Новини

FALCON5: Нове концептуальне рішення для обтиску гнучких алюмінієвих провідників

Нещодавно компанія Elpress презентувала свою останню розробку FALCON5. Все задля розв’язання проблем, пов'язаних з обтиском гнучких алюмінієвих провідників та для забезпечення надійності при різних видах застосування. Як все працює – розповідаємо далі.


Завдання!

Алюмінієві дроти у гнучких провідниках демонструють набагато меншу стійкість до механічних навантажень. Щоб не пошкодити дроти, необхідно виконати "м'який" та "рівний" обтиск. На дротах провідників відразу ж утворюється оксидний шар, що має гарні ізоляційні властивості. Для забезпечення провідності – цей шар необхідно зруйнувати "агресивним" обтиском.

Рішення!

Комбінація шестигранного та вдавленого обтиску – вирішує одразу обидва завдання, об'єднані в одному обтиску.

Спершу, для забезпечення оптимальної механічної міцності – виконується шестигранний обтиск. Він стискає жили провідників щадним чином, не пошкоджуючи їх. При цьому одна пара матриць може використовуватись для декількох номінальних розмірів, адже адаптована до зовнішнього діаметра гільзи. Опісля вдавлений обтиск розтягує дроти й руйнує оксидний шар, що забезпечує оптимальну та стабільну провідність.

9 різних розмірів можна обтиснути за допомогою 6-ох пар матриць, 2 інструментів та лише 1 обтиском. Це забезпечує неймовірну гнучкість, оскільки алюмінієві провідники тепер можна легко комбінувати з іншими провідниковими матеріалами, представленими на ринку.

Випробування та надійність FALCON5

FALCON5 пройшов достатньо випробувань та перевірку різними типами кабелів від різних виробників. До слова, тестування й далі продовжуються для подальшого розвитку. Рішення було протестовано відповідно до IEC 61238 та IEC 61238-1-1:2018 на стабільну провідність під електричним навантаженням. На додаток до цього, нова розробка Elpress сертифікована на відповідність вимогам корозійної стійкості згідно DIN V 40 046-37 та вимогам вібрації та стійкості згідно IEC 61373:2010.

З дотриманням суворих технологічних процесів – у Швеції виробляються й біметалеві наконечники типів AKK/AKS/AKP. Щоб забезпечити найкращу якість перевіряється сировина, а також ведеться постійний контроль процесів, результатів і документації.

Такі високі вимоги компанії Elpress до якості очевидні – вони ніколи не йдуть на компроміс у питаннях якості. “Ми перевіряємо кожну окрему біметалеву клему шляхом проведення стрес-тесту та інспекції. Ми повідомляємо замовнику про перевірку якості за допомогою маленької літери "E", вибитої на мідній частині клеми, і, ми продовжуватимемо це робити”, – запевняє менеджер виробництва Торбьорн Норелл.

Рішення для всіх

Як повідомляє компанія Elpress – рішення FALCON5 зможе задовольнити вимоги у всіх сегментах. Наприклад, у галузі залізничного транспорту за допомогою FALCON5 можна комбінувати мідь та алюміній для максимальної гнучкості й зменшення ваги. Транспортні засоби різних типів, включаючи електромобілі, у майбутньому матимуть змогу скористатися перевагами гнучких алюмінієвих рішень. А в області відновлювальної енергетики FALCON5 забезпечить безпечний перехід до ліній електропередачі, а також підключення до перетворювачів і трансформаторів.
ELPRESS