Новини

Кольорове кодування кабелів - розуміння DESINA

Кольорове кодування кабелів NEXANAS DESINA
DESINA - це абревіатура від DistributEd and Standardised INstAllation technology, тобто технологія розподіленого та стандартизованого монтажу для верстатів та виробничих систем, і є специфікацією для стандартизації електричних, гідравлічних та пневматичних компонентів та їх взаємозв'язку на одній загальній платформі для побудови машин, приводів та систем управління.

Стандарт DESINA був створений членами німецької асоціації будівельників верстатів (VDW) спільно з ключовими виробниками та постачальниками автомобілів. Мета цього була у зменшенні різноманітності компонентів, спрощенні конструкції та уникненні помилок при монтажі, але неоднозначність, що стосується кольорового кодування кабелю, останнім часом призвело до певної плутанини.

Серво або зворотній зв'язок?
Наприклад, один виробник кабелів, намагаючись слідувати вимогам DESINA, змінив колір свого кабелю для зворотного зв’язку для сервосистеми з помаранчевого на зелений. Попри те, що новий зелений кабель за своїми характеристиками був ідентичним попередньому помаранчевому, він демонструє, як неправильне трактування не рідкість із кольоровим кодуванням DESINA.

Насправді виробник кабелю на перший погляд не зовсім помилявся. За словами DESINA, помаранчевий кабель призначений для сервосистем, і тому в цьому сенсі виробник мав рацію даючи цим кабелям для сервоприводу помаранчеву оболонку. Річ у тому, що DESINA також передбачає, що весь кабель, призначений спеціально для вимірювання та функцій зворотного зв’язку, повинен бути зеленим, тому насправді виробник кабелю мав рацію вносивши зміни. Стандарт DESINA передбачає наступне кольорове кодування для кабелів, що застосовуються на промислових машинах, установках та обладнанні:

Екрановані кабелі
ПОМАРАНЧЕВИЙ, RAL 2003, для серво застосування
ЗЕЛЕНИЙ, RAL 6018, для вимірювальних систем та систем зворотнього зв'язку
ФІОЛЕТОВИЙ, RAL 4001, для кабелів польових (Fieldbus) та гібридних кабелів

Неекрановані кабелі
ЖОВТИЙ, RAL 1021, для датчиків
ЧОРНИЙ, RAL 9005, для вимірювальних систем та систем зворотнього зв'язку
СІРИЙ, RAL 7040, для кабелів управління

Система кольорового кодування RAL, використовувана DESINA, - це система відповідності кольорів, яка використовується в Європі головним чином для визначення лакових та порошкових покриттів. Він використовується у всій галузі та був спочатку створений німецькою RAL, дочірньою організацією Інституту RAL.

Усвідомлення того, що мають на увазі кольори, є корисним, але це не повинно бути заміною того, щоб ретельно зрозуміти точні характеристики кабелю та використання, для якого він призначений. Наприклад, деякі виробники кабелів зараз пропонують сірі кабелі з екраном для використання як кабелі зворотного зв'язку. Пам'ятайте, що неекрановані сірі кабелі DESINA визначаються як кабелі управління розраховані на 24 В. Тож завжди уточнюйте у виробника або постачальника кабелів, якщо маєте сумніви.
NEXANS