MARDAL CABLES
ЗАХИСТНІ СИСТЕМИ ДЛЯ КАБЕЛЮ ТА ПРОВОДКИ

Як підібрати найкращу
систему захисту для кабелю?

У багатьох промислових областях кабелі часто піддаються дуже суворим умовам експлуатації. Коли кабелі вже не в змозі виконати своє завдання, їх потрібно замінити. Це може зайняти багато часу та може коштувати дорого. Кабельна система захисту може запропонувати стійке, довговічне та економічно ефективне вирішення цієї проблеми. Правильний вибір системи, що складається з гнучких трубопроводів та фітингів, захистить кабелі від попадання бруду та вологи, екстремальних температур, механічних, хімічних та електромагнітних впливів, ультрафіолетового випромінювання, вандалізму, нападу гризунів або комбінації цих факторів. Коли життєвий цикл та надійність експлуатації є основним пріоритетом, система захисту кабелю часто є найкращим, найбільш довговічним та економічно ефективним рішенням.

Вибір правильної системи захисту кабелю на основі вимог застосування, продуктивності, надійності, довговічності, стійкості та вартості життєвого циклу має вирішальне значення для забезпечення постійного функціонування машин, обладнання та процесів та мінімізації витрат на простій та обслуговування.

У цій статті розглянуто чотири основні експлуатаційні вимоги до кабелів у промислових умовах, як і роль, яку можуть відігравати системи захисту кабелів, пропонуючи рішення цих потреб. Захист від проникнення (IP) та електромагнітні перешкоди (EMI) також враховуються, як і критерії, які необхідно приймати до уваги при правильному виборі кабельної системи захисту.

4 основні експлуатаційні вимоги до кабелів

Механічні
Механічний захист - це основний механізм захисту кожного кабелю. Кабелі, що застосовуються на заводах, на машинах, обладнанні, поїздах, інфраструктурі та багатьох інших сферах, часто підлягають витягуванню, штовханню, перекручуванню, вандалізму, нападу гризунів і загальному зносу. У багатьох випадках застосування, як під вагоном поїзда, вони піддаються стиранню, ударам каміння і повинні демонструвати високу ударо- і зносостійкість.

Якщо їх не захистити, за таких умов кабелі неминуче пошкоджуються. Щоб цього не допустити, кабелі можна механічно захистити за допомогою системи захисту кабелю. За вищезазначених умов експлуатації найкращим рішенням є повністю металева система захисту кабелю, що складається з гнучких трубопроводів та фітингів.
Теплові
На сталеливарних, ливарних і скляних фабриках, електропроводка та кабелі часто піддаються дії агресивних хімікатів, олії, металевої стружки та скляних уламків тощо. Однак у таких суворих умовах експлуатації найбільш поширеною проблемою є вплив надзвичайно високих температур, іскор, розбризкування розплавленого металу та інтенсивне випромінювання тепла. Кабелі та дроти, що працюють в цих умовах, повинні бути захищені від таких термічних впливів, щоб забезпечити їх правильну роботу. При занадто низькій температурі зовнішня оболонка кабелів / проводів може зірватися або зламатися, а при занадто високій температурі вони будуть танути, горіти або підпалювати кабелі / дроти. Тому необхідно вибрати систему захисту кабелю, яка забезпечує правильний рівень теплового захисту для ваших кабелів та проводів.
Хімічні
У харчовій промисловості та при виробництві напоїв, фармацевтичній та нафтопереробній галузях щодня застосовуються агресивні хімічні речовини. Якщо кабелі не захищені в таких жорстких умовах, ці хімічні речовини можуть призвести до їх руйнування та несправностей, що призведе до виходу з ладу машини, установок та процесів. В ідеалі кабелі, які контактують з хімічними речовинами, повинні бути захищені системою захисту кабелю, яка є хімічно стійкою.

Така система повинна бути побудована з відповідних матеріалів, бути стійкою, надійною та довговічною. Хоча вибір матеріалу всередині шланга є важливим, зовнішній шар та фітингу мають вирішальне значення для забезпечення герметичної системи захисту кабелю, стійкої до хімічних речовин. Детальна інформація про різні типи кожухів куртки та їх стійкість до різних хімічних речовин наведена у каталозі Anamet Europe.
УФ / сонячне світло
Кабелі, які монтуються або використовуються зовні, дуже вразливі до ультрафіолетового впливу. Швидкість пробою залежить від інтенсивності УФ-випромінювання та тривалості впливу. Колір покриття також може сильно вплинути на кабель. Темніші кольори поглинають більше випромінювання, ніж світліші. Стійким і надійним рішенням цієї проблеми є використання кабельної системи захисту, що складається з еластичного трубопроводу з чорним покриттям, виготовленої з матеріалів, що протистоять УФ-випромінюванню.
Захист від проникнення
Кабелі потрібно захищати від попадання пилу та попадання рідини. IP-код класифікує та оцінює ступінь захисту від попадання пилу та попадання води. Це стосується корпусів та обладнання, розміщених всередині та зовні.

Рейтинг IP містить два числа (IP XX), кожне з певним значенням. Перше число вказує рівень захисту від попадання пилу, друге визначає рівень захисту від вологи, такої як краплі, розпилювання та занурення. Наприклад, IP 67 визначається наступним чином: 6 означає повну герметичність; 7 означає захист від повного занурення протягом 30 хвилин на глибині 15 - 100 см.

