Новини

Klaus Faber AG: Ключ до успішної трансформації компанії

Що є ключем до успіху німецької компанії Klaus Faber? Генеральний та фінансовий директор Faber – Йоахім Чабанський, ділиться секретами трансформації бізнесу.


За останні чотири роки в компанії Klaus Faber пронісся виразний вітер змін. Колишній дистриб'ютор кабелів перетворився в інноваційного системного постачальника. Опираючись на основний бізнес – торгівлю кабелями та проводами для енергетичної промисловості – компанія стратегічно відкриває нові сфери діяльності.

Попри пандемію, компанія продовжує зростати з кожним днем. І головним архітектором трансформації бізнесу виступає голова правління – Йоахім Чабанський, який як ніхто інший знає все про новаторські зміни та плани Faber.

Йоахіме, навіщо потрібна була така радикальна трансформація? Чи можете ви розповісти більше про те, як вам довелося адаптовуватися та розвиватися?
Компанія десятиліттями успішно розповсюджувала кабелі та лінії зв’язку, але конкуренція зростала. З 60 дистриб'юторів, що починали разом з нами – лише 14 все ще діють на ринку, і лише деякі з них виживуть в довгостроковій перспективі. Буде чесно визнати, що без серйозних стратегічних перетворень, рано чи пізно Faber зазнав би сильного тиску.

Наші нові сфери діяльності покликані підтримувати "давно знайомий" кабельний бізнес й будувати з ним взаємозв’язок.

Чи можете ви навести певні життєві приклади?
Так. Наприклад, у грудні 2019 року ми придбали Friesland-Kabel Group, лідера галузі на німецькому ринку суднових кабелів. Тут справді криється величезний потенціал. Адже і кранам у портах, і пристаням потрібне підключення до електромережі та інтернету, тобто їм потрібні кабелі та лінії зв’язку. Своєю чергою кораблі теж підключаються до берегового живлення – з екологічних міркувань.

Кожна каюта забезпечується лінією передачі даних, яка в майбутньому буде базуватися на оптоволоконних кабелях. Все це створює взаємодію з нашою сферою діяльності «Широкосмуговий зв'язок та телекомунікації». Ми маємо у своєму розпорядженні можливості для забезпечення продукцією і послугами всі портові, морські й нафтопереробні підприємства і будемо робити це із задоволенням.

Трансформація може бути складною для працівників – а отже, і для керівництва. Як ви впорались із цим?
Найважливішим завданням для нас було розглядати команду в цілому, щоб залучити всіх та налаштувати на нові способи роботи. Кожен співробітник важливий, незалежно від віку та посади. Трансформація пройде успішно лише в тому випадку, якщо команда відчуватиме, що їх цінують та дають можливість бути причетними до успіху компанії.

Всупереч масштабній трансформації компанії, плинність кадрів у Faber мінімальна. Це свідчить про довіру, і ми надзвичайно вдячні нашій відданій команді.

Які умови ви створюєте для своїх працівників?
Наші співробітники – це наш ключовий капітал і ми визнаємо, що без них ми не змогли б працювати на такому високому рівні. Ми вкладаємо значні кошти у навчання та підвищення кваліфікації. Якщо хтось з колег має гарну ідею, він отримує фінансовий бонус за допомогою “картки Faber”, оскільки хороші речі слід негайно винагороджувати. Ми вимагаємо хороших результатів, які своєю чергою відзначаємо високою оплатою праці, преміями та спеціальними бонусами.

Як ви плануєте розвиватися у нових сферах діяльності, враховуючи, що це теж конкурентні ринки?
Як пристрасний моряк, я завжди говорю ніколи не йти за провідним вітрильником. Якщо ви хочете виграти, вам потрібно обрати інший курс!

З точки зору компанії Faber – це означає мислити по-іншому, а ще краще – вибухово. Ми успішно розвиваємо нові сфери бізнесу взаємопов’язано у спільній мережі. Все більше і більше йдеться про продаж рішень та систем, а не окремих продуктів, і ми активно беремо участь у довгострокових тенденціях майбутнього.

Наприкінці хочу сказати, що ми не зупинимося на наших досягненнях. Наша основна мета – поширити системне мислення на всі сфери нашої роботи, одночасно об’єднуючи їх у мережу.

FABER Статті