Новини

Захист кабелю для застосування на залізниці

Ральф Тіггес, менеджер з продажу в Західній, Північній та Північно-Східній Німеччині компанії Anamet Europe, вигинає трубопровід з чорним екструдованим покриттям. "Це надзвичайно гнучкий металевий шланг". 

Трубки групи продуктів ANACONDA MULTITITE покриті тонкішими стінками, ніж продукція ряду ANACONDA SEALTITE, і таким чином мають надзвичайно малі радіуси вигину. „Якщо монтаж передбачає або пропонує можливість більших радіусів вигину, ANACONDA SEALTITE з її товстішою стінкою може бути кращим рішення. Залежно від вимог до сертифікації та специфікації заявки, ми вкриваємо металевий шланг поліуретановим або поліолефіновим пластиком для різних застосувань на залізниці». 

Анаконда! У однойменному фільмі 1997 року це не лише гігантська змія, а кровожерливий звір, який вбиває людей, якого в останню мить перемагає Дженніфер Лопес. Anamet Europe також має у своєму асортименті «Анаконди» - але вони не атакують, вони захищають. 

Екструзія, тобто безперервне плавлення в'язких пластиків під тиском за допомогою формовочної насадки, процес, який зв’язує пластик з голим металевим шлангом. Вибір матеріалів для екструзії залежить від необхідного рівня небезпеки (HL) відповідно до стандарту EN 45545-2 для залізниць у поєднанні з експлуатаційною категорією (OC поїзда та обставинами, за яких він курсує. Рівень небезпеки (HL), по суті, визначається тривалістю перебування пасажирів на залізничному транспортному засобі у разі пожежі. Існує три рівні небезпеки: HL 1, HL 2 та HL 3. Рівень HL 3, це коли транспортні засоби планується експлуатувати, наприклад, у довгих тунелях, досягається за рахунок використання спеціальних поліолефінів. Таким чином, чим вище небезпека, тим вищий клас HL.

Для чого потрібні такі системи? Чи недостатньо встановити різні кабелі в залізничному транспортному засобі безпосередньо без такого захисту? Зовсім ні, пояснює експерт ANAMET Ральф Тіггес. „Ми пропонуємо надійні кабельні системи захисту для залізничної галузі, сертифіковані відповідно до європейських стандартів або специфікацій інших країн. Такий захист необхідний особливо для візків транспортних засобів. Там кабелі повинні бути захищені від великих коливань температури та вологості; в цих умовах захисне покриття повинно зберігати свою гнучкість, а також механічно захищати від каменів, накопичення льоду, стирання під дією вітру та піску тощо. "

Механічна стійкість до ударів, ось що має сенс. Що ще потрібно враховувати? „Якщо нема потреби в герметичному трубопроводі, можна також використовувати металевий трубопровід. Звичайно, це дешевше рішення, оскільки нема потреби проводити сертифікацію відповідно до стандартів протипожежного захисту". Однак це не є рішенням, коли необхідно вищий захист від проникнення, наприклад, IP67.
При використанні пластику кожен компонент, і насправді весь виріб, повинен відповідати стандартам захисту від пожежі, диму та токсичності. "Візьмемо для прикладу фітинги для кабельних шлангів - вони доступні під кутом 90° або 45°, з різьбою PG, ISO або NPT ... Якщо ми встановимо фітинги з рельєфним шлангом, тоді кожне ущільнення має бути перевірено". А навіщо взагалі ці  варіанти? Можливо базові версії достатня для виробників?  "Вимоги до установки на транспортних засобах всередині та зовні - і залежно від класу HL - настільки різні, що ми розширимо наш асортимент продукції відповідно до вимог програми", - наголошує Тіггес.  Все більше й більше компонентів доводиться встановлювати на транспортному засобі на найменшому просторі - але деякі потреби виникають просто під час роботи транспортних засобів.  "Тому ми розробляємо спеціальні рішення для застосувань разом з інженерами виробників транспортних засобів та операторів". Теплозахист - це тема, яка набуває все більшого значення. Тіггес підкреслює це на прикладі гнучкого шланга червоного кольору під назвою Hiprojacket. «Такий шланг захищає кабель навіть у сильну спеку протягом тривалого періоду часу. В одному проєкті ми створили рішення, яке захищає важливі комунікаційні кабелі та кабелі живлення від атак коктейлів Молотова. Користувач моделював 15-хвилинний тест при постійно зростаючій температурі до +800°C. Таким чином, була забезпечена функціональна цілісність кабелю".
ANAMET EUROPE