
Сьогодні кабелі повинні не тільки забезпечувати передачу живлення, а й гарантувати передачу даних без електромагнітних завад. Окрім того, кабелі повинні бути пристосовані до важких умов експлуатації. Стійкість до різноманітних масел, агресивних охолоджувальних та змащувальних речовин і, звісно, ж витримування високих механічних навантажень – це все базові вимоги до сервокабелів та кабелів зворотного зв’язку.
Ці кабелі в більшості повинні задовольняти стандарти міжнародних норм. Одна з них – американська норма UL, що містить дуже високі вимоги вогнестійкості та нерозповсюдження горіння. Ще одним поширеним стандартом з виробництва сервокабелю є вимога щодо відсутності галогенів.
Одним з найважливіших кроків для створення точних сервосистем є вибір правильного екранованого кабелю.
Серводвигуни – це про точність. Кожен серводвигун обладнаний датчиком положення, що постійно передає сервоконтролеру точні координати. Для забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС), тобто захисту від перешкод, гнучкі кабелі забезпечені додатковим загальним екраном. Екранування гарантує стабільність системи управління, запобігає виникненню помилок передачі сигналів та безконтрольному включенню і відключенню приладів.
Тренд сучасного промислового виробництва
Одним із золотих правил підключення серводвигунів є розділення силового та кабелю зворотнього зв’язку. В іншому випадку силові провідники поблизу провідників зворотного зв'язку погіршують передачу даних, викликаючи шум у вигляді електромагнітних перешкод (ЕМС) та перехресних перешкод.
Але, як і більшість обладнання, сервомашини стають все більш компактними та меншими. Разом зі зменшенням простору всередині двигунів стає все важче прокласти через них кілька кабелів, а, як відомо, велика кількість кабелів в обмеженому просторі – збільшує ризик злому через згинання.
Тож сучасні виклики потребують сучасних рішень. Все частіше виробники поєднують відразу дві функції в одній конструкції – жили живлення та жили зворотного зв’язку в так званому гібридному сервокабелі.
Розрізнення кабелів для серводвигунів
У Mardal Cables ми розрізняємо кабелі для серводвигунів за двома ознаками. Перша ознака про оболонку та тип прокладання розділяє сервокабелі на гнучкі у ПВХ-оболонці та надгнучкі в PUR-оболонці для використання у буксованих ланцюгах. Друга ознака розрізняє за кількістю додаткових сигнальних пар. Кабелі бувають трьох видів: без пари, з однією парою або з двома парами.
Щодо ізоляції жил, то в останні роки виробники кабельної продукції вибирають в якості матеріалу ізоляції, поліпропілен (PP) та спеціальний поліолефін. Такий вибір має декілька переваг. З одного боку, РР-ізоляція дозволяє зменшити тертя жил в кабелі завдяки покращеним властивостями ковзання – це знижує небезпеку пошкодження кабелів. З іншого боку, вона має кращі електричні властивості – нижчу ємність. Додатково до цього поліпропілен стійкий до пробоїв. Це дозволяє зменшити товщину зовнішньої оболонки й тим самим домогтися мінімального зовнішнього діаметра кабелю.
Як обрати виробника кабелю для точної роботи серводвигунів?
Перед вибором сервокабелю потрібно звернути увагу на різні типи сервосистем, що відрізняються характеристиками в залежності від виробника. Одними з популярних світових виробників сервосистем є Bosch Rexroth, Allen-Bradley та Siemens. Тут важливим є те, що зазвичай сервокабелі відповідають певному стандарту виробника серводвигунів. Точні дані щодо сервокабелю містяться в технічній документації конкретної моделі сервоприводу.
Як же обрати виробника кабелю? Виробники надійного та якісного сервокабелю та кабелю зворотного зв’язку для різноманітних задач та систем є й серед наших партнерів-постачальників. Це Faber, Lutze та Nexans. Кожна компанія виробляє продукт в залежності від потреб сучасного виробництва. Серед асортименту сервокабелів є, як окремо силові та кабелі зворотного зв’язку, так і гібридні рішення.
Лінійка продукції Lutze пропонує широкий вибір кабелю для серводвигунів. Надгнучкі поліуретанові Superflex і такі ж гнучкі Silflex для стаціонарного застосування. Всі вони мають захист від ЕМС у вигляді екранування та забезпечують точну роботу сервомашин.
А німецька компанія Faber серед продуктів для серводвигунів має цілий ряд кабелів серії EFK для застосувань у буксованих ланцюгах.
Окрім постачання сервокабелів для ваших потреб, ми можемо поставити вже повністю готові до підключення сервокабелі з роз'ємами. Просто зв'яжіться з нами та ми разом оберемо найоптимальніше рішення.