Новини

Плоский фестонний кабель: висока гнучкість завдяки надзвичайно малим радіусам вигину

Плоскі фестонні кабелі призначені для використання в складних умовах, де матеріали й продукти постійно переміщуються мостовими кранами або підіймачами. Через обмежений простір і необхідність постійного вигину – ці кабелі виготовляються плоскими. Які їх особливості та сфери застосування – розкажемо в нашій публікації. Плоскі фестонні кабелі розроблені з особливо гнучкими жилами через необхідність постійного вигину. Радіус вигину цих кабелів менший завдяки жилам, що розташовані поруч. Їх гнучкість зазвичай в три-п'ять разів перевищує діаметр кабелю. Ізоляція плоских кабелів зазвичай являє собою оболонку з ПВХ, яка може працювати при температурі від -40°C до +105 °C.

В чому ж різниця між плоским фестонним кабелем та круглим, запитаєте ви.

Відповідаємо – фестонний кабель може бути як плоским, так і круглим. Яку ж форму краще використовувати залежить від того, як щільно елементи кріплення кабелю мають збиратись один до одного. Плоскі кабелі забезпечують менший діаметр вигину у порівнянні з круглими кабелями й при їх використанні – елементи кріплення у кінцевому положенні можуть щільніше збиратись один до одного.

Тож, коли йдеться про фестонні системи більш поширеними є саме плоскі кабелі.

У MARDAL CABLES представлені наступні типи плоского кабелю від FABER. Розглянемо їх детальніше.

Плоский ПВХ кабель H07VVH6-FH07VVH6-F – це плоский кабель в ПВХ оболонці для фестонних та конвеєрних систем з максимальною довжиною підвісу 35 метрів. У нього екстремально малий радіус вигину й надзвичайна гнучкість. Цей ПВХ кабель може експлуатуватись при номінальній напрузі 450/750 В.

Його оболонка з полівінілхлориду стійка до мастил, хімічних речовин, кислот і захищає від зовнішніх механічних пошкоджень. Вогнестійкість згідно VDE 0482-332-1-2 / IEC 60332-1-2.
H07VVH6-F прокладається всередині як сухих, так і вологих приміщень, а також на вулиці за умов постійних вигинів й руху в одній площині.


Гумовий плоский кабель NGFLGOEU 0,6/1 кВ (60°C)Плоский кабель NGFLGOEU низької напруги 0,6/1 кВ витримує високі рівні механічних навантажень і часті вигини (в одній площині). Використовується на підвісних фестонних системах, для з'єднання рухомих частин верстатів, конвеєрних установок та для великомасштабного обладнання.

Разом із NGFLGOEU стає можлива необмежена експлуатація на відкритому повітрі та в приміщенні, адже цей кабель стійкий до впливу озону, ультрафіолетових променів, вологи та мастил. Максимальна температура на жилі плоского гумового кабелю NGFLGOEU сягає +60°C.


Гумовий плоский кабель NGFLGOEU 0,6/1 кВ (90°C)Це ще один тип плоского кабелю від FABER – NGFLGOEU. Від попереднього він відрізняється своїм розширеним температурним діапазоном до +90°C. Плоскі кабелі типу NGFLGOEU (90°C) використовуються, головним чином, як кабелі рухомих установок для вантажопідіймальних механізмів, конвеєрних систем, координатних пристроїв тощо.

Всі жили плоских ПВХ кабелів промарковані кольором або числом. До 5 жил – маркування кабелю кольорове згідно VDE 0293 (HD 308). Якщо ж у конструкції кабелю понад 5 жил, то маркування цифрове з жовто-зеленою жилою заземлення.

На завершення нашого огляду хочемо додати, що лише якісний плоский кабель здатний забезпечити безперебійну роботу струмопідведення для кранового обладнання. А їх беззаперечна перевага в тому, що вони несуть в собі великий ступінь гнучкості, який дозволить забезпечити зносостійкість і довговічність на виробництві.
FABER