Новини

Продукція ANAMET EUROPE харчового призначення для гігієнічного процесу виробництва

Гігієнічний дизайн у виробництві харчових продуктів та напоїв є важливим у всіх галузях підприємства, включаючи всі стадії виробничого процесу. Для обмеження можливості осідання бруду та мікробів, що потрапляють на матеріали та зникають під час чищення, необхідне використання відповідних матеріалів, таких як нержавіюча сталь, а також спеціально розроблені ущільнювачі та з'єднувачі. Машини та обладнання повинні бути розроблені з використанням цих матеріалів та таким чином, щоб вони були легкодоступними для очищення. Попри те, що важливість гігієни у виробництві харчових продуктів та напоїв може бути очевидною, іноді трапляються ситуації, в результаті яких харчові продукти повинні бути відкликані з ринку. Само собою зрозуміло, що з гігієнічної точки зору це небажана ситуація і її потрібно уникати за будь-яку ціну.

То ж дізнаймося як кабельні системи захисту ANAMET EUROPE розвивалися як частина загального підходу до гігієни в процесі виробництва харчових продуктів та напоїв.

Для початку дослідимо, чому мінімізація кількості вільних кабелів на машинах та обладнанні важлива як частина стратегії максимальної гігієни. Далі поговоримо про систему захисту кабелю Anaconda Sealtite Food Grade, яка спеціально розроблена відповідно до вимог харчової галузі. Ну і наприкінці поділимося деякими рекомендаціями, що дозволять вам досягти найвищого рівня гігієни кабельних мереж на вашому обладнанні та у виробничих процесах.


Мистецтво спрощення: усунення кабелів та шлангів

Щоб звести до мінімуму ймовірність того, що виробникам харчових продуктів та напоїв доведеться відкликати свою продукцію з ринку, а також гарантувати, наскільки це можливо, безпеку споживачів, Європейська Комісія розробила набір керівних принципів, протоколів та правил гігієни для промисловості з виробництва харчових продуктів та напоїв. Однією загальною умовою цих інструкцій є те, що всі компоненти виробничої лінії повинні бути доступними для очищення. У Сполучених Штатах також існують подібні вказівки. Мінімізація кількості кабелів може зіграти важливу роль у покращенні гігієни.

Використовуючи гнучку систему захисту кабелю, декілька кабелів можна об'єднати в так званий "кабель з декількома кабелями". За останні роки були розроблені гнучкі гігієнічні системи захисту кабелю, які повністю відповідають вимогам Європейської гігієнічної інженерно-конструкторської групи (EHEDG) щодо гігієнічних кабелів. Ці системи є надійними та стійкими та дозволяють встановлювати як кабелі для передачі даних та живлення, волоконно-оптичні кабелі, так і неелектричні компоненти, такі як шланги для повітря/рідини, в гігієнічно розроблену систему захисту кабелю.

Додатковою перевагою зменшення кількості розміщення кабелів є те, що кількість кабельних під'єднань, необхідних для забезпечення окремих кабелів, зменшується. Менше кабельних під'єднань означає менше осередків забруднення там, де ці кабельні під'єднання змонтовані. Коли обладнання, деталь обладнання, технологічна лінія та система прокладки кабелю гігієнічно розроблені, кількість часу та коштів, витрачених на очищення, значно скорочується, як і час простою. Як результат, економічно вигідніше та стійкіше обладнання та процеси, а головне – краща гігієна. По суті, включивши гігієнічні принципи та рекомендації на стадії створення й розробки проєкту, ми тим самим підвищимо рівень гігієни, та зменшимо ризик забруднення у процесі виробництва та мінімізуємо кількість відкликань готової продукції з ринку.

Гнучкі захисні шланги на практиці: найкращий варіант для максимальної гігієни

У 2015 році EHEDG створила Робочу групу, що складається з представників галузі виробництва харчових продуктів та напоїв у Нідерландах, аби розробити настанови/рекомендації щодо гігієнічного кабелю. Для забезпечення високого ступеня об'єктивності найкращим способом вважався багатопрофільний підхід. Отже, до участі в робочій групі були запрошені представники виробників харчових продуктів, машинобудівних компаній, електромонтажників, інженерних бюро, виробників різних компонентів для кабельних трас, а також, що важливо, представників клінінгових компаній.

