Новини

Термостійкі кабелі – для роботи при високих температурах

Температура навколишнього середовища перевищує допустимі показники для звичайних кабелів? Тоді до роботи приступають термостійкі кабелі, які розроблені для витримування постійних температур до +750˚C. У цій статті ми зібрали всі види термостійких кабелів у Mardal Cables та поговоримо про їх можливості.


Популярним видом є термостійкий силіконовий кабель. Він був розроблений спеціально для випадків застосування, коли ізоляція піддається впливу високих температур. Проте за умови недостатнього надходження повітря при температурі вище +100°C зменшуються механічні властивості силіконових кабелів. Для їх підтримання слід забезпечити вентиляцію повітря.

Безгалогеновий силіконовий кабель SiHFДані кабелі можна використовувати як при високих температурах до +180°C, так і при низьких до -80°C. В них не застосовуються галогеновмісні речовини, що робить їх найбільш пристосованими для підключення електроприладів. Ізоляція та оболонка з силіконової гуми стійкі до впливу мастил, промислових жирів та хімічних речовин. SiHF підходить для фіксованого монтажу в механічно захищених трубопроводах, а також для внутрішнього та зовнішнього використання.

Силіконовий екранований кабель SiHF-C-SiЦе той самий кабель SiHF, але з додатковим плетеним екраном з лужених мідних проволок та зовнішньою силіконовою оболонкою для захисту від ЕМС. Завдяки високій щільності екранування забезпечується відсутність перешкод при передачі сигналів або імпульсів.

Броньований силіконовий кабель SiHF/GLS-PВ силу своїх властивостей силікон – це матеріал, що нестійкий до порізів. Саме тому у цьому кабелі додали сталеве плетіння, що захищатиме від механічних пошкоджень. SiHF/GLS-P розроблені для витримування постійних температур від -60°C до +180°C. Ізоляція та оболонка з силіконової гуми та покриття зі скловолокна стійкі до впливу мастил, промислових жирів та хімічних речовин.

Силіконовий гармонізований кабель H05SS-F / H05SS-F (UL)Термостійкий кабель у силіконовій ізоляції H05SS-F для використання при фіксованому монтажі в трубах з механічним захистом. Завдяки наявності УФ-захисту він підходить як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання. Кабель має посилену оболонку для застосування в умовах розриву, розтягування та механічних пошкоджень (EWKF).

Гнучкий силіконовий провід SiD / SiF / SiF/GL / 2GTLСиліконові проводи SiD / SiF / SiF/GL підходять для роботи за умов температури навколишнього середовища вище +55°C, для внутрішньої проводки ламп, опалювального обладнання та електричних приладів, а також для розподільних коробок та розподільних щитів.

2GTL – це термостійкий силіконовий провід з плетінням із текстилю з покриттям сумішшю на основі поліуретану PUR. Завдяки своїй гнучкості, застосовується для підключення у двигунах, генераторах і трансформаторах.

Безгалогенна силіконова оболонка всіх проводів захищає від жирів, масел, спиртів, кислот, а також від трансформаторного мастила та легкого мазуту.


Безгалогеновий термостійкий кабель (Multicore) та провід (Singlecore) FABER THERM 145Цей безгалогеновий одножильний провід та багатожильний кабель, які мають електронно-променеву зшивку. Розширений діапазон температур кабелю та проводу наступний: при фіксованому встановленні -55°C до +145°C, при рухомому -35°C до +120°C. Зовнішня оболонка та ізоляція кабелю виконані зі зшитого поліолефіну та кополімеру. В порівнянні зі звичайними кабелями та проводами FABER THERM 145 забезпечує підвищену пропускну здатність струму.

Термостійкий провід FABER® THERM 750FABER® THERM 750 – це безгалогеновий нікелевий провід з підвищеним діапазоном температур від -60°C до +750°C. Головною відмінністю від стандартних кабелів є нікельований провідник, стійкий до дуже високих температур, окислення і корозії. Щоб підібрати правильний переріз проводу для відповідного струму, варто звернути увагу на провідність нікелю. Також важливо те, що тривалі температури вище +300°C можуть спричинити випаровування силіконового просочення. 

Термостійкий кабель Livz6YYwОсобливістю Livz6YYw є те, що він здатен витримувати до 200˚С на провіднику та підходить для використання в важких умовах експлуатації. Основним його застосуванням є лампи та освітлення, де важливий дизайн кабелю. 

Є деякі сфери застосування, де замість термостійкого кабелю краще використовувати кабель для звичайних температур, але у спеціальному термостійкому захистному рукаві.

Більше про такий тип захисту від температури можна прочитати тут й за цим посиланням

Отже, це основні та найбільш популярні термостійкі кабелі з діапазоном температур від -80°C до +750˚C, які представлені в нашому асортименті та доступні зі швидкою доставкою зі складу наших постачальників.

З усіма технічними характеристиками цих кабелів можете ознайомитись тут. А для особливих вимог ми можемо виробити на замовлення й інші термостійкі кабелі, з максимально допустимою температурою до +1600˚C. Будемо раді допомогти у розв'язанні ваших високотемпературних задач.
Статті FABER