Новини

Зміна клімату в шафах керування з LÜTZE

LÜTZE постачає надзвичайно інноваційне сімейство продуктів, що складається з системи електропроводки AirSTREAM, програмного забезпечення для аналізу тепла AirTEMP та нового LÜTZE AirBLOWER для ефективної циркуляції повітря в шафах керування.

Коли компанія LÜTZE кілька років тому запустила систему проводки AirSTREAM, це стало революційним підходом: адже лише пасивні методи охолодження шафи керування дозволяють знижувати температуру в шафі. У конкретних галузях промисловості використання системи електропроводки LÜTZE AirSTREAM можливе навіть без зовнішнього охолоджувального блоку. Відтепер концепція LÜTZE AirSTREAM зарекомендувала себе на ринку. Багато практичного досвіду та наукових досліджень доводять її ефективність. Але LÜTZE не припиняє своїх досліджень та розробок. Інженери LÜTZE Cabinet Solutions (Рішення для щитів) постійно працюють над розширенням сімейства продуктів системи електропроводки AirSTREAM. Так, наприклад, з початку 2016 року став доступним онлайн конфігуратор AirTEMP, який вперше дозволив проводити поглиблений аналіз накопичення та розподілу тепла в шафі керування.

Цей "прогноз тепла" є більш разючим, ніж простий опис фактичного стану, він дозволяє заздалегідь розрахувати різні ситуації накопичення тепла в шафі керування. Це означає, що накопичення тепла в майбутньому можна визначити на етапі проєктування. Останнім представником сімейства продуктів AirSTREAM є LÜTZE AirBLOWER. Нагнітач повітря врівноважує повітряний шар в панелі керування і значно покращує тепловий контроль в панелі керування AirSTREAM. Результати практичних випробувань були надзвичайними. За допомогою AirBLOWER можна зменшити середню температуру в шафі керування до 10K.

Нині пасивне кондиціонування шафи управління має широке визнання проєктувальників шаф керування.


Коли було запущено систему шаф керування AirSTREAM, було багато питань: "Чи може це працювати?" або "Чи може вона замінити активний кондиціонер всередині шафи керування?" Перш за все, це НЕ є метою сімейства LÜTZE AirSTREAM – замінити активні заходи кондиціонування, такі як охолодження зверху або системи охолодження спереду. Основна увага приділяється мінімізації та збалансуванню рівня тепла в шафі керування настільки, наскільки це можливо для зменшення зовнішнього охолодження. У деяких випадках можна повністю обійтися без зовнішньої системи охолодження. Результати наукової ініціативи Green Carbody Alliance під керівництвом Volkswagen AG підтверджують, що за допомогою системи шаф керування LÜTZE AirSTREAM можна досягти економії енергії до 23%.

LÜTZE AirBLOWER використовує потенціал AirSTREAM


LÜTZE AirBLOWER використовує позитивні ефекти системи електропроводки AirSTREAM, її оптимізовану циркуляцію повітря та „ефект димоходу”. Це довів наступний тест.

Дослідження демонструє різні теплові зображення в середині шафи керування AirSTREAM у швидкому русі. Компоненти живлення всередині шафи встановлені з відповідним накопиченням тепла. У тесті не використовували активного охолодження.

Мал. 1. Етап 1 - Нормальний розподіл тепла в шафі керування.


Як показано на Мал. 1 середній рівень тепла в шафі керування знаходиться в нормальному діапазоні температур на початку випробування. Наочно показані теплі зони навколо силових компонентів. Жовті або білі області -– це області з найвищою температурою. Сині та фіолетові області означають прохолодніші зони. Компоненти живлення в нижній області зображення генерують відносно високий рівень тепла, проте загальний рівень в шафі керування знаходиться на прийнятному рівні.

Мал. 2. Етап 2 - "Загрозливі існуванню" гарячі точки навколо силових компонентів.


Мал. 2 показує внутрішню частину шафи керування приблизно через 80 хвилин. Картина кардинально змінилася. Навколо силових компонентів утворилася гаряча точка. Рано чи пізно силова електроніка вийде за ладу. Рівень тепла в шафі керування набагато вищий, і тепер це загрожує компонентам.

Це фаза, на якій в шафі керування увімкнено LÜTZE AirBLOWER.

Мал. 3. Етап 3 - Через 8 хвилин з LÜTZE AirBLOWER рівень тепла в шафі керування знижується до розумного рівня.


Мал. 3 показує внутрішню частину шафи лише через 8 хвилин після запуску LÜTZE AirBLOWER. Знадобилося лише 8 хвилин, щоб знизити середній рівень тепла в шафі керування до розумного рівня. Що дало можливість повністю усунути всі гарячі точки навколо силових компонентів.

AirBLOWER та AirSTREAM: Два компоненти, що належать одне одному


Переваги LÜTZE AirBLOWER очевидні. Всього за кілька хвилин рівень температури в шафі керування можна вирівняти та знизити до 10K. Тут також слід враховувати, що для роботи LÜTZE AirBLOWER потрібно набагато менше енергії, ніж для активного охолоджувального агрегату.

Мал. 4. Циклічне використання модуля LÜTZE AirBLOWER призводить до циклічної циркуляції повітря.


Крім того, AirBLOWER не потрібно постійно експлуатувати, його можна активувати циклами (див. Мал. 4).

Проста збірка вентиляторних модулів


LÜTZE постачає модулі вентилятора на 24 В, які кріпляться до рейки AirSTREAM різної довжини, наприклад 700, 900 та 1100 мм. Залежно від концепції проводки, існують модулі вентиляторів для різних варіантів установки, які можна використовувати як для максимального простору проводки, так і для комфорту проводки.


Модулі AirBLOWER управляються за допомогою блоку керування AirBLOWER LCOS-AB-I, що дозволяє вільно налаштовувати роботу вентиляторів.
LUTZE