Новини продукції

Сушка кабелю під час виробництва: чому залишкова волога є проблемою?

Вода охолоджує оболонку під час виробництва кабелю. Але вона також впливає на собівартість виробництва. На етапі випробування кабелю на іскру, на етапі вимірів та остаточної перевірки волога не має залишатися на кабелі та жилах.

Чому залишкова волога є такою проблемою та як її подолати?


Підготовка до нанесення оболонки


Кабельна оболонка призначена для захисту кабелю та жил від вологи, механічного та хімічного впливу. Кабель може бути вологим від попереднього етапу виробництва або через умови зберігання. Не залежно від причини, якщо на кабелі або жилах є волога під час потрапляння в екструдер, це стане причиною неправильного формування оболонки чи ізоляції, у них можуть з'явитися набряки або отвори. А це означає, що всю партію виробленої продукції буде забраковано.

Процес вимірювання товщини оболонки


Аби впевнитися у відповідності параметрів, в середині виробничого процесу відбувається замір товщини ізоляції або оболонки. Замір проводиться на виході з першої охолоджувальної ванни для коректування подачі матеріалу в екструдер, якщо оболонка затовста або затонка. При цьому кабель/провід має бути сухим, інакше електронне вимірювальне обладнання може визначити краплі води як аномалії оболонки. Бо якщо система виявляє відхилення, вона зупиняє виробничий процес. А простої виробництва - це втрати грошей та часу.

Вимірювання при остаточній перевірці


Після остаточного охолодження кабельна оболонка перевіряється на концентричність та вимірюється її діаметр. Через вологу під час перевірки, результати вимірювання можуть бути не точними й призвести до провалу тесту на якість.

Тестування на пробій


Під час виробничого процесу на кожному етапі для перевірки ізоляції електричних провідників проводяться іскрові випробування (тестування на пробій). Кабелі проходять через відповідне обладнання, яке виявляє будь-які отвори або дефекти в ізоляції. Якщо забагато вологи потрапляє у тестер він вимикається, видаючи помилку.

Отже, для правильних результатів тестів та вимірювання кабелі та жили мають бути висушені аби помилки, що виникають, дійсно показували реальні проблеми, які потребують інспекції. Ось чому використання систем сушіння кабелів оптимізує процес виробництва на екструзійних лініях.
Статті