Новини

У чому секрет довговічності кабелів LÜTZE, навіть при постійних рухах

Фрідріх Лютце винайшов надзвичайно гнучкі кабелі ще у 1960-х роках, а все завдяки тому, що завжди тримав очі й вуха відкритими. Сьогодні асортимент Lütze Superflex включає кілька сімейств кабелів для кожного застосування, що призначені для кабельних ланцюгів. Але в чому стійкий успіх Superflex, розберімось разом!


LUTZE була однією з перших компаній, яка вивела на ринок кабелі для кабельних ланцюгів у 1960-х. Якби ми могли озирнутися у минуле, то могли б побачити засновника компанії Фрідріха Лютце у своєму VW Beetle, що з 1958 р. працював фактично як гуртовий продавець на колесах. Його продуктами були електричні кабелі та компоненти, які вже на той час отримували дуже хороші відгуки від промисловості. Однак, один користувач повідомив йому, що кабелі на гравійних відрових ковшах на місцях будівництва автомагістралей дуже швидко зношуються. Їх кабелі управління з гумовою оболонкою необхідно було замінювати щотижня. Відповідно до свого девізу «уважно слухайте, як і яким чином ви можете допомогти клієнту», Фрідріх Лютце розробляє кабелі, які витримують постійні рухи набагато довше. Отже, в решті клієнт залишився задоволений, бо ці кабелі нарешті можуть витримувати життя будівельного майданчика, всупереч несприятливій погоді та навколишньому середовищу. Так з'явилася оригінальна спеціальна конструкція, яка згодом була адаптована для подальшого застосування.

Постійне вдосконалення


З 1967 року ця група кабелів отримує власну назву, яка стає торговельною маркою - Lütze Superflex - що символізує, що цей інноваційний кабель має чудову міцність при гнучкому використанні. І до сьогодні, у Вайнштадті (Німеччина), ця серія постійно розвивається, навчаючись на незліченних виробничих зразках та великих серіях випробувань. Такі параметри, як радіус вигину, відстань ходу, швидкість та прискорення, визначають індивідуальні вимоги. Так само температура, вологість та можливі хімічні ефекти. Для оптимальних властивостей кабелю з точки зору змінних навантажень на вигин твердість і жорсткість повинні бути ідеально підібрані. У середині 90-х років загальнодоступним стандартом все ще були надтонкі дроти. Але пізніше випробування в LUTZE встановили, що при постійно рухомому застосуванні більш грубі окремі дроти забезпечують більший запас експлуатації.

Технічний прогрес у вигляді нових матеріалів та їх комбінацій також відкриває двері для все більш потужних кабельних конструкцій і впливає на подальші розробки:
  • Термопластичні еластомери (TPE) мають значно покращені ковзні властивості.
  • Можуть бути застосовані менші діаметри кабелю з більш високою стійкістю до змінних навантажень на вигин.
  • Покращені електричні властивості багатьох матеріалів забезпечують більш високі частоти передачі даних.

Крім того, передача електричної енергії, сигналів або даних повинна нормально функціонувати навіть при високих механічних навантаженнях. Тому такі параметри, як діелектрична міцність, захист від випадкового контакту та ЕМС, повинні бути розроблені відповідно. Саме тому цей виробник протягом десятиліть тісно співпрацює з експертами з матеріалів, виробниками кабельних ланцюгів та кінцевими користувачами. Але завжди приорітет мають вимоги користувача. Це призвело до величезного багатого досвіду, матеріальних ноу-хау та знань про будівництво та виробництво, який продовжує зростати. В тому числі й на міжнародному рівні, наприклад в США.

Тест на 11 мільйонів


Завжди усім потрібна і технічна досконалість, і економічні якості. Оскільки ціни, що відповідають ринкові, - це одне, але надійність також є важливою, оскільки простої машин та виробництва можуть швидко стати надзвичайно дорогими. Зокрема, є одна подія, яка демонструє довговічність кабелів LUZTE: тест на витривалість відомими користувачами був скасований лише після більш ніж 11 мільйонів циклів руху.

Сьогодні з електронними кабелями, кабелями для датчиків виконавчих механізмів, кабелями управління, кабелями шини та мережі, а також кабелями двигуна, сервоприводу та зворотного зв'язку пропонується ряд з п’яти варіантів особливо гнучких кабелів. Це охоплює близько 95% усіх потенційних програм використання. Сюди входять такі сфери, як верстати, вантажно-розвантажувальні роботи, роботи, машинобудування та обладнання, а також транспортні та конвеєрні технології. Кабелі сумісні з металевими та пластиковими кабельними ланцюгами всіх відомих виробників. Для звичайних сервопривідних систем попередньо зібрані кабелі та набори кабелів, що відповідають вимогам замовника, також пропонуються як комплексні рішення. Крім того, кабелі серії Superflex Plus, наприклад, виготовлені з особливо високоякісних матеріалів, таких як ізоляція "High Glide", що виготовлена з TPE, та міцна оболонка з PUR. Це робить ці кабелі особливо придатними для сучасних швидких верстатів. Зовсім нещодавно серія гібридних кабелів для сервомоторів була доповнена Superflex-Hiperface-DSL.

Програми, про які варто згадати


За 50 років завдяки Lütze Superflex було впроваджено тисячі установок з кабельними ланцюгами. Символом надійності також слугують два особливо вартих уваги приклада використання. Перший - це 6 метрів висотою і масою 12 тонн Кінг Конг, що працює в мюзиклі в Мельбурні завдяки пакету автоматизації від LUTZE, де прокладено понад 3000 метрів особливо гнучких кабелів. Другий, це контрольні кабелі, які живлять та керують краном систем протиобледеніння в міжнародному аеропорту Пітсбурга, які раніше доводилося замінювати після кожного сезону через суворі умови експлуатації. Кабелі LUTZE, які були остаточно встановлені натомість, працюють і після семи років.

Отже, історія триває і можливо саме ваше застосування стане наступним прикладом того, як кабелі LUTZE впоралися ще з однією задачею, яка до цього моменту виглядала надскладною!
LUTZE