Новини

IP та UL50E: у чому різниця?

Компанії, які працюють на міжнародних ринках та постачають електрообладнання у різні країни повинні дотримуватися певних міжнародних правил та отримувати відповідні дозволи. Відомими стандартами для ринків США та Канади є UL та cUL. Стосовно ступенів захисту в Європі частіше зустрічаються "стандарти ІР", тобто класи захисту корпусів та обладнання для використання у приміщеннях та на відкритому повітрі.

То ж у чому різниця між Європейськими та Північно-Американськими стандартами, та як вони порівнюються між собою?

Захист ІP - стандартна норма для європейських галузей


Корпуси повинні захищати активні деталі від несприятливих умов навколишнього середовища, наприклад, запобігати потраплянню сторонніх тіл, таких як пил і вода, та забезпечувати ударостійкість. В Європі цей захист зазвичай визначається в ступенях захисту від IP 00 до IP 69K. Клас захисту IP (ingress protection) визначає різні умови навколишнього середовища та захист людей від потенційних небезпек під час використання. В основному, чим вищий IP-код, тим вищий ступінь захисту корпусу.

UL 50E - стандарт захисту для Північної Америки


Якщо поглянути за межі Європи, замість захисту ІP використовується класифікація згідно NEMA 250 або UL 50E. Рейтинг UL визнаний так само як ступінь захисту IP у Європі, і, як правило, необхідний у США, Канаді та Мексиці. NEMA розшифровується як Національна асоціація виробників електротехніки та є організацією, яка встановлює технічні стандарти для електронної промисловості США. Критерії продуктивності NEMA та процедури випробувань використовуються Underwriters Laboratories (UL) як керівні принципи для проведення експертизи та переліку електричної інкапсуляції та зазначені у стандарті UL 50E.

Слід зазначити, що немає прямого перетворення між ступенями захисту IP та UL. Однак рівень захисту, який вони пропонують, порівнянний. Крім того, NEMA також включає певні умови навколишнього середовища відповідно до випробувальних специфікацій NEMA 250 і, на відміну від методів випробувань IP відповідно до EN 60529, враховує, наприклад, корозійну стійкість корпусу. Крім того, враховуються також старіння, стійкість до мастил та охолоджуючої рідини, обмерзання та механічні ефекти.

Ці відмінності дають зрозуміти, що обладнання, необхідне для процедури випробування UL 50E, відрізняється від обладнання для процедури випробування ІР. Наприклад, для перевірки водонепроникності необхідна водяна помпа, відкалібрована акредитованою випробувальною лабораторією.

Компанія Friedrich Lütze GmbH, що базується у Вайнштадті (Німеччина), пропонує вироби для шаф керування, що сертифіковані відповідно до стандарту UL 50E, для використання на ринку Північної Америки. Сюди входять вбудовані перехідники Lütze USB та RJ45, а також системи вводу кабелів Cablefix. Сертифіковані аксесуари для шаф управління відповідно до UL 50E мають рейтинг UL 2, 3R, 4, 4X, 12 та 13. А системи кабельного введення Cablefix X та ONE, випробувані згідно з типовими стандартами UL 4X, 12 та 13.

Якщо ви експортуєте своє обладнання в інші країни світу, у тому числі у країни Північної Америки, ми готові запропонувати вам відповідну продукцію. Хочете дізнатися більше про стандартизацію та сертифікацію в Північній Америці - деталі у нашій статті "Як Північно-Американські кодекси та стандарти впливають на вибір кабелів"
LUTZE Статті