Новини

Nexans виграла перший контракт для одного з найбільших проєктів у світі – Grand Paris Express

Компанія Nexans уклала свій перший трирічний контракт на постачання кабелів для проєкту Grand Paris Express з консорціумом VINCI-Energies Traction. Впродовж трьох років Nexans поставить близько 240 км кабелю для нової 15-ої лінії метрополітену, яка, як очікується, буде обслуговувати більше мільйона людей в південних передмістях Парижа.

Саме Nexans стали першим виробником кабелю, який отримав замовлення на цей проєкт. Аби зрозуміти масштаби метрополітену Grand Paris Express – тільки уявіть, що нові лінії метро обслуговуватимуть територію площею 814 км². Це у 8 разів більше історичних меж площі Парижу.


Проєкт Grand Paris Express, обсяг інвестицій якого становить 35,6 мільярда євро, є в цей час одним з найбільших у світі інфраструктурних проєктів. Він передбачає подвоєння теперішньої мережі паризького метро завдяки чотирьом новим лініям, 68 новим станціям та 200 км шляху. Нова південна 15-та лінія метрополітену протяжністю 33 кілометри буде проходити від станції Пон-де-Севр (Pont-de-Sèvres) до станції Noisy-Champs, проходячи через 22 райони й обслуговуючи понад мільйон осіб. Лінія 15 стане першою в регіоні, яка буде введена в експлуатацію, і її відкриття заплановано на 2025 рік.

Впродовж трьох років компанія Nexans буде проєктувати, виробляти та поставляти кабелі для тягової електромережі поїздів. Більш як 240 км тягових кабелів підвищеної пожежної безпеки й надійності будуть прокладені вздовж рейок для гарантування безпечного тягового зусилля на 15-ій лінії метрополітену.

“Тягові кабелі будуть прокладені в довгому тунелі та в різних технічних приміщеннях. Доведена здатність кабелів Nexans забезпечувати високий рівень пожежної безпеки та повноцінна пропозиція сімейства продуктів K25 – стали вирішальними факторами у виборі компанії Nexans. Ми також можемо покластися на пропозицію Nexans з надання комплексних логістичних послуг через їх спеціалізований логістичний центр в Нантері в Іль-де-Франс, опції, яку ми можемо вирішити реалізувати згодом, що може стати реальним перевагою на етапі виконання проєкту” – розповідає керівник відділу закупівельних проєктів CEGELEC MOBILITY Мішель Карбонелл.

Більшість тягових кабелів для 15-ої лінії метрополітену належать до лінійки K25, розробленої компанією Nexans з відповідністю суворим залізничним стандартам пожежної безпеки, включаючи захист від поширення вогню й нерозповсюдження крапель полум'я та з низьким рівнем поширення диму відповідно до євро класу B2caS1ad0a1. А доповнять постачання за контрактом кабелі типу R2V.

Дідьє Арто, торговий й технічний координатор компанії Nexans за проєктом Line 15, наголосив на важливості участі в цьому будівництві, направленому на зниження навантаження на мережу громадського транспорту Парижа, а також поліпшення доступу до основних регіональних об'єктів й скорочення часу в дорозі. “Ключем до нашого успіху є наша здатність надавати першокласні пожежобезпечні тягові кабелі за підтримки наших дуже чуйних технічних та сервісних бригад” – радісно ділиться він.

Кабелі для лінії метрополітену 15 South будуть виготовлені, в основному, на виробничому підприємстві в місті Меен-сюр-Євр у Франції. А тим часом перша прокладка кабелів запланована вже на третій квартал 2021 року.

До речі, нещодавно ми ділились новиною про співпрацю Nexans з Музеєм сучасного мистецтва в Парижі. Чому ця співпраця стала справді шедевральною – читайте тут.
Статті NEXANS