Спираючись на свій досвід, ноу-хау, ідеї та досвід, робоча група розпочала тестування та порівняння різних доступних для них варіантів, включаючи вільно встановлені кабелі, жорсткі труби та кілька кабелів, встановлених разом у гнучкому каналі. На базі отриманої інформації Робоча група дійшла висновку, що з'єднання декількох кабелів у гнучкому захисному рукаві з відповідними фітингами – найкраще рішення з гігієнічної точки зору. Результати показали, що при використанні одного рукава з декількома кабелями, встановленими всередині, потрібно менше кабельних стяжок, що вигідно з точки зору очищення. Робоча група зробила висновок, що один рукав зі своїми фітингами чистити та обслуговувати набагато простіше та швидше, ніж декілька вільно встановлених кабелів з їх численними сальниками та кабельними стяжками, що призводить до кращої підтримки та стійкої гігієнічної системи. Результати цих випробувань були опубліковані EHEDG у документі під назвою «Практичне керівництво з гігієнічного монтажу кабелів», в якому окреслено низку рекомендацій щодо безпеки та гігієни.

Система захисних рукавів Anaconda Sealtite Food Grade (FG)

Захисний рукав, який відповідає всім гігієнічним вимогам виробництва харчових продуктів та напоїв, – це Anaconda Sealtite (FG). Цей рукав побудований наступним чином: він має металеву основу з квадратною структурою перекриття шарів для оптимальної гнучкості та, затверджену FDA, термопластичну оболонку з ПВХ, яка має сертифікат NSF. Рукав легко очищається, без газоутворення. Сертифіковані EHEDG фітинги, якими комплектується рукав, також мають гігієнічний дизайн. Вони гладкі, не мають жолобків, на які може потрапляти бруд, і їх також легко очищати. У комплекті із рукавом Anaconda Sealtite FG ці фітинги для харчових продуктів утворюють справді сучасну гігієнічну систему захисту кабелю, яка підходить як для сухого, так і для вологого прибирання. При сухому чищенні порошки не залишаються на кожусі рукава або фітингах, частинки просто випадають. Вологе очищення парою, водою або хімікатами також можливе в контрольованих умовах.

Рекомендації з гігієнічного монтажу кабелів в машинах та обладнанні

Окрім використання гнучких захисних рукавів для з'єднання кабелів разом, наступні рекомендації варто враховувати під час проєктування, щоб досягти максимально гігієнічного виробничого процесу.

  1. Складіть детальний план монтажу кабелів на стадії проєктування.
  2. Ретельно обміркуйте умови очищення.
  3. Заздалегідь подумайте, до яких виробів будуть торкатися кабелі.
  4. Уникайте кабельних стяжок, оскільки це «пастки бруду», і їх важко чистити.
  5. Переконайтеся, що кабелі легко доступні, наприклад, не ховаються за обладнанням або під ним.
  6. Перевірте хімічну стійкість кабелів.
  7. Використовуйте лише компоненти кабельних з'єднань (наприклад, фітинги) з IP-рейтингом IP66/67 або вище.
  8. Працюйте виключно з роз'ємами гігієнічного дизайну у поєднанні з гігієнічними захисними рукавами.
  9. Проєктуйте все з точки зору гігієни.

Робота з гігієнічними виробами як основою під час проєктування покращить гігієнічні показники роботи вашого обладнання, технологічного процесу та заводу!

Час простою машин скорочуватиметься, оскільки прибирання буде меншим та швидшим. Навіть інтервал очищення можна скоротити, починаючи першу фазу проєктування за допомогою розумної та продуманої гігієнічної інженерії. Таким чином ваше обладнання, технологічний процес і установка будуть функціонувати ефективніше, будуть надійнішими та довговічними.

MARDAL CABLES та ANAMET EUROPE завжди готові надати додаткові консультації у разі будь-яких запитань щодо оптимізації гігієнічного монтажу кабелів на вашому обладнанні чи у технологічному процесі.
ANAMET EUROPE