Новини

Вогнезахисний або вогнестійкий кабель – у чому різниця?

Вогнетривкі або вогнестійкі, вогнезахисні або термостійкі ... Термінів багато, але що дійсно відрізняє один кабель від іншого, коли справа доходить до витримування високих температур, або навіть повномасштабної пожежі?

Термостійкий (Heat resistant) – буде нормально працювати при високих температурах, але не може нормально працювати у разі пожежі.

Пожежостійкий (Fire resistant) – може нормально функціонувати в умовах пожежі.

Вогнезахисний (Flame retardant) – не буде нормально функціонувати в умовах пожежі, але буде активно намагатися запобігти розповсюдженню вогню.


Термостійкі кабелі


Для початку розглянемо термостійкі або високотемпературні кабелі, які трохи відокремлені від інших. Вони не обіцяють ніяких експлуатаційних характеристик під дією полум'я, але вони будуть чинити опір більш високим температурам без плавлення. Велика частина проводів і кабелів, наприклад, ті, що використовуються в побутовій електропроводці, як правило, витримують температурний діапазон від +70°C до +120°C. Таким чином високотемпературними кабелями можуть вважатися ті, що витримують температуру від +125°C до тих, що виготовлені з самого еластичного пластику PTFE, який може безперервно працювати при +260°C і навіть досягати +400°C протягом коротких періодів.

Пожежостійкі кабелі


Переходячи від спеки до вогню, слід зазначити, що ці терміни не є взаємозамінними. Термостійкий пластик може легко горіти, в той час, як матеріал з високими вогнезахисними властивостями може виживати тільки при відносно низьких температурах. При розгляді питання про те, який кабель або провід слід використовувати в умовах пожежі, виникає два ключових питання: чи горить він при зіткненні з вогнем? Якщо це так, то чи дозволить він поширюватися вогню далі? Пожежостійкі кабелі можуть продовжувати нормально функціонувати в умовах пожежі й не викликати пожежу у своєму оточенні.

Вогнезахисні кабелі та матеріали


Вогненепроникність – або ж займистість – означає, наскільки легко пластик в кабелі може спалахнути, чи капає він при цьому і чи будуть ці крапельки горіти чи ні. Хороший вогнезахисний матеріал може перебувати у полум'ї й не загорятися, і якщо полум'я має достатню інтенсивність, щоб ізоляція або оболонка загорілася, то після видалення джерела вогню він самозатухає. Вогнезахисні матеріали можна знайти як у вогнезахисних, так і в пожежостійких кабелях.

Поширення полум'я


Поширення полум'я вказує на те, як горить кабель. На відміну від займистості, властивості поширення полум'я можуть змінюватися від конструкції до конструкції, навіть якщо матеріали, що використовуються в структурі кабелю, залишаються незмінними. Це пояснюється тим, що кількість повітря й обсягу пластика в кабелі значно впливає на здатність кабелю поширювати вогонь у міру його горіння. При розробці нової будови кабелю, як правило, тестуються найменші, усереднені та найбільші кабелі для забезпечення того, щоб ця концепція продовжувала застосовуватися, попри зміни товщини матеріалу або співвідношення з'єднань в кабелі. Фторполімери, такі як ETFE, FEP і PTFE, є одними з кращих матеріалів з точки зору швидкості поширення полум'я.

Тож який кабель краще за все використовувати в умовах пожежі?


Ми в MARDAL CABLES спеціалізуємося на дистрибуції різних кабелів, у тому числі термостійких, пожежостійких і тих, що запобігають поширенню горіння, і будемо раді допомогти з правильним вибором необхідного типу кабелю для вашого застосування.
Статті LUTZE NEXANS