Anamet Europe має повний спектр кабельних систем захисту від IP40 до IP 69 для задоволення більшості вимог застосування.
Перешкоди внаслідок електромагнітного впливу
Кабелі, що піддаються впливу електромагнітних полів, наприклад, від силових кабелів та електронних компонентів високої потужності, можуть генерувати змінні електричні струми і напруги, які можуть спричинити електромагнітні перешкоди (EMI). EMI може погіршити працездатність кабелів даних та приладів та спричинити збій сигналу та втрату даних. Використання кабельної системи захисту із вбудованою можливістю екранування мінімізує ймовірність втручання в широкому діапазоні частот. Типові сфери застосування включають військово-морські кораблі, підводні човни, швидкісні поїзди, ядерні установки, зазначимо лише деякі. Anamet Europe має ряд гнучких каналів для цих складних умов застосування, які перевірені на найвищі стандарти.

Вибір правильної системи захисту кабелю

Вибір правильної системи захисту кабелю вимагає врахування широкого спектру критеріїв, включаючи функцію та тип кабелю, тип захисту, який необхідний, а також експлуатаційні та екологічні умови застосування. Чи достатньо лише механічного захисту або потрібна комбінація механічного, теплового та хімічного? Який рейтинг IP потрібен? Чи додаток статичне чи динамічне? Який радіус вигину вимагає застосування? Яких галузевих директив, стандартів або сертифікатам потрібно дотримуватися: UL, CSA, FDA, NSF, Ecolab, EAC, GOST, ATEX, EN45545-2 або 3 або… ..? Чи потрібні фітинги з різьбою ISO, NPT або PG? Потрібна зовнішня чи внутрішня різьба? Чи потрібні фітинги з нікельованої латуні або нержавіючої сталі? Чи передбачає застосування використання прямих, 45 °, 90 ° або поворотних фітингів? Чи використання в небезпечній зоні, вимагає сертифікації ATEX? Це лише деякі питання, на які користувачі мають відповісти, вибираючи правильну систему захисту кабелю для свого конкретного застосування.

Як виробник відомих брендів Anaconda Sealtite, Multitite та Multiflex, Anamet Europe є фахівцем, коли йдеться про розуміння вимог експлуатації, надання вибору продукції та консультацій, а також в галузі розробки індивідуальних систем захисту кабелю. Ці системи використовуються в широкому діапазоні застосувань у галузях промисловості, таких як ОЕМ, нафта та газ, енергетика, залізничний транспорт та інфраструктура, харчова та фармацевтична, металургійна та ливарна промисловість, хімічна та технологічна промисловість. Системи захисту кабелю Anamet Europe визнані в усьому світі як інноваційні, надійні, довговічні та стійкі.

17 питань, які допоможуть підібрати найкращу систему захисту для кабелю

1
Пластик чи метал?
Треба визначити, який тип системи захисту потрібен - труби з пластику або труби з металу
2
Яка система стоїть зараз?
Це допоможе зрозуміти, альтернативу яким продуктам ми можемо запропонувати, або що не задовольняє у існуючих системах
3
Який діаметр?
Визначення внутрішнього та зовнішнього діаметру труби/шлангу
4
Захист IP
Який рівень захисту IP повина мати система захисту для кабелю?
5
Статично чи дінамічно?
Шланги будуть використовуватися при постійному русі або будуть працювати статично?
6
Радіус вигину?
Чи існують обмеження по радіусу вигину системи захисту. Якщо так, то яким він має бути і чому саме такий?
7
Механічний захист?
Наскільки критичним є механічний захист? Чому саме так?
8
Температурний діапазон?
При яких температурах має працювати система захисту?
9
Розплавлений метал, іскри?
Чи може система захисту бути підвержена впливу термічної радіації, розплавленими матеріалами, іскрам?
10
Корозія?
Чи може система захисту знаходитися під впливом корозійних факторів, таких як солона вода?
11
Хімічні речовини?
Якщо планується вплив хімічних речовин, то яких та якої концентрації?
12
Маслостійкість?
Чи буде вплив олії та масельних сумішей?
13
УФ-стійкість?
Чи може використовуватися система захисту кабелю під дією ультра-фіолетового впливу?
14
UL/CSA?
Чи потрібно аби система задовільняла вимогам стандартів UL та CSA чи іншим стандартам?
15
ЕМС?
Чи потрібен захист від електромагнітного впливу?
16
Який тип різьби?
Який тип під'єднувальної різьби потрібен - ISO / NPT / PG?
17
Які фітінги?
Які з'єднувачі/фітінги потрібні клієнту - прямі, під кутом 45 чи 90 градусів, що свободно прокручуються?
Додаткова корисна інформація
Хто ми

Ми компанія з більш ніж 20 річним досвідом на ринку поставок і продажу імпортної кабельної та електротехнічної продукції, з власним складом продукції в Києві, з надійною і швидкою логістикою, готова задовольнити потреби клієнтів в необхідних продуктах і послугах.

Нас цінують за нашу технічну компетенцію, орієнтацію на сервіс і суворе дотримання термінів поставки. Тому що для нас немає нічого важливішого, ніж бути сильним і надійним партнером.
Контакти

МАРДАЛЬ СІСТЕМЗ ТОВ
+38 098 4669929
welcome@mardalcables.com
Силові роз'єми
Штекери 16-125А
Розетки 16-125А
Роз'єми 250-400А
Комбінації розеток

Системи захисту
Гофротруби з поліаміду
Металорукова
Термічний захист
Плетіння для прокладки кабеля
Рішення для шаф управління
AirSTREAM
AirBLOWER
AirTEMP
ЕМС-рішення
Фіксація кабелю у шафах

Промислова електроніка
Джерела живлення
Інтелектуальне управління струмом LOCC Box
Реле та твердотільні реле
Перетворювачі сигналу та температури