Новини

Прохолода з Lütze AirSTREAM: погляд у майбутнє

Удо Люце (Udo Lütze) - це представник другого покоління родини Люце, який очолює міжнародну групу Lütze, що розташована у Вайнштадті поблизу Штутгарта. Компоненти та системні рішення для автоматизації та залізничного транспорту розробляються та виробляються компанією вже понад 60 років. Сімейний бізнес також інвестує в дослідження та розробки у цій галузі.

Система проводки AirSTREAM від Lütze забезпечує гарний клімат у шафі керування, спрощує монтаж проводки та дозволяє ефективно встановлювати компоненти. Рішення тепер також доступне для невеликих шаф керування, і нове покоління цієї системи знаходиться у початковій фазі розробки. В інтерв’ю A&D Удо Лютце, власник Lütze International, розповідає, які переваги матимуть розробники шаф керування від подальших інновацій.Компанія Lütze відома завдяки системі проводки AirSTREAM. Розкажіть коротко про це технічне рішення?

За допомогою нашої системи AirSTREAM ви можете зробити шафи керування більш ефективними. Таким чином, ви економите простір при налаштуванні контролера і - що я вважаю ще більш важливим - шафа керування стає термооптимізована. Це означає, що тепло, що виділяється всіма компонентами, не може накопичуватися, оскільки повітряний потік його розсіює. А якщо ви зможете вивести тепло з шафи управління, система буде жити довше!

У листопаді 2019 року на виставці SPS ви представили AirSTREAM Compact. Чи можна систему описати як мініатюрний варіант?

Це питання звучить доволі часто, але я повинен відповісти чітким “ні”. AirSTREAM Compact - це розширений продукт нашого попереднього рішення. Ми використовуємо ту саму технологію, але спеціально підібрану до менших шаф керування.

На кого саме націлене рішення Airstream Compact - це виробники спеціальних шаф та обладнання або децентралізовані рішення?

Децентралізація та брак місця є популярною темою у всьому машинобудівному секторі, але особливо в спеціальному машинобудуванні. Саме тому ми задовольняємо потреби замовника у створенні більш компактних шаф керування. Завдяки AirSTREAM Compact ми надаємо нашій ключовій цільовій групі машинобудівників та спеціальних машинобудівників саме таку можливість.

AirSTREAM Compact призначений для шаф з невеликою глибиною або для спеціальних шаф, вбудованих в систему. Чи значно ускладнює це ефективну циркуляцію повітря?

Система нашої безканальної проводки, звичайно ж, також працює в компактній шафі керування. Ми пропонуємо комплексне рішення, яке починається з найменшого розподільного блоку і, відповідно, поширюється на системи з декількома полями. І скрізь наша основна увага приділяється термодинаміці. Вкрай важливо, щоб гарячі точки були усунені, і відбувалось розсіювання тепла. Цей процес має відбуватися незалежно від розміру та глибини шафи управління.

AirSTREAM має широкий асортимент аксесуарів. Чи можуть користувачі AirSTREAM Compact також застосовувати їх?

Так, і навіть без обмежень, адже всі компоненти сумісні. Контури рейок та модулів абсолютно однакові, клієнти можуть повністю покластися на попередній асортимент аксесуарів від AirSTREAM. Як уже зазначалося, AirSTREAM Compact - це не нова група продуктів, а подальший компонент системи AirSTREAM.

Зараз розробляється нове покоління AirSTREAM? Які у нього особливості?

У двох словах: ми будемо швидшими та ефективнішими! Адже для нас надзвичайно важливо, надавати нашим клієнтам можливість скоротити час на монтаж шафи керування.

Але як вам вдається ще більше скоротити час на монтаж?

(Сміється) На жаль, вам слід набратися терпіння, оскільки система ще знаходиться у стані тестування й доопрацювання. Але я вже можу сказати вам, що ми представляємо як нові методи кріплення, так і фіксований розмір сітки. І повірте, ми гарантовано досягнемо нашої мети щодо подальшого скорочення часу, потрібного для налаштування.

Модульність також стає все більш популярною в AirSTREAM. Що можете розповісти щодо цього питання?

Це означає, що ми можемо реалізувати все лише за допомогою декількох компонентів - і всі вони також є стандартними компонентами. Завдяки такій модульності, нам не потрібні будь-які конкретні замовники, ми скоріше використовуємо модульну систему і, таким чином, маємо максимальну гнучкість. Моя мета полягає в тому, що ми можемо ефективно створювати та модифікувати системи скрізь, використовуючи якомога менше інструментів - адже AirSTREAM використовується у всьому світі. А з майбутнім розширенням і розмірами сітки, це станеться у найближчому майбутньому.

Яким чином майбутнє покоління AirSTREAM покращить ефективність з точки зору простору та кращого клімату в шафі керування?

Завдяки AirSTREAM ви зазвичай економите до тридцяти відсотків місця в шафі керування, що доволі багато. Надалі ви можете побудувати каркас на місці, використовуючи ще менше компонентів та інструментів. Таким чином, ми пропонуємо додаткове полегшення роботи та ще більше зменшуємо складність конструкції шафи керування. А забезпечуючи циркуляцію повітря навколо всіх компонентів, ми продовжуємо термін служби компонентів та контролера. Всі ці цілі постійно вдосконалюються.

Наскільки сумісне - найближчим часом - нове покоління - з аксесуарами AirSTREAM?

Тут теж, як і про AirSTREAM Compact, можу сказати, що на 100% сумісне, тому що нічого замінювати не доводиться. За кількома невеликими винятками, нам не потрібно виводити на ринок нові аксесуари; зворотня сумісність є для нас пріоритетом. Якщо замовники вже використовують попередній продукт, новий монтажний каркас може бути використаний так само в майбутньому без будь-якого нового планування. Звичайно, певні точки кріплення змінюються, але це дрібниці. Структура залишається повністю сумісною.

Яка подальша "дорожня карта" ваших інноваційних рішень Airstream?

Наша мета на найближчі кілька років - досягти ще більшої інтеграції між клієнтом та технологією. Звичайно, це дуже широка сфера, але для мене людина завжди повинна бути в центрі наших зусиль. І тут не має значення, працює наш клієнт із цифровими чи аналоговими інструментами, чи зустрічаємось ми особисто, чи проводимо відеоконференцію. Завдяки нашій технології ми хочемо запропонувати клієнтам рішення, яке робить їх більш ефективними та конкурентоспроможними. І ми хочемо підтримати їх на цьому шляху.
LUTZE