача даних/сигналів;
2. динамічне застосування (наприклад, у буксованих ланцюгах);
3. використання при високих температурах;
4. для пайки.

Які типи металів в якому випадку застосовуються для провідників?

Існує широкий спектр металів, які можуть використовуватися як провідники, хоча мідь (Cu) на сьогодні є найбільш поширеною, через її відносну низьку вартість та доступність. Інші досить поширені варіанти, такі як алюмінієвий, сталевий або мішуровий дріт (змішані нитки міді та бавовни), можуть запропонувати переваги в міцності, потужності або довговічності. Однак вони майже завжди мають нижчу, у порівнянні з міддю, провідність.

Мідні провідники з покриттям, такі як олов'яна мідь (TPC), сріблена мідь (SPC) і нікельована мідь (NPC), пропонують додаткові можливості, наприклад, використання при підвищеній температурі та покращену провідність або здатність до пайки.

Чисті мідні провідники, з високою провідністю без кисню (OFHC), забезпечують покращену провідність сигналу і часто використовуються для передачі аудіочастот. Провідники мідного сплаву високої міцності (HSA) забезпечують значно покращені динамічні показники у порівнянні зі стандартними мідними провідниками.

Різні інші метали та сплави використовуються задля їх унікальних провідних властивостей під впливом тепла. Загальновідомі як "провідники опору", вони використовуються в кабелях термопари, де комбінації проводів опору можуть бути використані для виявлення змін температур. Одні з найпоширеніших – це нікель-хром (NiCr), мідь-нікель (CuNi) та залізо (Fe).

На що впливає тип скрутки?

Найпростіша форма провідника – це одинарний суцільний металевий дріт, так звана нитка. Хоча така структура пропонує найменший діаметр, найчистіший сигнал та найбільшу площу поперечного перерізу, це також механічно найслабший варіант, бо моно провідники схильні до розриву лише через кілька циклів вигину. Для підвищення міцності та гнучкості провідника заведено поєднувати кілька металевих проводів разом. Чим більше дротів, що з'єднані між собою, тим більш гнучким буде провідник.

Ми, MARDAL CABLES, спеціалізуємося на дистриб'юції кабелів для різноманітних потреб та обладнання. Маючи широкий асортимент продукції європейського виробництва, ми зможемо порадити ідеальний кабель для вашого конкретного застосування та дати поради з використання того чи іншого матеріалу у якості провідника. То ж раді будемо допомогти!
Статті