Новини

Оптичні патч-корди від FABER

Оптичні патч-корди є незамінним елементом при облаштуванні оптоволоконної мережі. Вони використовуються для оптимізації простору в телекомунікаційних шафах і стійках, для з'єднання розподільних пристроїв та підключення різного серверного обладнання. Поглянемо яке ж оптичне рішення пропонує FABER?


Структурними елементами патч-корду виступають патч-кордовий кабель і два конектори. Простіше кажучи – це певний відрізок оптичного кабелю, окінцеваний конекторами з обох сторін. Конектори можуть бути різного типу LC, SC, LSH і т.д..) та в абсолютно різних комбінаціях.

Німецька компанія FABER пропонує оптичні патч-корди в залежності від застосування з використанням одномодового (singlemode, SM) або багатомодового (multimode, MM) волокна. Одномодове волокно має маленький діаметр світловедучої жили – 125 мкм, що на маркуванні позначається як 9/125. В той час як багатомодове волокно має великий діаметр світловоду й маркується як 50/125 або 62.5/125.

Одномодові та багатомодові волоконно-оптичні патч-корди використовуються для телекомунікаційних мереж, а також для високошвидкісних міських мереж і мереж доступу. Для їх виготовлення використовуються безгалогенні кабелі LSZH, що відповідають стандартам IEC, EIA, TIA і Telcordia.

Оптичні патч-корди різняться за кількістю волокон. Тут все просто: одноволоконні моделі позначають в характеристиках як "simplex", а моделі з парою волокон – "duplex". Якщо потрібна одночасна передача даних у двох напрямках на великих робочих станціях – до роботи приступає "duplex". В усіх інших випадках знадобляться "simplex".

При виборі патч-корду важливо аби конектори збігалися з типом роз'ємів, якими оснащено оптичне обладнання. Серед конекторів FABER пропонує наступні типи:
  • SC – це зручний пластиковий роз'єм, оснащений заскочкою. Щоб почати користуватися патч-кордом, необхідно всього лише вставити конектор в гніздо до клацання;
  • LC – аналог SC у меншому розмірі. Оптичний кабель з таким типом конектора використовують для організації кросових з'єднань в приміщеннях, які вимагають високої щільності розміщення роз'ємів;
  • LSH – відмінно підходить для систем високої щільності монтажу, вбудований захисний ковпачок захищає ферулу від попадання пилу і лазерного випромінювання.

Також варто окремо зупинитись на типі шліфування наконечника роз’єму, адже цей параметр впливає на якість з'єднання між оптичним кабелем та обладнанням. Серед типів шліфування конекторів FABER зустрічаються наступні назви:
  • PC (Physical Contact) – відполірований таким чином роз'єм виглядає як заокруглений наконечник і передбачає незначну кривину країв волокон. Ці роз'єми чудово підходять для мереж невеликої дальності й з невисокою швидкістю обміну даними.
  • APC (Angled Physical Contact) – це роз'єм, оброблений іншим принципом: кінці скошені під кутом 8 градусів. Патч-корди з цими конекторами використовують в мережах, що вимагають максимальної якості сигналу. Вони підходять для передачі відео і голосу.

Гадаємо, після цієї статті ви легко оберете потрібні оптичні патч-корди для стабільності зв’язку обладнання. А якщо виникнуть питання – наші спеціалісти завжди готові допомогти з вибором.
FABER