Новини

Faber: Проєкт сонячної енергосистеми в долині річки Ахр

У липні минулого року велика територія Східної Бельгії сильно постраждала від повені. Об’єднавши зусилля, Faber Infrastructure та гуртовий постачальник електроустаткування YESSS – встановили сонячні енергосистеми, щоб частково забезпечити потребу регіону в електроенергії.


Ці системи працюють за принципом plug-and-play й складаються з мобільного контейнера з 64 поворотними сонячними модулями з вбудованими літій-іонними акумуляторами. Загалом система виробляє близько 27 кіловатів та здатна накопичувати до 80 кіловат-годин сонячної енергії. Якщо цього виявиться недостатньо – допоможе вбудована система цілодобового резервного живлення.

Сонячна електростанція дозволяє освітлювати церкву Святого Пія та забезпечує два контейнери бюро екологічно чистою сонячною енергією. Саме тут інженери-консультанти кооперативу “Ahr Valley Cooperation” готують свої дослідження збитків для жителів долини. За початковими оцінками, фізичні збитки склали понад 50 млрд євро. А відновлення міст, що постраждали, займе щонайменше два роки.

Сонячна енергія замість дизельного палива

З моменту встановлення автономні станції вже допомогли заощадити 3400 літрів дизельного палива.

“Зараз, взимку, потреба в електроенергії висока, як ніколи – наприклад, для просушування будівель, будівництва інфраструктури та вуличного освітлення. Щотижня до постраждалих районів доставляється величезна кількість дизельного палива. До прикладу, в долині річки Ахр дизельні генератори гудуть через кожні 150 метрів”, – пояснює Свен Лейнарді, керівник проєкту від компанії Faber Infrastructure.


Обслуговування та заправка цих генераторів забирає всі ресурси. А оскільки генератори працюють вдень та вночі, шумове забруднення для мешканців є значним.

“Ми дуже раді, що завдяки нашому проєкту ми можемо запропонувати екологічно чисту, тиху та ресурсоощадну альтернативу. Нашим спільним з YESSS Elektro добровільним проєктом, ми хочемо показати, що надійне енергопостачання від поновлюваних джерел енергії можливе в умовах стихійного лиха”, – каже Лейнарді.
FABER