
Основою цього кабелю виступають кілька пар скручених між собою мідних проводів. Звідси й назва – “вита пара”. Таке скручування проводиться з метою захисту від завад для сигналу. Це робить їх ідеальними для застосування в загальних кабельних системах у приміщеннях відповідно до ISO/IEC 11801 та/або EN 50173.
Вони здатні забезпечити надійне та швидке LAN-з'єднання для простої передачі високої швидкості даних між блоками ІТ-системи. Саме тому LAN-кабелі відмінно підходять для кабельного проведення Інтернету як у будинку, так і в офісах чи підприємствах.
Типи LAN-кабелів
Сьогодні асортимент LAN-кабелів охоплює швидкості передачі даних від 100 до 1500 Мбіт/с, що гарантує, що ви знайдете відповідний кабель для своєї системи. Від типу кабелю залежить максимальна відстань передачі сигналу, а також рівень захисту та пропускна спроможність.
Наприклад, німецький виробник та дистриб’ютор кабелю FABER пропонує різні типи LAN-кабелю, які мають назву DATALINE.
Найпопулярнішим та найдоступнішим типом кабелю передачі даних є кабель 5-ої категорії (також звані Cat.5). В основі такого кабелю лежать чотири парні проводи. А його максимальна пропускна здатність становить 100 Мбіт/с.
Наступником 5-ої категорії є 5e, яка також може використовуватися для 200 Мбіт/с, а також для гігабітного Ethernet. Категорія 6A підходить для підключення системних блоків ІТ та робочих станцій зі швидкістю до 500 Мбіт/с. А якщо ж ви хочете користуватись значно вищою швидкістю передачі даних до 1000 Мбіт/с, 1200 Мбіт/с та 1500 Мбіт/с – ви можете використовувати мережеві кабелі категорії 7+ або 7a.
Маркування LAN-кабелю
Окрім категорії (CAT) маркування вказує на різновид екрану виробу, кількість пар проводів та їх перетин. Абревіатура UTP свідчить про відсутність екранування, тоді як FTP та STP – про його наявність. FTP означає, що екранування виконане із фольги, а STP повідомляє, що матеріалом екранування є металеве обплетення.
U/FTP або PiMF свідчить про екранування кожної пари провідників. Наприклад, розберемо стандартне маркування LAN-кабелю від FABER, який ми підтримуємо на складі – FABER DATALINE 1000 STP 4X2XAWG 23 PiMF FRNC OG – де «4» – кількість пар, «2» – кількість жил в парі, «AWG 23» – перетин в амеиканській системі AWG, «STP» свідчить про наявність загального екранування, а «PiMF» про екранування кожної пари провідників фольгою. FR вказує на оболонку, що не підтримує горіння, NC означає, що у випадку пожежі оболонка не виділяє корозійних газів.
Ви запитаєте – а чим відрізняється LAN-кабель і кабель Industrial Ethernet?
Відповідаємо. Промислові версії кабелів Ethernet вимагають набагато міцнішої конструкції для жорсткіших умов навколишнього середовища. Вони повинні бути стійкими до екстремальних температур, вологості, корозійних хімічних речовин, вібрації, до вигину та завад.
Отож більшість того, що відрізняє промислові кабелі Ethernet, – це номінальна температура та матеріал оболонки. А одним із найпоширеніших матеріалів оболонки, що використовуються для промислових кабелів Ethernet, є поліуретан (PUR). Щодо назви, то такі кабелі для промислового Ethernet у FABER найменуються INDUSTRIAL DATALINE.
Ми, MARDAL CABLES, готові запропонувати вам широкий асортимент кабелів LAN від різних виробників, що підійдуть саме для вашого застосування або до ваших умов експлуатації. Радимо звернути особливу увагу на кабель FABER DATALINE Cat.7+, що підтримує швидкість передачі даних до 1000 Мбіт/с. Ми підтримуємо його на складі у барабанах по 500 метрів або у картонних коробках по 200 метрів, які легко розбухтовуються завдяки пластиковому барабану всередині.