Основними продуктами для застосування на залізниці, які LUTZE представили на виставці InnoTrans 2022, стали інтелектуальний автоматичний вимикач LOCC-Box Rail з широким спектром функцій та мікроконтролер LION micro PLC, спеціально розроблений для простих децентралізованих завдань автоматизації в підсистемах залізничного транспорту. Також був представлений LÜTZE SG-200 - настроюваний двоканальний генератор сигналів для видачі попереджень у громадських транспортних засобах. Розповімо про них детальніше.

LION microPLC

Мікроконтролер LION micro PLC від LÜTZE являє собою недорогий і дуже компактний логічний модуль спеціально розроблений для простих децентралізованих завдань автоматизації в підсистемах залізничного транспорту. Пристрій підтримує Ethernet, має 16 цифрових і 2 аналогових входи, а також 8 цифрових і один аналоговий вихід. Його дуже легко програмувати завдяки безплатним інструментам PLC-планування. Також доступна функція налаштування конфігурації введення/виведення.

LOCC-Box Rail та шлюз TRDP

Кілька років тому LÜTZE TRANSPORTATION випустила LOCC-Box Rail, інтелектуальний пристрій контролю струму, який дозволяє створювати селективне джерело живлення для бортових джерел живлення 24 В. А розроблений нещодавно шлюз TRDP дозволяє використовувати весь інтелект LOCC-Box Rail через систему керування транспортним засобом. Так, через шлюз TRDP і інтегрований однопровідний інтерфейс LIN (локальна мережа з’єднання) до системи керування транспортним засобом можна під'єднати до 20 LOCC-Box. Новий шлюз на 100% підходить для застосування на залізничному транспорті та відповідає всім стандартам щодо вібрації та ударних навантажень, стійкості до електромагнітної сумісності та пожежобезпечності.

LOCC-Box Rail постійно записує струм підключених споживачів, наприклад, світлодіодних дисплеїв і світильників, або дверних приводів. Ці вимірювальні дані тепер можна надати системи керування транспортним засобом з допомогою TRDP-шлюзу. Таким чином, значні та постійні відхилення від номінальних значень можуть бути інтерпретовані системою керування транспортним засобом як потенційна майбутня несправність. А отже приводом розпочати профілактичне технічне обслуговування.

Крім того, постійне вимірювання сили струму означає, що можна визначити, де в транспортному засобі знаходяться найбільші споживачі або коли споживається найбільше електроенергії, навіть у режимі очікування. Якщо LOCC-Box спрацьовує в результаті пошкодження дроту або пристрою, оператор транспортного засобу може знову ввімкнути або вимкнути дистанційне керування LOCC-Box за допомогою системи керування поїздом. Це означає, що LOCC-Box більше не потрібно встановлювати централізовано в доступному місці в кабіні водія, натомість їх можна встановити під підлогою або на даху.

На додаток до дистанційного ввімкнення та вимкнення через систему керування поїздом, LOCC-Box також можна вмикати вручну на самому пристрої. Ручне перемикання завжди має пріоритет над дистанційним. Якщо шлюз, головний комп’ютер транспортного засобу або мережа TRDP Ethernet виходять з ладу, під’єднані блоки LOCC залишаються повністю функціональними.

Також струм відключення та характеристики можна налаштувати за допомогою поворотного перемикача на пристрої або дистанційно через систему керування транспортним засобом. LOCC-Box (LÜTZE Overload Current Control Box) вже став квазістандартом для багатьох рейкових транспортних засобів щодо контролю перевантаження та короткого замикання. Завдяки запатентованій поведінці тригера, LOCC-Box дозволяє створювати селективні джерела напруги. У разі помилки вимикаються лише уражені схеми, а інші незачеплені схеми можуть продовжувати працювати.

Генератор сигналів для видачі попереджень у транспортних засобах громадського транспорту LÜTZE SG-200

Генерація сигналу настроюваного двоканального генератора LÜTZE SG-200 може бути активована 12 або 15 опторозв'язаними входами. SG-200 має цифровий високопродуктивний кінцевий рівень (клас D) з вихідною потужністю 200 Вт для видачі попереджувальних сигналів зовнішнього середовища з високим рівнем звуку. Попередження можуть видаватись у пасажирській зоні та кабіні водія через другий кінцевий рівень із вихідною потужністю 25 Вт (клас D).

Пристрій може видавати до 16 вільно визначених попереджувальних сигналів і голосових повідомлень. Він має велику внутрішню пам'ять, щоб можна було зберегти до 512 різних звукових сигналів або послідовностей оголошень. Послідовність попереджень і оголошень можна легко налаштувати відповідними керуючими входами за допомогою поля параметрів. Також можна індивідуально налаштувати вихідний рівень аудіосигналів.

LÜTZE постачає дві альтернативні моделі генератора сигналів SG-200. Перший - це 19-дюймовий варіант для шафи керування. Другий призначений для гнучкого фланцевого монтажу у пасажирській зоні або кабіні водія.

Для видачі попереджень на відкритому повітрі інтегровано денне та нічне скорочення. Наприклад, потужність кінцевого рівня 200 Вт може бути автоматично знижена після 22:00. Компанії громадського транспорту можуть індивідуально керувати та налаштовувати всі 12/15 входів.

Генератор сигналів налаштовується за допомогою програмного забезпечення. Конфігурації та аудіофайли імпортуються через вбудований інтерфейс USB-A. Як додатковий інтерфейс конфігурації можливий також й інтерфейс USB-B. Чотири релейні виходи (IO1, . . . IO3, OUT4) можна використовувати для видачі конкретних попередньо визначених станів і групових повідомлень про помилки.

Також пропонується широкий асортимент аксесуарів, як от різні рупорні гучномовці, програмне забезпечення конфігурації SG-200, роз'єми, монтажні кронштейни та послуги для налаштування конфігурації. Генератор сигналу LÜTZE SG-200 відповідає стандартам і сертифікатам для застосування на залізниці відповідно до. EN 50155, EN 50121-3-2, EN 50124-1, EN 61373, EN 45545-2.