Новини

Застосування ANAMET: Підключення та захист кабелю в системах відеоспостереження в небезпечних умовах

Камери та купольні системи відеоспостереження є частиною нашого повсякденного життя. Можна стверджувати, що вони незамінні у боротьбі зі злочинністю та сприяють підвищенню охорони та безпеки, або навпаки, «Великий Брат» насправді спостерігає за нами. Вони є всюдисущими й зустрічаються в наших будинках, на вулицях, шосе, залізничних станціях, поїздах, музеях, кінотеатрах, лікарнях та багатьох інших громадських місцях.

Ефективна система відеоспостереження повинна бути розроблена таким чином, аби мати безперебійну роботу, бути надійною, довговічною, легкою в обслуговуванні, а також мінімізувати дорогі простої. Загальновизнано, що проводка в камерах та купольних системах відеоспостереження є найслабшою ланкою і часто піддається атакам гризунів, птахів або вандалів, а також пошкодженням, спричиненим впливом екстремальних умов, в яких вони експлуатуються.

Сьогодні технологія відеоспостереження широко застосовується як інструмент спостереження та моніторингу в небезпечних промислових умовах. Ці сертифіковані камери ATEX IECEx використовуються для віддаленого контролю небезпечних процесів і районів у багатьох галузях промисловості, включаючи прибережні й офшорні платформи, нафтопереробні та хімічні заводи, танкери, морські та інші небезпечні зони. Зазвичай вони використовуються в Зонах 1 і 2, 21 і 22.

Розгляньмо випадок, який стосується системи камер ATEX Ex d, яка використовується для контролю за входом до НПЗ у небезпечних умовах. Попереднє рішення щодо технічного забезпечення й обслуговування системи було громіздким, трудомістким та негнучким. І це було пов’язано з епоксидним ущільненням, яке використовувалося в розподільчій коробці, до того, як електропроводка була підключена до блоку живлення камери. Це не дозволяло швидко від’єднувати камеру від її кріплення. Як результат, знадобилося чимало зусиль та роботи, щоб розібрати дроти в розподільчій коробці. Весь процес був безладним, трудомістким та затратним у плані робочої сили та простоїв, а головне – рівень захисту системи Ex d не міг бути гарантованим.

Для подолання цієї проблеми було потрібно рішення, яке б забезпечило з'єднання між системою керування камерою та розподільчою коробкою Ex d, а також з'єднання з монтажною платформою. Усі компоненти, що застосовувалися, мали бути компонентами класу ATEX Ex d.

Компанія ANAMET EUROPE розробила рішення за допомогою гнучких кабельних каналів захисту типу HTDL з сертифікованими фітингами BXA для трубопроводів ATEX. Це дозволило здійснити легкий монтаж до блоку підключення живлення/передачі даних системи камери, а також підключення до розподільчої коробки Ex d, розташованої в нижній частині монтажної платформи, при цьому одночасно захищаючи кабель. Такий формат забезпечив простий доступ до електромережі всієї установки.

Додатковою перевагою фітингів ATEX від ANAMET EUROPE є те, що вони можуть поставлятися як зі з'єднувальною різьбою ISO, так і з NPT. Це дозволило нам подолати проблеми різних типів різьб підключення до системи Ex d камери та роз'єднувальної коробки Ex d. За допомогою використання сертифікованих ATEX аксесуарів, наприклад, розширювачів та редукторів, стало можливим дати лад різним розмірам з'єднувальних різьб. Рішення, розроблене ANAMET EUROPE, пропонує більшу гнучкість, ніж попередня система. Цю систему камер та купольного відеоспостереження тепер легше обслуговувати, що скорочує періоди простою та економить час та гроші. Важливо, що рівень захисту системи Ex d тепер гарантується навіть після технічного обслуговування. Вся система міцна, надійна, а кабельні та Ex d компоненти підключені та захищені.
ANAMET EUROPE