Новини

NEXANS створить надпровідниковий кабель середньої напруги для мережі Чикаго

Компанія Nexans уклала з американською енергетичною компанією American Superconductor Corporation (AMSC) контракт на виробництво кабелю для проєкту Resilient Electric Grid (REG, стійкої електричної мережі) у Чикаго, США. Кабель разом зі спеціальною системою з'єднання буде розміщено на підстанції однієї з найбільших енергетичних компаній США Commonwealth Edison (ComEd).

AMSC та ComEd підписали комерційний контракт як частину поточної ініціативи Дирекції з наукових та технологічних питань Міністерства національної безпеки США (Department of Homeland Security, DHS) щодо захисту електромережі США від екстремальних погодних умов та інших катастроф. Висока щільність струму кабелю для REG є ключовою перевагою для ComEd, оскільки такий кабель дозволяє надзвичайно компактне встановлення, що ідеально підходить для створення нових ліній електроживлення у густонаселених міських районах, де зазвичай замало вільного простору.

Система REG забезпечує захист від катастрофічних наслідків, що виникають внаслідок втрати важливих об’єктів-підстанцій у міських районах, шляхом взаємозв’язку та обміну надлишковою потужністю з підстанціями, що знаходяться поблизу, запобігаючи при цьому впливу великих струмів. Як результат, посилений захист від каскадних збоїв та широкомасштабних відключень енергії в електромережі. Дизайн, обраний для проєкту REG, також має низький вплив на навколишнє середовище, оскільки має майже нульові теплові та електромагнітні поля.

Використовуючи надпровідник Amperium виробництва AMSC, Nexans виготовить кабель для проєкту REG у спеціалізованому надпровідниковому центрі у м. Ганновер, Німеччина. Установка кабелю в Чикаго запланована на кінець 2020 року.

«Ми раді співпрацювати з AMSC, аби проєкт Чиказької стійкої електричної мережі перейшов на новий етап», – розповідає Джером Фурньє (Jérôme Fournier), головний технічний директор компанії Nexans. «Цей проєкт надасть подальші практичні докази того, що надпровідники пропонують цілком реалізоване комерційне рішення для зміцнення сильно завантажених мереж електроживлення у міських районах у всьому світі».
NEXANS