Глосарій

Волоконно-оптичний (оптоволоконний) кабель | Glas fibre cable

Принципово інший тип кабелю у порівнянні з іншими типами електричних або мідних кабелів.

Оптичне волокно – нитка з оптично прозорого матеріалу (скло, пластик), яка використовується для перенесення світла усередині себе завдяки повному внутрішньому відбиттю. Кабелі на базі оптичних волокон використовуються для волоконно-оптичного зв'язку, що дозволяє передавати інформацію на великі відстані з більш високою швидкістю передачі даних.


Структура оптоволоконного кабелю дуже проста і схожа на структуру коаксіального електричного кабелю, однак замість центрального мідного дроту тут використовується тонке (діаметром порядку 1-10 мкм) скловолокно, а замість внутрішньої ізоляції — скляна або пластикова оболонка, що не дозволяє світлу виходити за межі скловолокна.

Основне застосування оптичних волокон на волоконно-оптичних телекомунікаційних мережах різних рівнів: від міжконтинентальних магістралей до домашніх комп’ютерних мереж. Застосування оптичних волокон для ліній зв'язку обумовлюються тим, що оптичне волокно забезпечує високу захищеність від несанкціонованого доступу, низьке затухання сигналу під час передачі інформації на великі відстані та можливість оперувати надзвичайно високими швидкостями передачі.

Волоконно-оптичний кабель можна прокладати в будь-яких умовах, у тому числі вибухо- та пожежонебезпечних приміщеннях, вологих місцях і т. п.

В О g f